Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Elsnerová - Eva Elsnerová

27. 5. 2014

Andrea Elsnerová,*5.2.1977 - herečka, dabérka

 

Andrea Elsnerová se objevila v roli Anděly v seriálu Četnické humoresky. Zahrála si také Božidaru v pohádce RumplCimprCampr nebo Štěstí v pohádce Boháč a chudák. Velice padařenou a dramatickou roli stvárnila coby novicka v řádu Klarisek ve filmu Řád po boku neméně zdařilých Saši Rašilova, Jany Preissové a Marka Vašuta.

Andrea Elsnerová se také věnuje dabingu a pro Českou televizi namlouvá upoutávky k pořadům.

Autor: klara.tomanova, rosomak, lorelai.mari

zdroj Osobnosti,cz

Andrea Elsnerová

Andrea Elsnerová Foto: Archiv České televize

Poznáte Andělku z Četnických humoresek? Její představitelka vypadá i po letech jako děvčátko

21. prosince 2014 7:27

Dlouhá doba uplynula od natáčení seriálu Četnické humoresky, kde Andrea Elsnerová ztvárnila Andělku. Herečka ale působí stále stejně mladistvě, přestože od počátku natáčení četnické série uplynulo už dlouhých 17 let.

 
 
 

Pro Elsnerovou byla role v Humoreskách jednou z nejvýraznějších, možná nejvýraznější vůbec. Objevila se i v Prima sezóně, Hříšných lidech města brněnského nebo Hraběnkách,  z filmu pak v Řádu, Povodni, pohádce Elixír a Halíbela či Vánoční hvězdě. Pro mnoho diváků ale navždy zůstane milou Andělkou.

Je stálou členkou Divadla na Vinohradech, kde působí již 14 let, její nejhezčí rolí je ale maminka syna Matýska. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Eva Elsnerová,*16.11.1973 - herečka

 

 

 

 

Eva Elsnerová se narodila 16.11.1973 v Teplicích, v České republice . Na konci osmdesátých a začátku devadesátých let se kromě gymnaziálního studia věnuje sólovému i sborovému zpěvu (pěvecký sbor Iuventus cantans, hostování ve folkové skupině Kamelot), hraje též na klavír, flétnu a tančí. V patnácti letech se seznamuje s divadlem, hrála externě a později i hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích. V roce 1992 začíná studovat pražskou DAMU a přitom hostuje v Národním divadle (Shakespeare: Zimní pohádka, Euripidés: Médea, Ibsen: Peer Gynt, Syne: Hrdina západu atd.) Po absolutoriu se stává členkou divadelního spolku Kašpar, kde působí až dodnes. Odehrála zde v hlavních i menších rolích desítky představení (Za vším vězí ďábel, Sestup Orfeův, Třináctery hodiny, Štědrý den, Richard III., Růže pro Algernon, Krysař, Černí býci, Řekni větší lež, Krvavá svatba, Na Havla!, Účtování v domě božím atd., atd.). Hostovala v divadle Na Prádle (Pohleď, a budeš udiven), účinkovala na Letních Shakespearovských slavnostech (Marná lásky snaha, Král Lear), příležitostně se věnuje dabingu, zpívá, občas trénuje akrobacii. Role Sabriny ve filmu Juraje Jakubiska Postcoitum, je její první velkou filmovou příležitostí.

Autor: Jiika

 

 

zdroj FDb,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář