Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alexander Postler - Alexander Postler - Simona Postlerová - Jana Postlerová

Alexander Postler,*11.10.1962 - herec

 

Narodil se v roce 1962 v Plzni. Absolvoval ostravskou konzervatoř a nastoupil do angažmá v Českém Těšíně. Od roku 1994 působí ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na otázku, které jsou jeho oblíbené divadelní role, Alexansr řiká, že v Pardubicích všechny a na otázku, která role je vysněná, tak řekl také všechny. Jeho životní krédo je "Nebát se a nekrást." Jako dítě si prý nedokázal představit že by pracoval jinde než u divadla. V divadle je převážně obsazován do komických rolí.

Autor: elle77

zdroj Osobnosti,cz

Alexandr Postler,*24.10.1937 - 5.8.1996 - herec

Alexandr Postler starší se narodil v roce 1937 v Praze a byl už od dětských let nadaný kreslíř a projevoval zájem o výtvarné umění, zejména malířství. Jeho talent jej vedl ke studiu na pražskou střední průmyslovou školu grafickou na Hollarově náměstí, odkud odešel studovat na Akademii výtvarných umění. Přes nesporný výtvarný talent se rozhodl pro divadlo a přestoupil na pražskou DAMU, kde studoval herectví u profesora Radovana Lukavského. V roce 1960 studium úspěšně ukončil. Během studia hostoval v pražském Národním divadle (od června 1958 do počátku roku 1960 v inscenacích Gogolova Revizora v roli Mišky a Tylově Strakonickém dudákovi v roli Fraňka.

Již jako vysokoškolsky vzdělaný herec byl nejprve v angažmá u Divadla J. K. Tyla v Plzni od roku 1960 do roku 1966 a následně od roku 1966 do roku 1972 u ostravské scény Divadla Petra Bezruče, odkud přešel ke Státnímu divadlu Ostrava. Během tohoto angažmá si doplnil své vzdělání studiem režie na JAMU v Brně, kde promoval v roce 1975. Od roku 1975 již působil i jako režisér u ostravského Státního divadla a v roce 1980 své angažmá v Ostravě ukončil. Po celou svou kariéru často hostoval i v dalších divadlech. Své herecké i režisérské schopnosti uplatňoval v těšínském Krajském a oblastním divadle od roku 1980 do roku 1982. Poslední jeho angažmá jak herce, tak i režiséra bylo v Opavě ve Slezském divadle Zdeňka Nejedlého, kde působil od roku 1982 až do roku 1993, kdy odešel do odchodu. Od roku 1983 do roku 1990 byl šéfem činohry.

Za dobu své aktivní herecké kariéry hrál v mnoha inscenacích - jako Theseus ve Snu noci svatojánské, Ferdyš Pištora v Obrácení Ferdyše Pištory, Gaston Fenárd ve Fanfánu Tulipánovi, Klásek v Lucerně, Jeroným v Janu Husovi, Rogožin v Idiotovi, Prozorov v Tři sestrách, Teofil v Hrátkách s čertem, Tulio v Únosu Sabinek aj. Jako režisér úspěšně inscenoval divadelní díla - Nora, Večer třikrálový aneb Cokoli chcete, Noc pastýřů, Gazdina roba, Racek, Poprask na laguně, Antigona, Schovávaná na schodech, Loupežník, Dáma s kaméliemi aj.

S filmem se seznámil poprvé, když propůjčil svůj hlas ke komentáři dokumentárního filmu Domy z panelů /1959/, režiséra Jiřího Menzela.

Jako herec neměl během své herecké kariéry tolik příležitostí, které by ukázaly plnou šíři jeho hereckého talentu. Není sporu o tom, že nejvýznamnější z filmů, kde Alexandr Postler st. ztvárnil postavu nacisty zabitého studenta Karla Moučka ve filmu režiséra Jiřího Krejčíka - Vyšší princip /1960/. Také postava traktoristy Jirky Koutného ve snímku režiséra Ivo Nováka Žalobníci /1960/, spolužáka Vaška Babánka ve filmu Studia FAMU a režiséra Hynka Bočana Nenávist /1960/ ukázaly na mimořádný herecký talent.

V následujících letech se ještě objevil v povídkovém filmu Hlídač dynamitu /1963/ a dalším povídkovém filmu Místo v houfu /1964/. Poslední filmové vystoupení bylo v roli člena hlídky v krimi dramatu Město nic neví /1975/ od režiséra Dušana Kleina.

Velmi sporadická byla jeho spolupráce s televizí - inscenace Haldy nebo televizní filmová pohádka O Nesytovi /1994, rež. Věra Jordanová/, seriály Bakaláři, Kamenný řád nebo v komediálním seriálu Bez ženské a bez tabáku /1980, rež. Otakar Kosek/.

Také spolupracoval s rozhlasem – rozhlasová inscenace Pláč pro pana Jeremiáše /1965/, Tři mušketýři /1966/ či Devadesát tři /1975/. Jeho ženou byla herečka Jana Postlerová /*1943/. Je otcem profesionálních herců, syna Alexandra Postlera ml. /*1962/ a Simony Postlerové /*1964/.

Na malířství nikdy nezapomínal. Často ve svém volném čase, kterého neměl nikdy nazbyt, vyrážel do exteriérů a maloval svá oblíbená místa. Malováni se věnoval až do své smrti. Alexandr Postler st. zemřel 15.8.1996 v Ostravě ve věku nedožitých 59 let.
Autor: Erkul
zdroj FDb,cz

Simona Postlerová,*9.11.1964 - herečka, dabérka

 

Simona Postlerová pochází z Plzně z divadelnické rodiny - její otec byl režisér Alexandr Postler, matka herečka, bratr Alexandr Postler je také herec. Vystudovala gymnázium, potom herectví na DAMU v Praze. Během studií na DAMU hostovala v Národním divadle, kde byla v letech 1987 až 1992 v trvalém angažmá.

V Činoherním klubu hostovala například ve Třetím zvonění, v karlínském divadle si zahrála v muzikálu Chicago, hostovala též v Divadle Ungelt ve hře Perla Hollywoodu a já. Od roku 1992 hraje v Divadle Na Vinohradech například v představeních Donaha!, Brouk v hlavě a Jistě, pane ministře.

V televizi hrála např. v seriálech Hotel Herbich, Ordinace v růžové zahradě, Poslední sezóna, na obrazovce ji mohli diváci vidět i v inscenacích Nezvěstný, Stará láska nerezaví, Osudné dveře nebo Kočky.

Simona Postlerová si zahrála v řadě filmů a seriálů jako např.
- Experti
- Kočky
- O Šípkové Růžence
- Poslední sezona (TV seriál)
- To nevymyslíš (TV seriál)
- Falešné obvinění
- Smetanový svět
- Tři dámy s pistolí
- Bankrotáři
- Stará láska nerezaví
- Duch český (TV seriál)
- Paní Piperová zasahuje
- Arrowsmith (TV seriál)
- Velký případ
- O zámku v podzemí

Autor: kriphep, guigne

Zdroj Osobnosti,cz

 

Maminka herečky Postlerové: Jak učím Babiše česky

Maminka herečky Simony Postlerové učí Andreje Babiše, jak správně mluvit česky
 
10. ledna 2014 ● 05:03

Makáme! Tak znělo předvolební heslo hnutí ANO a jeho šéf miliardář Andrej Babiš (59) se ho drží. Pár měsíců už totiž maká na své češtině. Pomáhá mu v tom jedna z nejlepších učitelek v oboru, dabérka a učitelka řeči, Jana Postlerová (70).

 

S největší pravděpodobností bude rozhodovat o českých financích, a tak bude mít občanům co vysvětlovat. Andrej Babiš ale pochází ze Slovenska, a tak s češtinou často zápasí a v některých momentech se vrací ke své mateřštině.

To potvrzuje i jeho učitelka Jana Postlerová. „Největší problém mu dělá, když se malinko namíchne, to pak přeskočí zpátky do slovenštiny. Ale je to jeho rodný jazyk, tak je to zcela normální,“ řekla v rozhovoru pro deník Aha!.

Svého studenta si maminka známé herečky Simony Postlerové velmi pochvaluje. „Žák je naprosto úžasný, poslouchá mě na slovo, což já miluju," smála se. "On je nesmírně inteligentní a galantní člověk a oba jsme rychle pochopili, o co nám jde. On se potřebuje naučit správně česky a já ho to musím naučit,“ dodala už vážně.

Zakázky a zákazky

Za Babišem dochází od loňského dubna jednou až třikrát týdně nejčastěji do jeho kanceláře v Průhonicích. Spokojená není přitom jen paní učitelka, ale i žák. Ten na ni pěje chválu, kudy chodí. „Je skvělá, má spoustu energie,“ říká.

A s čím Babiš v češtině nejvíc zápolí? "Ve slovenštině jsou třeba jiná a a á. Takže já namísto zakázky, říkám zákazky, nebo áno místo ano. (..) A samozřejmě nejhorší je to pro mě před kamerou," přiznal Babiš Aha!.

Postlerová však o miliardářova budoucí veřejná vystupování obavy nemá, učí se prý totiž rychle. "Vůbec nemám strach. On to začíná cítit a chápat, a to je důležité,“ zhodnotila.

Kdo je Jana Postlerová?

Jana Postlerová (70) dabuje, měla roličky ve filmech, či v seriálu Velké sedlo. Je matkou Simony Postlerové. Teď učí češtinu v médiích, anebo Andreje Babiše (59).

 

Autor: poe,ljš

zdroj Blesk,cz

  8. září 2014 • 12:00

Odbornice Postlerová jde tvrdě do Šebrleho: Ten moderátorský experiment musí skončit!

Jana Postlerová se pustila výběru moderátorů na Primě a jejich projevu.
Jana Postlerová se pustila výběru moderátorů na Primě a jejich projevu. (Foto Aha! – Petr Novotný, FTV Prima )
 
 

Herečka, dabérka a učitelka Postlerová neschvaluje nejnovější trend televizí, tedy dát za hlasatelský pultík úplné nováčky s tím, že diváky oslní svým mládím, krásou, nebo úspěšnou kariérou v jiném oboru. Zprávy by měli mít na starosti lidé s vycvičeným hlasovým projevem a velkým přehledem o všeobecném dění. Což se zrovna u kombinace KratochvílováŠebrle říci nedá.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 

Nová hvězda Blesku Jana Postlerová: Novotný je živel a Kubelková nuda!


 
10. září 2014 ● 05:02

Jazyk ostrý jako břitva a prořízlou pusu má hlasová lektorka Jana Postlerová (71). Ode dneška se budete s jejími názory setkávat každou středu ve sloupku nazvaném Ostrý jazyk.

 

Dáma, jejímž přísným školením prošla řada moderátorů a která teď dbá na projev třeba i ministra financí Andreje Babiše (60), čtenáře zaujala už svým nekompromisním hodnocením moderátorů televizního zpravodajství v Blesk TV MAGAZÍNU.

Ode dneška se proto bude v pravidelném středečním sloupku deníku Blesk čtenářům svěřovat se svými postřehy a názory na profesní úroveň dalších tváří obrazovky. Dnes se zaměřila na moderátory dvou společenských magazínů – Pavla Novotného (33) z nováckého Prásku a Ivu Kubelkovou (37) z primáckého Top Star magazínu.

 

Umělá orchidej

Iva Kubelková se jako modelka už dlouhou dobu pohybuje v moderátorské  branži a snaží se působit příjemně a mile. Začínala v Sama doma, pořadu pro maminy, a teď, po nějaké době, se dostala ke společenskému pořadu, což je ale jiná disciplína.

Tady by měla zapůsobit jako dívka s určitým »drajvem« a novinářským názorem, což nesplňuje jednoduše proto, že není novinářka. Pro mě je to pěstěná orchidej, která kolem sebe šíří úžasnou vůni, ale nevím, jestli je živá, nebo umělá. Jako by se při jejích vstupech, které jsou dvouvěté, báli, aby se rozvinula více.

Je vidět, že má naučené věty, a k tomu ji nutí pohybovat se v podivném interiéru, který mi připomíná tureckou telenovelu... Je úžasná, krásná, ale mně stačí si ji prohlédnout napoprvé, dál je to nuda. Někdy se mi dokonce stane, že zapomenu, že ten pořad vlastně moderuje, protože její vstupy doplňují mluvené komentáře profesionálních spíkrů a dračice typu Evy Decastelo a Agáty Prachařové. Celkově prostě Iva Kubelková neurazí, ale ani nenadchne...

 

Špinavé ruce

Naproti tomu Pavel Novotný je pro mě solitér, u něhož platí, že jablko nepadá daleko od stromu. Z něj cítím radost, dar bavit lidi a je to novinář, který svým světem žije.

Sám si píše texty, cítím jeho zaujetí a v tu chvíli je mi jedno, že si šlape na jazyk. No tak co, jsme v žánru, ve kterém si to můžeme dopřát. Baví mě více, protože mi neustále přináší nové nápady a dokáže mě nadchnout pro reportáže, které se mi ale naopak v Prásku moc nelíbí.

Zamlouvá se mi i to, jak Novotný vede rozhovory – u Kubelkové mám pocit, že respondent je živější než ona. Scéna je trošku peklo, ale to nevadí, zaujme mě podstatou a tím, jak on, Pavel, nahlíží na bulvár. To je pro mě důležitější, než kdyby byl bůhvíjak krásný. Jen mu doporučím, aby zklidnil ruce. Pořád si je mne, působí, jako by nevěděl, co se svým tělem, vypadá to umolousaně, jako by je měl špinavé nebo mokré.

Verdikt

Obecně je pro mě Top Star magazín pořad, ke kterému si vezmu žehlení a mám jej jako kulisu, kdežto u Prásku se musím na moderátora soustředit, bavit se jím, a pokud jsem na to téma naladěná, vtáhne mě.

 
 
 
Autor: mac

zdroj Blesk,cz

Pro Kratochvílovou je to velké sousto, Voříšek opakuje chyby a Fialová je osamocená, hodnotí expertka moderátory


 
7. září 2014 ● 16:27

Přinášíme vám třetí díl hodnocení moderátorů jejich učitelkou. Požádali jsme hlasovou expertku Janu Postlerovou, která některé moderátory vyučuje, aby jejich výkony ohodnotila! Sice na nich nenechala nit suchou, ale když si to zaslouží, umí i hezky pochválit...

 

Moderátoři, nejdříve odpovězte sami!

1. V čem si myslíte, že jste dobrý moderátor. Je to vaše silná stránka?
2. Co by se naopak dalo zlepšit?

Klára Doležalová (40)

1. Jsem temperamentní a upovídaná, což jsou věci, které mi v profesi moderátora jenom pomáhají.

2. Diváci mi často píší, že bych se ve zprávách měla víc smát, prý mám nakažlivý úsměv. Jenže jak víme, při zprávách to často nejde.

Názor Jany Postlerové:

Klára je důvěryhodná, přece jen už jí není dvacet. Navíc je to herečka a má předchozí moderátorské zkušenosti, což je velmi důležité. I když někdy by měla svůj styl malinko přizpůsobit tomu, že teď moderuje zprávy, občas je lehce na hraně. Ale hlavně je to opravdová ženská, splňuje všechny tři parametry dobrého moderátora což je hlava, srdce a pohlaví.

Známka: 1-

 
 
 
 
Klára před naší schůzkou trvala na tom, že dorazím bez fotografa. Oddechla si, že nemusí ztrácet čas make-upem.

Tomáš Hauptvogel (40)

1. Myslím si, že schopnost improvizace můžu považovat za svou silnou stránku. Vždy se snažím dávat do moderování svou energii. Ostatní nechť posoudí diváci.

2. V tomto případě bych si dovolil parafrázovat jistého velmi úspěšného člověka: Když si někdo začne myslet, že není co zlepšovat, je to začátek konce.

Názor Jany Postlerové:

Tomáš je sportovec, ten do toho jde hlavou, srdcem, prostě vším. Mám ho velmi ráda, myslím, že až mu ještě trochu prošediví skráně, tak to nebude mít chybu. Jeho sportovní duch se přenáší do zpráv, má letité zkušenosti, vypracoval se a nesmírně na sobě maká.

Známka: 1-

 
 
 
Tomáš Hauptvogel je zkušený moderátor.

Terezie Kašparovská (36)

1. Odolnost vůči stresu.

2. Snažím se pořád zlepšovat, nikdy nejsem na sto procent spokojená.

Názor Jany Postlerové:

Terezie je podle mě naše nejlepší moderátorka zpráv. Je to vzdělaná holka s obrovskými redaktorskými zkušenostmi. Kdysi během povodní jsem byla u toho, když musela jít moderovat do terénu, dělala živý přenos a mluvila asi dvě minuty spatra. A byla bezchybná! Pro mě je ona, společně s Karlem Voříškem, absolutní špička.

Známka: 1*

 
 
 
Tak znají diváci Kašparovskou..

Gabriela Kratochvílová (24)

1. Zatím vynikám tím, že jsem za moderátorským pultem chvíli, a tak jsem ten nováček, který se má stále co naučit. Řekla bych ale, že mi hodně pomáhá má povaha, přirozenost a pracovitost.

2. Je stále co zlepšovat, ale zatím nejvíc bojuji s nervozitou. Ta mě sice motivuje, ale dokáže taky pořádně rozhodit. Potřebuji načerpat více zkušeností a více si věřit.

Názor Jany Postlerové:

Gábina má určitě na to, aby se vypracovala. Nezanedbává ani své vzdělání, studuje vysokou školu. Domnívám se ale, že v současné době je omyl dát ji do hlavních zpráv, byla by velmi příjemnou moderátorkou VIP zpráv. Tohle je pro ni zatím příliš velké sousto.

Známka: 2-

 
 
 
 
České Miss Gábině Kratochvílové to jako vždy seklo

Karel Voříšek (50)

1. To nechť posoudí laskavý divák sám.

2. Jako bych slyšel Jarosla Weigla od Cimrmanů nebo Janu Postlerovou, která má mluvení v malíku: Pozor na předložky, pane doktore, pozor na ně!

 Názor Jany Postlerové:

Karel má za sebou obrovský kus práce. Je to nejen profesionál, ale i skvělý člověk, takže jsem ochotná mu některé věci odpustit. Třeba to, že na Nově přestal dávat důraz na předložky. Nebylo by špatné, kdyby je dala Prima s Terezií dohromady, to by nemělo chybu.

Známka: 1

 
 
 
Karel Voříšek je rád, že je na Primě

Markéta Fialová (43)

Odmítla na naše otázky odpovědět.

Názor Jany Postlerové:

Markéta je také v podstatě inventář televize Nova. Bohužel ji opustil Karel Voříšek a zůstala sama, což si nejsem jistá, že je úplně dobře. Je to profesionálka, jen mi někdy přijde, že je na mě, coby na diváka, trochu "načuřená". Ale pak se zas usměje a všechno je v pořádku.

Známka: 1

 
 
 
 
Moderátorka Markéta Fialová.

 

Autor: san
zdroj Blesk,cz

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Slováci na českých obrazovkách by měli přiznat barvu!


 
8. října 2014 ● 05:20

Naše pořady obsadila řada slovenských herců, kteří se snaží mluvit česky. Jak to komu jde? Na ně se hlasová lektorka a strážkyně mluvy Jana Postlerová (70) zaměřila tentokrát!

 
 

Spousta slovenských herců se v Česku etablovala natolik, že to podle mluvy ani nepoznám. Třeba Zuzana Norisová (35) nebo Adrian Jastraban (45). A vyzdvihla bych i Jána Koleníka (34) z První republiky, který češtinu zvládl tak dobře, že si řada mých kolegů myslela, že byl v seriálu nadabován.

Pracovala jsem s ním před první klapkou asi dva měsíce a dal do toho tolik energie, byl na sebe tolik náročný a přísný, že to dopadlo tak skvěle. Ale to by mělo být pravidlem, ne výjimkou.

 

Prostě nelhat

Ideálním a nejelegantnějším řešením pro Slováky je podle mě způsob, který zvolili ve Vesničce mé, střediskové u Mariána Labudy (69) nebo Andrey Kerestešové (30) ve Vyprávěj. Jejich postavy sice mluví česky, ale v rámci děje přiznají, že pocházejí ze Slovenska.

Divák potom případné nedokonalosti v mluvě přijme, protože jsou prostě součástí postavy. Zvládnutí češtiny je práce na několik let, třeba dva roky. Také samozřejmě záleží na tom, když se učí herec, který je zvyklý pracovat s hlasem a má hereckou průpravu, nebo neškolený člověk.

Tihle zvládají češtinu...

Zuzana Norisová
Adrian Jastraban
Ján Koleník
Daniela Šinkorová

...a tihle se mají ještě co učit!

Milan Bahúl
Maroš Kramár

 

 
 
 
Autor: Jana Postlerová

zdroj Blesk,cz

Simona Postlerová oslavila padesátku s rodinou: Tohle je její brácha!

 
 

„Když jsme s bráchou Lexou (52) dostali koťátko. Bylo nám tehdy 5 a 3 roky,“ zavzpomínala Simona. S bratrem Alexandrem, který je taky herec a diváci ho znají například jako úplatného policistu z Ordinace v růžové zahradě, byli parádní sehraná dvojka.

Už v dětství bylo dost jasné, kam se budou ubírat kroky sourozenců Postlerových. „Na chalupě jsme na půdě vymýšleli fiktivní příběhy a hráli jsme si je,“ popisuje Simona.

A hned na sebe taky práskla, kdy udělala něco, co nechtěla. „Bylo mi asi šest a chtěli jsme se s bráchou rozdělit o kedluben. Byla to tenkrát vzácnost a byl výborný, šťavnatý. A já jsem mu ho celý snědla,“ kaje se po letech čerstvá padesátnice.

 

Autor: höh
zdroj Blesk,cz

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Brněnský AZ kvíz? Rodinné stříbro ČT

 
AZ kvíz se na obrazovce České televize vysílá už 17 let.
Na jeden z nejdéle vysílaných pořadů České televize se dnes zaměřila hlasová lektorka a jazyková pedagožka Jana Postlerová (70). Co říká na mnohdy vysmívaný brněnský AZ kvíz?

Je to pořad skromný, obyčejný, nenápadný, ale milý a pro mě úžasný. Je vidět, jak se s ním moderátoři Aleš Zbořil (46) a Eva Brettschneiderová-Machourková (50) sžili! Vždyť jej také moderují už od roku 1997, kdy jej začalo brněnské studio ČT připravovat!

Jejich čeština je naprosto brilantní, bez nešvarů. Považuji AZ kvíz za rodinné stříbro České televize, důležité pro starší generace, které u něj mají pocit jistoty. I já se na něj ráda dívám a sama mám radost, když si na něco vzpomenu, když z hlavy vydoluji potřebné znalosti.

Podle mě je to klasický příklad formátu veřejnoprávní televize, právě i moderátorským projevem. Moderátoři mluví přesně podle vzorů a tvarů spisovné češtiny: Neřeknou lidi, ale lidé. Místo policisti slyšíme správné policisté. Nebývá líp, ale lépe... To ani ve zpravodajství tak pečlivě neuhlídají! Dodržují temporytmus, jejich mluva je vytříbená, srozumitelná, bez šumlů, a přitom jsou srozumitelní.

 

 

Jsou na svém místě

O moderátorech se naštěstí nedá říci, že by po téměř 20 letech jeli na autopilota. Vždy je to nové, čerstvé, je na nich vidět radost z jejich práce. Nedovedu posoudit, jestli není škoda, že se neobjevují i v jiných pořadech, přece jen brněnské studio toho tolik neprodukuje. Na druhou stranu, divák je konzervativní, rád vidí moderátory, ke kterým pojal důvěru, na svém místě.

AZ kvíz se na obrazovce České televize vysílá už 17 let.
Autor: lmk, Jana Postlerová
zdroj Blesk,cz

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Zaostřeno na sporťáky! ČT má básníky, Nova krasavce

 
Jak si vedou v očích jazykové lektorky a hlasové poradkyně Jany Postlerové  sportovní moderátoři napříč stanicemi?
 

Sportovní moderátoři jsou zvláštní sorta. Podezírám je, že se narodili s dresem a tretrami na nohou, protože jsou to lidé, kteří neskutečně prožívají každý výsledek.

Někteří jsou při tom dokonce velmi vtipní, až básniví. Osobně mám nejraději Vojtu Bernatského (39) a Honzu Smetanu (32) z Kavčích hor, tedy České televize. Ráda je poslouchám, i když sportu nerozumím.

Oproti tomu sportovní moderátoři Novy působí staženě. Myslím, že jim chybí ona radost a ohromné nadšení, nebo je ho málo. U Inny Puhajkové (28) mám dojem, že v sobě ještě trochu bojuje s modelkou. Neřekla bych, že je vysloveně špatná, ale přece jen z jejího postoje a dalších věcí nemám pocit, že sleduji člověka, který žije sportem.

 
 
Co se týká Michala Hrdličky (26), měl by snížit hlas. Má ho vysoce posazený, a ještě do toho křičí. On nemluví, ale opravdu křičí. Méně by bylo více. Také mu uniká logika textu, příliš s ním utíká.

Nejlepší pocit mám z Martina Čermáka (23). U něj by stačilo, kdyby se jen trochu více odvázal, byl spontánnější. Bere to zatím moc vážně, ale je teprve na začátku. Je navíc moc hezký, spadá do trendu Novy, že na obrazovku mohou jen pěkní lidé, a u něj je to v pořádku.

 
Fotogalerie
7 fotografií
Autor: lmk, Jana Postlerová
zdroj Blesk,cz
 
 

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Kdo dopadl nejhůř z rosniček z Novy?

 
Zatímco na ČT moderují Počasí profesionální meteorologové, na Nově mají »rosničky«.
 

 

Divákovi zjednodušená předpověď nevadí, nezahlcuje se detaily a stačí mu vědět, jak bude zítra. V tom problém nevidím. Ne všechny novácké rosničky jsou ale na stejné úrovni verbálního projevu.
 

Pochválila bych Terezu Juščíkovou (26), která to má srovnané a mluví velice dobře. Hůře je na tom Kateřina Němcová (26). Má trochu více otevřené vokály a tvrdé L! Potom výraz není přesný, protože diváka irituje. A co hůře, nedává důraz na předložky! Dokonce to vypadá, že ani neví, že verbální projev češtiny je na předložkách založený. Věta bez nich totiž neplyne, ale poskakuje, a projev je uštěkaný.

 

 

To samé u Michala Jančaříka (39). Ten si za léta co tuto profesi dělá, vytvořil specifický styl. Posazení hlasu má věčně zahuhňané, jako by měl neustále rýmu. Také prodlužuje krátké samohlásky na konci vět, dělá si v řeči krátké pauzy, až to vypadá, že si povídá sám pro sebe, a ještě do toho vkládá pazvuky. Taková odražená »eh«. Diváka to vyvádí z konceptu.

 
Autor: Jana Postlerová
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář