Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alois Švehlík - David Švehlík

Alois Švehlík,*30.6.1939 - herec

 

Po absolvování strojní průmyslovky se stal členem Kladenského divadla. Později působil v Mostě, Olomouci a Liberci.

V současnosti je členem činohry Národního divadla, kde stvárňuje například Alfreda Doolittla ve hře Pygmalion, či De Castel-Jalouxe v Cyranovi z Bergeracu.

Mohli jsme ho vidět ve filmu Operace Silver A, Bolero nebo jako nezapomenutelného pana otce v pohádce Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna...
Je otcem Davida Švehlíka.

Autor: piratka

zdroj Osobnosti,cz

 

Herec Alois Švehlík (74) musí znovu do autoškoly! Dostal 12 bodů a nevrátili mu řidičák

Herec už pravděpododobně za volant nesedne.
17. června 2014 ● 12:05

Herec Alois Švehlík, který letos oslaví své pětasedmdesáté narozeniny, bude muset znovu do autoškoly. Jinak za volat už pravděpodobně nesedne. Poté, co v minulosti řídil pod vlivem alkoholu, havaroval a dovršil svou sbírku 12 bodů, dostal dvouletý zákaz řízení. Ten mu teď vypršel, řidičák ale zpátky nedostal.

 
 

Herec Národního divadla je známý svou nákoností ke sklence vína. Ta se mu ale krutě nevyplatila.

Kvůli jízdě pod vlivem ohrozil nejen svůj život, ale i bezpečí ostatních řidičů. Při cestě na chalupu v roce 2011 nezvládl řízení a naboural do stromu. Naštěstí se mu nic vážného nestalo, utrpěl jen lehká zranění. Přišel o dvanáct bodů a proto soud přikročil k trestu dvouletého zákazu řízení. Po jeho uplynutí se však rozhodl herci jeho řidičský průkaz nevrátit. Jedinou Švehlíkovou možností, jak smět znovu začít řídit, je usednout po desetiletích zpátky do lavic autoškoly a zopakovat si testy. Možná by to herci prospělo, v oblasti alkoholu zřejmě neměl úplně jasno.

Nasbírat všech dvanáct bodů je celkem umění. Nejčastěji řidiči o body dostávají za řízení pod vlivem alkoholu, špatné parkování a nedodržování předepsané rychlosti.

Autor: luz
zdroj Blesk,cz
 

S profesionálním herectvím začínal v roce 1962 v Západočeském divadle v Klatovech (hrál tu např. Casia v Othellovi). Po zrušení divadla (1963) působil jednu sezonu v Divadle pracujících v Mostě a následující dva roky v Divadle O. Stibora v Olomouci (1964-66), kde si zahrál mimo jiné: Václava v Našich furiantech, Claudia v Půjčce za oplátku, Happyho ve Smrti obchodního cestujícího. Významné pro něho bylo několikaleté angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy (Figaro ve Figarově svatbě, Harry ve hře A co láska?, Molčalin v Hoři z rozumu), Petr Verchovenský v Běsech). V letech 1974-88 působil v Městských divadlech pražských (Hadrář v Bláznivé z Chaillot, Klubko ve Snu noci svatojánské, McMurphy v Přeletu nad hnízdem kukačky a další).

Členem Činohry Národního divadla se stal v roce 1988. Za více než dvacet let se tu už představil v dlouhé řadě rolí širokého hereckého rejstříku, např.: Mlynář (Jirásek: Lucerna), Jean (Strindberg: Slečna Julie), Astrov (Čechov: Strýček Váňa), On (Mitterer: Návštěvní doba), Willy Loman (Miller: Smrt obchodního cestujícího), Žvanikin (Gogol: Ženitba), Alfréd Jones (Green: Doktor Fischer ze Ženevy), Phil Hogan (O´Neill: Měsíc pro smolaře), Aleš Hrdina (Máša: Podivní ptáci), Kolínský (Tyl: Paličova dcera), Opovědník a Šimon Cyrenský (lidové Pašije), titulní Borkman (Ibsen: John Gabriel Borkman), Leonato (Shakespeare: Mnoho povyku pro nic), Pelops (Vrchlický/Fibich: Smrt Hippodamie), Jack (McPherson: Na cestě duchů), Hejtman Pivo (Vančura: Markéta Lazarová), Ives (Penhall: Slyšet hlasy), Cominius (Shakespeare: Coriolanus), Alfréd Doolittle (Shaw: Pygmalion), Miller (Schiller: Úklady a láska), Kopecký (Jirásek: Otec), Otec (Františák: Doma), Klásek v Jiráskově Lucerně, Žebrák v Molierově Donu Juanovi, Sekeru ve Stodolově Čaji u pana senátora, Maxe ve Stoppardově Rock´n´Rollu atd.

V současném repertoáru je možné ho vidět na jevišti Národního divadla jako Carbona de Castel-Jalouxe v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, Petra Dubského ve Stroupežnického Našich furiantech, Stojmíra v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně a Priama v Shakespearově Troilovi a Kressidě. Ve Stavovském divadle je Oldřichem Pludkem v Havlově Zahradní slavnosti.

Občas hostuje i na jiných scénách (za herecký výkon v roli On v Jandlově hře Z cizoty, ve které hostoval v Divadle Na zábradlí, mu byla udělena Cena Divadelních novin). Diváci ho znají i z filmů a televizních pořadů, účinkuje často v dabingu.

FILM A TELEVIZE

Hrál například v seriálech Panoptikum města pražského, Dobrodružství kriminalistiky, Cesty domů, ve filmech Smrt krásných srnců, Kus života, Černí baroni, Pramen života, Alois Nebel.

OCENĚNÍ

2005 - Cena Sazky a Divadelních novin za roli Ona v představení Z cizoty (Divadlo Na zábradlí)


 

zdroj ND Praha,cz

 

 

 

David Švehlík,*6.4.1972 - herec

 

David Švehlík se narodil v Liberci jako syn Aloise Švehlíka. Má dvě sestry. Vystudoval Akademické gymnázium v Praze, absolvoval jeden ročník Teologického konviktu v Litoměřicích (1990-1991) a poté Lateránské univerzity v Římě (1991-1992). FFUK obor filosofie ukončil jako bakalář, poté na DAMU vystudoval obor divadelní režie. Roku 2002 získal angažmá v Divadle Na zábradlí, hostoval v pražském divadle ABC a v Divadle v Řeznické. V současné době hostuje v Divadle Na zábradlí a v Ungeltu. Je ženatý s herečkou Jitkou Schneiderovou, s níž má dcerku Sofii Annu (nar. 2006).

V roce 2004 se objevil v roli Huberta ve filmu Filipa Renče, Román pro ženy a v kriminálním snímku režiséra F. A. Brabce, Bolero. V tomto roce byl také nominován na divadelní Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. O rok později si zahrál hraběte v pohádce Anděl Páně (režie Jiří Strach). V roce 2006 jsme ho mohli vidět v jedné z hlavních rolí ve filmu Pravidla lži, stejně jako roku 2007 ve filmu Hypermarket. Rok 2008 přinesl Davidu Švehlíkovi hlavní roli ve snímku Ocas ještěrky. Kromě filmů vystupuje v seriálech, např. jako tělocvikář Prachař v seriálu Dobrá čtvrť (2005). V současné době ho můžeme vídat v seriálu Kriminálka Anděl (2008).

DIVADLO: Král Lear- role Edgar.... Národní divadlo Praha prem.  10.11.2011- poslední uvedení červen 2013
Deštivé dny- role  Joey... divadlo Ungelt Praha prem.  2.11.2012
Platonov byl darebák!- role Sergej Petrovič Vojnicev divadlo na Zábradlí pem. 25.11. 2005

David Švehlík také namlouvá upoutávky v České televizi.
V roce 2012 se zůčastnil soutěže Stardance když hvězdy tančí. S taneční partnerkou Simonou Švrčkovou se umístil na 3. místě. 

Autor: havranci, kataabara, magyar, lucky.lucik, E.soferova

zdroj Osobnosti,cz

  23. června 2014 • 05:00

Fanoušci Cest domů bouchněte šampus: Vrací se Alois Švehlík!

Alois Švehlík brzy znovu naskočí do Cest domů.
Alois Švehlík brzy znovu naskočí do Cest domů. (Aha! - Pavel Machan, FTV Prima, ara)
 
 

 

Interiér domu, který znají diváci seriálu z minulých řad, vzal zasvé. Děj se loni přesunul do jiné vily, kde se odvíjely osudy kolem rodiny soudkyně Simony v podání Veroniky Freimanové (59). Nyní nastal čas, aby se znovu vlády ujal docent Bernát. Zemřela mu žena Lída, přišel o dceru Petru. Scenáristé mu ale napsali další zajímavý osud.

„Děj další série se točí okolo Aloise Švehlíka,“ potvrdil mluvčí Josef Ducký. A k tomu dostane herec i zbrusu nové bydlení. V ateliérech na pražské Harfě vzniká v těchto dnech pohodlné rodinné zázemí zejména divačkami oblíbené seriálové postavy.
Podle informací Aha! se Bernát dokonce po propuštění z vězení znovu vrátí do hradišťské nemocnice, kde patřil k nejlepším lékařům. A nějaká ta žena se do pěkného interiéru nové vily časem jistě taky najde.

Rakovina udeřila dvakrát

Poprvé udeřila rakovina v roce 2006. Lékaři herci oznámili, že je zasažena štítná žláza. Následovala operace. Po 7 letech se nemoc objevila znovu. Druhá operace v roce 2013 Švehlíka téměř připravila o hlas. „Bylo to katastrofální, ale věřil jsem, že se s tím něco udělá,“ přiznal herec. Musí si hlasivky šetřit, ale na roli v Cestách se už moc těší.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  30. července 2014 • 12:00

Po boji s rakovinou ani památky: Švehlík slaví 75 let a rovnou s novou ženskou!

Švehlík se do seriálu vrací ve velkém stylu!
Švehlík se do seriálu vrací ve velkém stylu! (FTV Prima)
 
 
 

Fanynky se konečně dočkaly. Jejich oblíbený docent Bernát je po pauze zpátky. Problémy s rakovinou hrtanu naštěstí skončily a herec se v plné síle vrací před kameru. Dokonce vypadá mladší než předtím. Charismatický Švehlík podstatně zkrátil účes, je opálený a vyloženě omládl.

Rodinný podnik
Herečka a režisérka Jana Janěková, která nově nastupuje do Cest domů, byla jednu dobu partnerkou tragicky zesnulého herce Petra Svojtky (†36). Mají spolu dceru Janu Janěkovou (35), která si v Cestách zahrála postavu doktorky Veroniky Duškové.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

7. srpna 2014 • 05:00

Překvapení pro Aloise Švehlíka z Cest domů: Utajená dcera!

Alois Švehlík najde v Cestách domů svou utajenou dceru.
Alois Švehlík najde v Cestách domů svou utajenou dceru. (Foto Aha! – Pavel Machan, archiv FTV Prima)
 

Aloise Švehlíka nečekají v roli Rudolfa Bernáta v nové řadě primáckého seriálu Cesty domů jen povinnosti novomanžela, ale také starosti otcovské. Zjistí totiž, že má dospělou dceru, o níž neměl ani tušení. Jmenuje se Lucie a hraje ji Henrieta Hornáčková.

 

Alois Švehlík na konci první řady o jednu dceru přišel. Soňa, kterou hrála Pavla Vitázková, zemřela při autonehodě. Teď může poznávat dceru Lucii, o jejíž existenci neměl tušení. Její matkou je lékařka Blanka, nová primářka kardiochirurgie a Bernátova dávná láska, kterou si docent hned v prvním díle nové řady vezme. Rudolf netušil, že Blanka, s níž kdysi prožil bouřlivý románek a která se v seriálu objevila v jedné z předchozích řad v pár dílech, vůbec má nějaké dítě. Natož že je jeho. Kolečka do sebe zapadla a rodina, která kdysi dávno neměla šanci být někdy pohromadě, je teď spolu.

Nejen Rudolf Bernát se raduje z dcery, ale šťastná, že našla novou sestru, je i Vendy Kosíková (dříve Bernátová), kterou hraje Petra Horváthová. Obě herečky se dobře znají a jsou velké kamarádky.

 
2. září 2014 • 05:00

David Švehlík hraje soudce, ale...sám má trauma z neúspěšného soudu o dceru!

Seriálové téma se Švehlíka týká osobně. Po nevěře manželky Jitky Schneiderové se s ní soudil o dcerku Sofii.
Seriálové téma se Švehlíka týká osobně. Po nevěře manželky Jitky Schneiderové se s ní soudil o dcerku Sofii. (Foto: Aha! - Ladislav Křivan, Pavel Machan, Marek Pátek, Jan Tůma, koláž Ahaonline.cz)
 
 
Staré rány otevřela Davidu Švehlíkovi (42) jeho role soudce Adama Klose v novém seriálu České televize Život a doba soudce A. K. V premiérovém dílu Osamělost totiž řešil svěření tříletého děvčátka do péče rodičů. Sám se přitom před dvěma roky soudil o malou dceru!

„Scénárista a režisér se snažili vybrat případy s velkým dopadem. Nejsilnější jsou pro mě asi ty příběhy, kde se řeší svěření dítěte do péče jednoho z rodičů,“ svěřil se syn Aloise Švehlíka (75).

Sám si prošel tím samým. Osm let byl ženatý s herečkou Jitkou Schneiderovou (42), ta mu však nasadila parohy s manažerem Davidem Císařem (39). Manželé se v roce 2012 rozvedli a soudili se o péči dcery Sofie Anny (8), která je nakonec v hlavní péči matky. Exmanželé spolu ale celkem vycházejí a dcerku si pravidelně půjčují.

O čem bude seriál?

Třináctidílný seriál o životě a době soudce A. K. vypráví dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. „Jde o občanskoprávní spory, které ovšem mohou být někdy dramatičtější a drsnější, než trestní,“ prozradil David Švehlík.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

Alois Švehlík s manželkou na premiéře Fantoma opery

Alois Švehlík s manželkou na premiéře Fantoma opery Michaela Feuereislová

Staronová hvězda Cest domů vyvedla manželku: Jsou spolu už 47 let

16. září 2014 13:58

Herec Alois Švehlík (75) do společnosti příliš nezavítá, jednu z největších událostí tohoto roku - premiéru muzikálu Fantom opery - si ovšem nenechal ujít. Doprovod mu dělala jeho manželka s krásným jménem Florentina (71).

Manželi jsou už dlouhých 47 let a mají tři děti - dcery Terezu a Andreu a syna Davida, který je, jako tatínek (maminka je ekonomkou), také hercem (k jeho nejčerstvějším úkonům patří hlavní role v seriálu Život a doba soudce A. K., diváci jej znají také z Kriminálky Anděl a co se divadla týče, například z Národního nebo z Ungeltu).

Aloise Švehlíka zase diváci znají z Cest domů, kam se nedávno po pauze způsobené zdravotními problémy zase vrátil, divadelní publikum také ze Zlaté kapličky, z Divadla v Řeznické nebo z Jezerky.

Švehlíkovi patřili k mnoha dalším známým tvářím, které do Goja Music Hall dorazily. Nechyběli Karel Gott, Veronika Freimanová, Tereza Kostková, Monika Absolonová, Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem, Hana Zagorová se Štefanem Margitou, Ladislav Štaidl se synem Arturem a desítky dalších. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Scéna jako z akčního filmu: Hvězda Cest domů zachraňuje v 75 letech lidi uvízlé na skále

18. září 2014 9:35

Téměř čtyři roky diváci Cest domů vídali herce Aloise Švehlíka v roli docenta Bernáta, který se coby uznávaný kardiochirurg pohybuje většinou v prostorách nemocnice nebo v ateliéru, kde jsou postaveny dekorace.

Poté, co začal Rudolf Bernát jezdit se záchranáři, se ale leccos změnilo. A Alois Švehlík točí poslední dobou scény jako vystřižené z akčního filmu.

Naposledy natáčel scénu, ve které posádka zachraňuje muže a ženu, kteří uvízli na skále. „Bylo to opravdu náročné natáčení, všichni jsme zakopávali o kameny a modlili se, aby nezačalo pršet, protože kluzká skála by potom byla nebezpečná. Ale počasí nám vyšlo vstříc a pršet začalo až chvíli poté, co jsme scénu dotočili. Pan Švehlík byl úžasný a nezdolný, ani na moment si nestěžoval na náročné podmínky, naopak na něm bylo vidět, že si natáčení užívá,“ prozradil režisér seriálu Jaromír Polišenský.

S panem Švehlíkem si hodně zahraje i jeho seriálová dcera, záchranářka Lucie, kterou ztvárňuje Henrieta Hornáčková.

„Ze začátku jsem z něj měla velký respekt a i trochu strach, který už ale odezněl. Snažím se odezírat, jak hraje, on mi občas poradí, abych něco řekla trošku jinak, a ptá se, jestli mi to nevadí. Hodně natáčíme scény se záchranářským autem. Mám řidičák a běžně jezdím, ale tohle auto má zvláštní rozjezd a mně skoro pokaždé chcípne. On sedí vedle mě a chechtá se, čímž mě taky rozesměje," líčí herečka s tím, že jim oběma radí skuteční záchranáři.

"Natáčení v terénu bývá docela náročné. Se scénami, kdy někoho vyšetřujeme nebo jedeme k nějakému případu, nám tak radí skuteční záchranáři, takže musíme dávat pozor nejen na pokyny režiséra, ale i na to, abychom ten úkon předváděli naprosto věrohodně. Obdivovala jsem ho třeba i při natáčení na skále, které bylo opravdu docela těžké, ale jemu to nevadilo, naopak se při něm docela bavil,“ uzavřela Henrieta. 

Anna Veškrnová, Super.cz

  18. září 2014 • 05:00

Brutální tajemství Aloise Švehlíka (75): Otec tyran ho donutil k zoufalému činu!

Alois Švehlík prožil fyzické týrání v rodině.
Alois Švehlík prožil fyzické týrání v rodině. (Deník Aha! 18.09.2014)
 
 

„Bál jsem se třeba přijít domů mokrý ze sáňkování. Brečel jsem už předem,“ zavzpomínal herec na těžké dětství. „Měli jsme doma korkové linoleum, které bylo vždycky vyleštěné. Při facce jsem po něm lítal jako hadr na holi. Dvakrát jsem ale dostal nářez, kdy jsem měl pocit, že mi jde o život,“ svěřil Švehlík s tím, že fyzickým trestům neunikl ani jeho bratr Jaroslav (†42).

Otec cholerik
„Brácha prý ale dostával víc než já. Oba jsme taky, každý v jiném čase, utekli z domova. O bráchovi dokonce psaly noviny, výstřižek jsem měl tenkrát od babičky. Bylo mu asi jedenáct, ujali se ho nějací bezdětní lidé, ale odkud přišel, nepátrali. Byl u nich asi dva měsíce,“ svěřil se v jednom z rozhovorů Švehlík, kterého otec nejčastěji bil šňůrou od žehličky. Přestože měl pravidelně zarudlé podlitiny po celém těle, snažil se ho chápat. „Byl cholerik a měl v sobě běsy,“ prozradil.
I když herec zažil v dětství peklo, sám ani na jedno ze svých třech dětí nikdy ruku nevztáhl.

Syn David: Tátu dětství poznamenalo
„Myslím, že je táta poznamenej svým dětstvím a vztahem k otci, který byl autorita par excelence, kdy se ještě ta autorita prezentovala nějakou silou. A nepochybně to zafungovalo tak, že si řekl, že to, co jsme my zažili v dětství, vy zažít nesmíte,“ řekl v dokumentu ČT Neobyčejné životy o otci syn David (42), který v současné době řeší v seriálu Života a doba soudce A. K. podobné případy domácího násilí.

Z tyrana na milujícího rodiče se změnil Švehlíkův otec až u lůžka umírajícího syna Jaroslava. „Tatínek tam přijel z Pardubic. Já tam byl dřív. Otec se málem zhroutil. Když jsme ho viděli, tak už to bylo špatný. I maminka byla moc špatná, chudinka. Otec byl zdrcený. Když jsme odešli, podlomily se mu nohy. Musel jsem mu pomoct,“ zavzpomínal herec na čtyři dny před smrtí bratra Jaroslava, který zemřel v březnu 1973 na rakovinu kůže.  Se zákeřnou chorobou bojoval i sám Alois. Loni podruhé po sedmi letech prodělal rakovinu štítné žlázy. Měl nádor velký jako vejce a půl roku nemluvil.
 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

  23. září 2014 • 12:00

David Švehlík alias seriálový soudce A. K.: Vykoledoval si zákaz!

Švehlíkovi pilotování letadla zakázali.
Švehlíkovi pilotování letadla zakázali. (Foto pro Aha! - ČT)
 

Kvůli roli v seriálu Život a doba soudce A. K. musel David Švehlík (42) zvládnout nejen veslování na skifu, ale také pilotování malého letadla! „David se těšil, že bude létat, ale produkce mu to zakázala,“ prozradil deníku Aha! člen televizního štábu.

 

„Nedošlo mu totiž, že je to příliš nebezpečné a bude s ním v letadle pořád trenér, nebo někdo jiný,“ řekl na vysvětlenou.

Pilotovat malé vrtulové letadlo sice Davidovi povoleno nebylo, v seriálu ale vypadá, jako by si základy s kniplem v ruce vážně osvojil. „V některých případech tam byl dokonce někdo jako dubl. Nebyl vidět, když řídil letadlo a Švehlík seděl vedle něj, aby to vypadalo, že pilotuje,“ svěřil člen štábu.

 

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

Rozjařený Švehlík: Po skleničce šampusu juchal jako mladík!


 
4. října 2014 ● 05:30

Jedna sklenička šampusu a co to udělá. Herec Alois Švehlík (75) se po ní tak rozdováděl, že všichni přítomní se nestačili divit. Co mu do té šampusky asi nalili?

Přestože patří mezi herce, kteří se honosí distingovaností a šarmem, stačí jedna nepozorná chvilka a z hodného pána v letech je čiperný junák. Herec Alois Švehlík měl zřejmě takovou radost z natočení 300. dílu primáckého seriálu Cesty domů, že výskal jako mladý klučina.

Po vypití jedné skleničky šampusu se herec rozzářil jako sluníčko. Zatímco někteří měli ještě své šampusky plné, Švehlík to do sebe naklopil skoro na ex. A pak se strhla „mela“, herec bavil celý štáb. Nejvíce pobavil svou kolegyni Veroniku Freimanovou (59), která si však svou skleničku pečlivě střežila, co kdyby na její bublinky Švehlík dostal chuť…

 
 
 
Autor: senf
zdroj Blesk,cz

Švehlík na pokraji zoufalství: Nešlo mu do hlavy, že mu scénář nechce do hlavy


 
6. října 2014 ● 15:57

Ach ta hlava… člověk se snaží v ní něco udržet a ono se ne a nedaří. Své o tom ví i herec Alois Švehlík (75), který se snažil popasovat s novým scénářem, který mu očividně dělal opravdu problémy.

Herec Alois Švehlík letos v červenci oslavil úctyhodné pětasedmdesáté narozeniny. A i když je herec pořád ještě čiperka a málokdo by mu jeho věk hádal, sem tam se i na něm podepisuju zub času. A to zřejmě nejvíce, když mu dá scénárista do ruky nový text.

Nejvíce se herec v posledních dnech zapotil před natáčením dalších dílů primáckého seriálu Cesty domů. Scénář mu totiž nechtěl jít do hlavy ani omylem. Do vytištěného textu byl herec tak ponořený, že zcela ignoroval své kolegy a to dokonce i herečku Veroniku Freimanovou (59), kterou zapomněl úplně pozdravit.

 

Švehlík byl zřejmě hodně pod tlakem, protože v jeden okamžik zcela bezmocně složil hlavu do dlaní a několik minut hleděl do země. Zřejmě tam hledal svou paměť... Ta ho totiž očividně zradila, protože i když se herec sebe víc snažil naučit se text, nešlo mu to. Nakonec Švehlík opět vzal do rukou papíry a scénář si začal znovu předčítat. Snad své repliky herec pokořil…

 
 
 
Autor: senf

zdroj Blesk,cz

Pyšný děda Alois Švehlík předvedl další vnučku. Ale také šrám na hlavě!

12. listopadu 2014 17:52

Potkat herce Aloise Švehlíka jinde než na natáčení seriálu Cesty domů, je velkou výjimkou. A když se nechá vyfotit, natož s rodinnými příslušníky, je to pro fotografy téměř národním svátkem. To se stalo, když byl od Václava Neckáře (71) pozván, aby pokřtil jeho novou desku Mezi svými.

 
"Byl jsem mnohokrát na různé křty pozván, a mnohokrát jsem také odmítl. Přijal jsem vlastně jen dvakrát, před třemi roky od Pavla Landovského (✝78) na křest jeho knihy Lanďák a nyní od Vaška Neckáře," svěřil Švehlík. "Známe se od roku 1962, kdy jsme spolu byli v angažmá v divadle v Mostě, pak jsme se potkali v Českých Budějovicích a teď se před týdnem k mému překvapení ozval," svěřil Švehlík.

Ten se nerad fotografuje, dokonce i při oficiálních příležitostech zmíněného seriálu, tentokrát ale neskrýval obličej, ani celkem čerstvý šrám na hlavě, do dlaní před blesky fotoaparátů, jak je jeho zvykem, ale dokonce zapózoval i s částí rodiny. Do kavárny, kde se CD křtilo, totiž dorazil i s manželkou a také se starší vnučkou. Rodinná podoba je vidět, dívka je hodně podobná své sestřenici Sofii, kterou má Švehlíkův syn David s kolegyní Jitkou Schneiderovou (41). 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Alois Švehlík s jednou ze svých dcer

Alois Švehlík s jednou ze svých dcer Profimedia.cz

Syna Davida už znáte, ale co dcery? Alois Švehlík se pochlubil jednou z nich

22. března 2016 14:02

Oblíbený herec Alois Švehlík (76), kterého diváci znají například ze seriálu Cesty domů, do společnosti vyráží buď sám, se svým synem Davidem (43), taktéž hercem, nebo s manželkou. Naposledy ale udělal výjimku a na premiéru dlouho očekávaného snímku Já, Olga Hepnarová přišel po boku jedné ze svých dcer.

I u ní, stejně jako u Davida, byť u toho více, byste našli podobu se slavným tátou.

Švehlík má syna Davida a dvě dcery s manželkou Florentinou, s níž je ženatý už téměř padesát let. A to už je úctyhodná doba, kterou by Švehlíkovým mohl závidět nejeden manželský pár. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
Vendula Švehlíková a David Švehlík

Vendula Švehlíková a David ŠvehlíkProfimedia.cz

Exmanžel Jitky Schneiderové se stal podruhé otcem: Má dceru, nebo syna?

10. dubna 2017 11:58

Populární herec David Švehlík (45) se nedávno stal podruhé otcem. Charizmatický herec, kterého jsme naposledy mohli vidět v seriálu Já, Mattoni, se dočkal syna, kterého mu porodila jeho druhá manželka Vendula.

 

S tou se herec oženil na podzim roku 2015. „Je to kluk a jmenuje se František,“ potvrdil Super.cz Švehlíkův kamarád z herecké branže.

Herec si své soukromí střeží jako oko v hlavě a svou druhou manželkou i potomkem se ve společnosti vůbec nechlubí.

Podle všeho však v posledních letech prožívá šťastné okamžiky. Švehlík se před pěti lety rozvedl s herečkou Jitkou Schneiderovu (44), s níž má desetiletou dceru Sofii. Ta se teď z tatínkovy strany dočkala sourozence. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář