"Teď už je Bára doma se svou rodinou a začíná si konečně užívat vánoční klid. Vzhledem k tomu, že už nemá žádný pracovní program  až do konce roku, dá se určitě dohromady," dodal ještě Málek. 

 

Kvůli vysokému tlaku se jí udělalo v říjnu 2012 zle, zkolabovala a musela být odvezena do nemocnice. Tam ji připojili na kapačky. Jen pár hodin poté, už ale zpívala se symfonickým orchestrem na koncertě Oty Balage v Hybernii.

 

Autor: Adam Balažovič
Autor: dat, dce
zdroj Blesk,cz
 

Známou českou zpěvačku neopouští vášeň ani po padesátce: Podívejte se na líbačku s jejím o patnáct let mladším manželem

23. ledna 2015 5:55

Zpěvačka Bára Basiková (51) se po delší době objevila ve společnosti po boku svého o patnáct let mladšího manžela Petra Poláka, s nímž má téměř pětiletého syna Theodora.

 
 
 

Páreček se na premiéře filmu Babovřesky 3, kde si Polák zahrál, neustále držel za ruce, a dokonce před fotografy předvedl vášnivý polibek.

„Petr byl na mém koncertě, který jsem měla po pětadvaceti letech opět se skupinou Stromboli, a i když jsem si nebyla tak úplně jistá, zda ho tahle muzika vezme, ráda přiznávám, že byl nadšen, jak mi řekl. Byla jsem šťastná, že se nám comeback vydařil a že se partnerovi líbil. Teď je na mně, abych i já byla porotcem. Petr se mi jako herec v Babovřeskách 2 hodně zamlouval a předpokládám, že i v tomhle dílu bude neméně dobrý, nebo spíš ještě lepší,“ prozradila spokojená Bára, jež si s manželem o práci často povídá.

„Nejsme konkurenty, nezávidíme si ani nedštíme síru. Jsme schopni si věci vyříkat, a i to je v manželství důležité,“ míní Polák a Bára mu přitakává: „To je pravda. Dokážeme se pochválit, což je samozřejmě jednodušší, ale jsme schopni mluvit i o chybách. Neřešíme nic křikem, ale povídáním a diskusí. Určitě je to prospěšné pro nás oba,“ dodala Bára Basiková. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

Váha jí létá nahoru a dolů: Bára Basiková už není vypasená. Zhubla 15 kilo a zase jí to sekne

7. března 2015 13:31

Jedním z hostů obnovené premiéry muzikálu Dracula byla i zpěvačka Bára Basiková (52), která dorazila s dcerou Maruškou. Pociťovala téměř takovou nostalgii, tako když se začal znovu uvádět Jesus Christ Superstar, v němž sama kdysi hrála a opět do něj po dvaceti letech nastoupila jako Máří Magdaléna.

"Dracula byl první český muzikál ve velkém stylu a na úrovni. Sešli se na něm výborní tvůrci a skvělí interpreti. Viděla jsem ho tehdy, před dvaceti lety, od té doby ne, i když byly různé obnovené verze, ale ty mi unikly. Takže jsem se na představení moc těšila," řekla Super.cz a prozradila i to, proč si v Draculovi sama nikdy nezahrála. "Nikdy mne neoslovili, protože jsem vždycky zrovna dělala něco jiného," krčila rameny.

Bára od doby, kdy jsme se potkali naposledy, opět znatelně pohubla, což je u ní pravidelně se opakující záležitost. Jojo efekt zná jako mnoho jiných žen. "Začala jsem na sobě zase pracovat, na podzim jsem zjistila, že vážím víc, než je zdrávo, takže jsem nasadila svoji obvyklou kombinaci cvičení a diety," přešla opět Basiková na osvědčený styl.

"Snažím se jíst střídmě, několikrát denně a malé porce, a pohybovat se. Chodím i do posilovny na kruhový trénink, což je báječné. Během půl hodiny vystřídáte několik strojů a úplně to stačí třikrát týdně," doplnila. A kolik už má od podzimu dole? "Je to patnáct kilo, byla jsem fakt dost vypasená," přiznala zpěvačka. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Klidně by si mohla zahrát čtrnáctiletou pannu: O 15 kilo lehčí Basiková překypuje elánem

6. května 2015 15:44

Už v září se diváci dočkají české verze muzikálu Romeo a Julie úspěšného autora Gérarda Presgurvice. Ani toto představení se neobejde bez jedné z nejvýraznějších a nejčastěji obsazovaných muzikálových zpěvaček Báry Basikové (52). Ta se zhostí role matky Romea, hraběnky Montekové. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby se o Báře uvažovalo při obsazování role Julie. Že by dvaapadesátiletá zpěvačka hrála čtrnáctiletou teenagerku, by jistě nevadilo. Jednak je na divadle vše možné, jednak Bára v jiném muzikálu již hraje neposkvrněnou pannu Johanku z Arku a jednak by si to mohla dovolit i vzhledem ke své postavě.

Basiková totiž za poslední měsíce razantně zhubla. „Řekla jsem si, že mám už nějaká kila navíc, a bylo třeba se jich zbavit,” prozradila nám na tiskové konferenci zpěvačka, která je nyní o patnáct kilo lehčí. „Přestala jsem dělat dietní chyby a šlo to dolů velice rychle,” prozrazuje Bára.

Za razantní změnou zpěvaččiny postavy nestojí žádná zázračná dieta nebo tvrdá dřina ve fitku, jejím receptem je racionální strava. „Devadesát procent úspěchu tkví ve stravě, není to ani tak o pohybu,” říká Bára a dále uvádí: „Vyřadila jsem z jídelníčku bílé pečivo, smažené věci, uzeniny, párky, salámy, sladké nápoje, sladkosti a alkohol.”

Je evidentní, že fyzická změna se projevila i na Bářině dobré náladě a my jí to upřímně přejeme.

Jiří Čeladník, Super.cz

  10. května 2015 • 05:00

Basiková o malém synovi (6): Proč nemůže do školy?

Bára Basiková oceňuje u syna schopnost omluvit se.
Bára Basiková oceňuje u syna schopnost omluvit se. (Foto: Aha! - Martin Hurda, ara)
 
 

Na chvíli jí odpadly starosti! Bára Basiková (52) už se pomalu připravovala na to, že její syn Theodor (6) nastoupí v září do školy. Nakonec z toho ale sešlo.

„Teď v dubnu měl šesté narozeniny, takže by do školy už měl jít, ale dostal odklad. Částečně jsme si ho i my přáli,“ svěřila zpěvačka Aha!. Theodor, jehož má s hercem Petrem Polákem (36), je podle ní ještě hodně dětský a hravý. Rok, než přijdou povinnosti, mu prý prospěje. Už teď ale maminku často překvapuje.


„Někdy má vztek a prosazuje si svůj názor a dojde ke střetu, ale pak dokáže situaci vyhodnotit a omluví se. A toho si na něm strašně cením. Dokáže říct, promiň, udělal jsem chybu,“ chválila synka Basiková na tiskovce k nově připavovanému muzikálu Romeo a Julie, ve kterém dostala roli matky Romea, paní Montekové.

autor mia

zdroj Aha,cz