Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Čunderlíková - Ladislav Klein - Sandra Kleinová

Andrea Čunderlíková,*6.5.1952 - herečka

 

Andrea Čunderlíková je česká herečka a manažerka, manželka rockového hudebníka Ladislava Kleina, někdejšího člena skupiny Olympic a matka tenistky Sandry Kleinové. Ze strany otce komerčního inženýra má slovenské kořeny.

Absolvovala střední ekonomickou školu a pak působila jako filmová a televizní herečka ve svobodném povolání. Před kamerou začínala dětskými rolemi.

Hlavní roli si zahrála ve filmu Pět holek na krku. Dále pak hrála ve filmech Farářův konec, Zabil jsem Einsteina, pánové, Luk královny Dorotky, Na konci světa, Malá mořská víla, Dolina.

Všechny její filmové role však zcela zastínila postavy ošetřovatelky Iny v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Od 80 let vystupuje v Prozatímním divadle F.R. Čecha.

Po roce 1989 začala pracovat jako manažerka pro vztahy s veřejností v poradensko-obchodních firmách.

Autor: praziv

zdroj Osobnosti,cz

Andrea Čunderlíková s manželem Ladislavem Kleinem na archivní fotce z roku 2009.

Andrea Čunderlíková s manželem Ladislavem Kleinem na archivní fotce z roku 2009. Profimedia.cz

Víme, co dnes dělá představitelka sestry Iny z Nemocnice na kraji města Andrea Čunderlíková

25. března 2017 18:55

První velké role před kamerou dostávala Andrea Čunderlíková už jako dospívající dívka, dodnes ji mají všichni spojenou ale hlavně s postavou mlčenlivé Iny z Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města, od jehož natáčení letos uplyne přesně čtyřicet let.

Hereckou profesi pověsila paní Andrea na hřebík v roce 1989 a už se k ní vrátila pouze jednou v pokračování kultovního seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. V posledních letech se vyhýbala veřejným akcím a nedávala rozhovory. Teprve nyní deníku Aha! prozradila, co dnes dělá.

„Především jsem babičkou. Od dcery Sandry mám dvě krásné vnučky. Skoro devítiletou Jůlii a Sofii bude v srpnu pět let. A jinak jsem zaměstnána v poradensko-obchodní společnosti, kde mám na starosti styk s veřejností,“ uvedla někdejší filmová a televizní hvězda.

Andrea Čunderlíková je manželkou bývalého kytaristy skupiny Olympic Ladislava Kleina. Jejich dcera Sandra nás svého času úspěšně reprezentovala v tenise. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Andrea Čunderlíková

Andrea ČunderlíkováHerminapress

Je z ní spokojená babička: Takhle dnes vypadá mlčenlivá Ina z Nemocnice na kraji města

11. dubna 2017 19:56

Herečka Andrea Čunderlíková, kterou mají všichni spojenou s postavou Iny z Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města, se po delší době objevila ve společnosti.

 

Čtyřiašedesátiletá dáma se objevila na vlnách Českého rozhlasu v oblíbeném pořadu Tobogán. Hereckou profesi pověsila paní Andrea na hřebík v roce 1989 a už se k ní vrátila pouze jednou v pokračování kultovního seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

V posledních letech se vyhýbala veřejným akcím a nedávala rozhovory, ale tentokrát udělala výjimku. Andrea Čunderlíková momentálně žije hlavně pro své vnučky.

„Mám pětiletou Sofii a Julinku, které bude v neděli devět let. A její, v uvozovkách „významné“ narozeniny společně řádně oslavíme a dojde i na hraní. Vnučky jsou pro mě velkou vzpruhou a strašně moc je miluju,“ nechala se slyšet bývalá seriálová hvězda.

Čunderlíková také tráví hodně času ve společnosti kamarádek. „Už pěknou řádku let se scházíme a pořádáme dost časté večírky. Když jsme začínaly s babinci, vydržely jsme povídat a bavit se do časných ranních hodin, teď už se rozcházíme před půlnocí. A změnil se i repertoár našich diskuzí. Nejprve jsme drbaly chlapy, postupem času přešly na výměnu názorů o výchově dětí, pak přišla doba na probírání diet a výměnu názorů na hubnutí. Prostě i u nás probíhal životní i diskusní vývoj a teď rozebíráme snad už úplně všechno,“ dodala s úsměvem herečka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Ladislav Klein,*26.11.1944 - kytarista,český kytarista, klávesista, flétnista, aranžér a skladatel, 

Život

Ladislav Klein vystudoval střední školu a po maturitě pokračoval ve studiu na stavební fakultě. Studium nejprve přerušil a nakonec z fakulty odešel. Dal přednost profesionální hudební dráze. Po ukončení hudební kariéry se stal zaměstnancem Českého tenisového svazu. Roku 2010 byl zvolen předsedou Pražského tenisového svazu. Spolu s herečkou Andreou Čunderlíkovou mají dceru Sandru Kleinovou, která bývala českou tenisovou reprezentantkou.

Hudební kariéra

Začínal ve skupině Crossfire, kde tehdy působili také Petr Spálený, Zdeněk Rytíř a Pavel Petráš. Určitou dobu hrál ve skupině Juventus. Roku 1965 se stal kytaristou ve skupině Olympic, kde nahradil Jiřího Laurenta. Členem skupiny byl bezmála osm let. Po odchodu z Olympicu (1972) působil rok a půl ve skupině Atlantis sourozenců Ulrychových, kde s ním hráli též Jan Hauser, Rudolf Hájek a Jaromír Helešic. Necelý rok působil v doprovodné kapele Evy Pilarové. Potom se stal členem skupiny George and Beatovens, kde v té době zpíval Petr Novák. V této skupině Ladislav Klein působil jako kapelník, aranžér a hráč na klávesové nástroje a flétnu. Zůstal členem skupiny celkem 17 let.

Ladislav Klein se prosadil také jako skladatel. Jednou z jeho nejznámějších skladeb je Vzpomínka plíživá. Od roku 1992 omezil hudební činnost pouze na vystupování na výročních koncertech skupiny Olympic a začal se více věnovat tenisu.

zdroj Wikipedie

 Sandra Kleinová,*8.5.1978 - tenistka


Sandra Kleinová je česká tenistka, profesionálně hrající od roku 1993. Je dcerou herečky Andrey Čunderlíkové a hudebníka Ladislava Kleina.

Byla českou mistryní dvanáctiletých, šestnáctiletých a osmnáctiletých. V roce 1996 vystudovala střední školu. Vyhrála 329 dvouher a 53 čtyřher, prohrála 346 dvouher a 84 čtyřher. Na okruhu WTA vydělala 768 490 dolarů. Nejvýše umístěná na žebříčku WTA pro dvouhru byla na 41. místě (5. ledna 1998) a pro čtyřhřu na 209. místě (12. červen 2000).

Autor: darja12

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář