Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aleš Cibulka - Michal Jagelka

Aleš Cibulka,*25.3.1977 - spisovatel, moderátor, herec

 

Aleš Cibulka se narodil 25.3.1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Má staršího bratra Radka. Vystudoval sokolovské gymnázium a po maturitě pak Vyšší odbornou školu hereckou a moderátorskou v Praze, kde od roku 1995 žije a pracuje. Jeho třídní profesorkou byla Veronika Žilková, která je i autorkou hesla, kterým se Aleš ve svém životě řídí. Toto heslo zní: „Možná to nevyjde, ale s tím se smířím spíš než s tím, že jsem to vůbec nezkusil.“

Aleš Cibulka je velmi oblíbený moderátor, spisovatel a dramaturg. Již na základní škole, ve svých 12-ti letech vydával svůj vlastní časopis, který byl velmi oblíbený. Ve svých 15-ti letech uváděl Aleš pořad na rádiu Diana. V roce 1997 se konal konkurz na průvodce „Snídaně s Novou“. Aleš se do konkurzu přihlásil a vyhrál, a tak se 8.12.1997 poprvé objevil na televizní obrazovce. Jeho kolegyní ve Snídani byla Hana Šimková. Přibližně po roce působení ve „Snídani“, Aleš přesídlil do České televize, kde uváděl několik pořadů a zábavných soutěží. Byly to například: Baťoh, Volejte učiteli
a Dobré ráno s ČT. V současné době Aleš uvádí POKR a zábavně-vzdělávací pořad O češtině. A jako spousta dalších jeho kolegů nejen z České televize se i Aleš přidal k pořadu " 13.komnata," kde již několikrát otevíral 13.komnatu mnoha známých osobností. Byli to například: Dušan Klein, Yvonne Přenosilová, Marie Rettková, Jana Šulcová nebo Ája Vrzáňová.

Již tradičně se každý rok koná soutěž o nejhezčí ženský a mužský hlas, pořádaný Českým rozhlasem -Lady radio, Radio Man. Na postu moderátora tohoto večera se vystřídalo mnoho známých osobností a mezi nimi i Aleš Cibulka, který uváděl tento večer v roce 2007.

Další část své úspěšné kariéry odstartoval Aleš v roce 2000 a to na vlnách Českého rozhlasu 2- Praha v pořadu „Host do domu“, vysílaném každé páteční dopoledne. A protože velkou zálibou Aleše jsou filmy 30. a 40. let minulého století a k jeho nejoblíbenějším herečkám patří Nataša Gollová, vzniklo v „Hostovi do domu“ zcela spontánně tzv: „Okénko Nataši Gollové.“ Do této rubriky přispíval zajímavými příběhy a historkami nejen Aleš, ale i mnozí posluchači ČR2. Zdá se to jako špatný vtip, ale je to bohužel tak, že Aleš byl 28.4.2006 okamžitě a bez důvodu odvolán. Ale i tak se můžeme s Alešem setkávat každou sobotu prostřednictvím rozhlasu nebo přímo v divadle U Hasičů, odkud je vysílán přímým přenosem pořad Tobogán, který má dlouholetou tradici. Dlouhou dobu tento pořad uváděl pan Tomáš Sláma.

A každou 1. sobotu v měsíci se vysílá „Tobogán v pyžamu“ přímo od Aleše z bytu, kam si zve svého hosta. Aleš je ale i velmi úspěšným spisovatelem, vydal 2 knihy o herečce Nataše Gollové, které měly veliký úspěch a Aleš za prodej 1. dílu obdržel cenu, a to zlatou knihu za více než 78 000 prodaných výtisků. Druhý díl byl neméně úspěšný. A k dalším úspěchům Aleše patří i fakt, že měl tu čest, setkat se osobně s herečkou, paní Zdenkou Sulanovou, kterou proslavil zejména film Madla zpívá Evropě, jehož úvodní píseň „Ty lesovské stráně“ doslova zlidověla a dodnes si ji lidé zpívají pro potěšení.

Další filmy, ve kterých si paní Zdenka zahrála, byly například: Lízin let do nebe a Lízino štěstí. Tyto 3 filmy udělaly z paní Sulanové hvězdu, a tak vznikl nápad napsat další knihu, tentokrát o této skvělé herečce. Paní Sulanová měla velkou radost a s Alešem na knížce spolupracovala a těšila se, až si jí bude moci přečíst. Ale toho se již bohužel nedočkala. Ale i přesto smutnou událost Aleš knížku dopsal a vydal, protože to byl slib a sliby se mají plnit. Knížka nese název: „Zdenka Sulanová – Utajená hvězda.“, a i ta se setkala s velkým úspěchem. Tyto tři autorovi knihy byly vždy představeny i na festivalu filmů pro pamětníky, jehož 3 ročníky se konaly v pražském "Biu Illusion" a setkaly s velkým zájmem. Na tyto festivaly přijížděli příznivci filmů pro pamětníky z celého kouta České republiky. První roční tohoto festivalu se konal v roce 2002 a byl na téma "Nataša Gollová". 2.ročník byl věnovám ženským filmovým hvězdám a jendím z významných hostů tohot ročníku byla i představitelka Barunky -Nataša Tanská.

Další knižní počin, na kterém se Aleš podílel, je knížka " O češtině" - neméně zajímavá knižní podoba velmi úspěšné televizní podoby pořadu " O češtině".

Tak doufejme, že Aleš bude v psaní knih pokračovat a bude ještě úspěšnější než do této doby.

Autor: judita, monita

zdroj Osobnosti,cz

Aleš Cibulka -
Zdroj: Isifa
Redakce Story.cz, 09. 10. 2014

Cibulka znovu potěšil pamětníky

Cibulka představil nový kalendář. To ale není všechno, co zase letos vytvořil!

V pražské restauraci U mrtvýho ptáka bylo pořádně živo. Aleš Cibulka zde představoval a křtil Cibulkův kalendář pro rok 2015 a aby toho nebylo málo, ještě i knihu Černobílé idoly 3. Asistenci u fotostěny dělala Cibulkovi ochotně Hana Maciuchová, která je jednou z jeho velkých oblíbenkyň a idolů.

Moderátor musel být ve svém živlu, protože účast na večírku byla opravdu hvězdná. Zavítalo na něj mnoho uměleckých legend, například Eva Pilarová, Pavlína Filipovská, Josef Zíma, Marie Tomsová, Jaroslava Obermaierová nebo Ivana Andrlová.

zdroj Story,cz

Kdo je ten klučina na fotce?

Kdo je ten klučina na fotce? Foto: Archiv moderátora

Strach, pláč a hysterie: Poznáte v malém klučinovi děsícím se čerta a Mikuláše známého gay moderátora?

5. prosince 2014 13:58

Do vyděšeného klučiny na fotce byste rozhodně neřekli, že dnes patří k oblíbeným moderátorům s vytříbeným hlasovým projevem, který vypadá na to, že by ani mouše nikdy neublížil. Přesto se jako malý kluk příchodu Mikuláše a čerta velmi bál.

 
 
 

Na fotce je moderátor Aleš Cibulka (37), kterému se prý ještě více než tři desítky let poté při pohledu na starou fotku svírají útroby v těle. Mikuláše a čerta prý z duše nenáviděl, ačkoliv vždycky patřil spíš do kategorie "spořádaný synek".

Strach, pláč, nervy na pochodu, hysterie – to jsou vzpomínky, které Aleši Cibulkovi okamžitě vytanuly na mysl, když po letech objevil starou fotografii z 5. prosince 1980. Tehdy jako tříletý třesoucím se hláskem vyprávěl naučenou básničku.

Jednou ale na traumatizující tradici vyzrál. „Vždycky jsem se moc čerta a Mikuláše bál, ale jednoho roku jsem byl zcela klidný. Žádný pláč, žádné nervy. Rodiče i brácha se tomu divili. Z okna jsme vyhlíželi přicházející mikulášskou návštěvu, a jen já věděl, proč jsem tak klidný. Zamkl jsem totiž byt zevnitř a klíče spláchnul do záchodu! Než z nedalekého městečka dorazil děda s náhradními klíči, bylo už po obchůzkách,“ vzpomínal dnešní moderátor pořadu Sejdeme se na Cibulce. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

Neuvěřitelný úspěch! Známý český moderátor pokořil většinu šoubyznysu a vyprodal Lucernu

22. ledna 2015 5:55

Jeho úspěch mu mohou závidět skoro všichni zpěváci a zpěvačky v České republice, tedy až na pár čestných výjimek, jakými jsou Karel Gott, Hana Zagorová, Lucie Bílá, zkrátka hrstka vyvolených. Moderátor pořadu Tobogán Českého rozhlasu Dvojky Aleš Cibulka totiž oslavil tisící díl velkým úspěchem: vyprodanou Lucernou. A to se fakt jen tak někomu nepodaří.

 
 
 

Cibulka odvysílal zatím necelé čtyři stovky dílů, když před jedenácti lety nahradil nečekaně zesnulého Tomáše Slámu. O něm se v průběhu na dvě hodiny prodlouženého přímého přenosu mluvilo mnohokrát a všechny celebrity, které přišly Cibulkovi a pořadu blahopřát, například vtipně vstoupily do Síně Slámy.

Na pódiu Aleš uvítal Hanu Maciuchovou (69), Evu Pilarovou (75), Vilmu Cibulkovou, Luďka Munzara (81), Miroslava Donutila, Petra Jablonského, Lucii Bílou (48) s Petrem Maláskem, na své zážitky zavzpomínal i duchovní otec Tobogánu Ivan Rössler. Pořadem provázel Moondance Orchestra Martina Kumžáka. A všichni si vysloužili frenetický potlesk nadšených a již pětadvacet let věrných posluchačů.

„Můžete si stokrát říkat, jak jste v branži už ostřílení, ale když vidíte až na půdu nadupanou Lucernu, každému se rozklepou kolena,“ řekl Super.cz Aleš Cibulka, který opět prokázal svou pověst pohotového spíkra, který se nebojí ani v dobrém své hosty shodit. To na něm ostatně oceňovali i mnozí již zesnulí hosté Tobogánu, například Jiřina Jirásková nebo Václav Havel.
28. února v Divadle u Hasičů bude další sláva. Tehdy Cibulka bude vysílat svou čtyřstovku a už dnes je problém na představení se dostat. 

 

David Zápal, Super.cz

Michal Jagelka,*17.4.1977 - moderátor, dabér

Michal Jagelka se narodil v Praze, ve které žije a kterou miluje. V letech 1992-1999 studoval hudebně dramatický obor na pražské konzervatoři, jeho profesory byli např. Hana Maciuchová či Ladislav Frej.

Premiéru před kamerou si odbyl v roce 1994, kdy začal moderovat Vegu na ČT. Od roku 1998 pracoval v rádiu Zlatá Praha (později Fajn rádio), kde moderoval různé pořady a v letech 2000-2002 úspěšnou ranní show Ranní Radiátor. Od ledna 2002 spolupracoval téměř dva a půl roku s televizí Prima, ve které moderoval motoristický magazín Autosalon.

Ve dvanácti letech se začal věnovat dabingu, kterému zůstal věrný dodnes. Nadaboval více než tisíc filmů a seriálů, hlas propůjčuje např. Leonardu di Caprio, Mattu Damonovi či Orlandu Bloomovi. Zahrál si ve filmu režiséra Viktora Polesného Sjezd abiturientů, v mnoha inscenacích a pohádkách na ČT, v několika dílech Nováků a Hospodě na Nově.

Působí v divadelním spolku Háta, ještě na škole si zahrál Molierova Tartuffa nebo Felixe v Horníčkově Slaměném klobouku. K jeho největším divadelním pracím patřila inscenace Smrt Hippodamie v Národním divadle, kde nastudoval roli Thyesta, syna Hippodamie.

V srpnu 2004 mu televize Nova nabídla moderování Snídaně s Novou a taková nabídka se, jak sám říká, prostě neodmítá. K jeho koníčkům teď patří především studium - v září 2003 se stal posluchačem prvního ročníku Pravnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dále ho zajímá politika, cestování, příroda (zvlášť zvířata), muzika, film, divadlo, vaření, posezení s přáteli u dobrého vínka...

Autor: elizturnerova

zdroj Osobnosti,cz

Michal Jagelka a Aleš Cibulka

Michal Jagelka a Aleš CibulkaMichaela Feuereislová

Drsný vyhazov z televize: Na hodinu skončili Aleš Cibulka i jeho manžel Michal Jagelka

18. září 2017 14:21

Když se k nám poprvé doneslo, že Aleše Cibulku vyrazili z jedné televize sídlící na pražském Barrandově, vnímali jsme to jako jeden z dalších drbů, který moderátor vzápětí vyvrátí. Jenže se stal opak, populární spíkr to nejenže potvrdil, navíc končí i jeho registrovaný partner Michal Jagelka. A hovoří docela drsně!

 

Oba měli na dotyčné stanici hned několik pořadů.

„Musíme bohužel potvrdit, že nejpozději od začátku letošního léta začala ze strany stávajícího programového vedení nejprve plíživá a nenápadná, o to však promyšlenější, zákeřnější a pro nás nepochopitelná kampaň proti nám oběma, která v těchto dnech vyústila v naši definitivní likvidaci,“ tvrdí oba „manželé“.

Dále prohlašují, že jistý člověk z programové sekce žárlil a intrikoval, také se zmiňují o tom, jak se podle nich zhoršila atmosféra v televizi, zároveň ale poděkovali šéfovi stanice za úžasnou příležitost, i kolegům. S většinou prý byla čest pracovat.

„Některé naše pořady byly zrušeny, v dalších budeme nahrazeni jinými moderátory či moderátorkami. Byť jsme, jako v případě pořadu Můžu dál?, stáli u jejich zrodu. Mrzí nás, že se na obrazovku nedostanou již natočené díly tohoto týdeníku například s Marií Retkovou, Uršulou Klukovou či Vlastimilem Harapesem. Vedení televize přišlo s argumentem, že nejde o hvězdy dostačujícího jména, které by diváky zajímaly,“ uvádějí oba pánové.

Televize na výtky vůči programovému oddělení přímo nereagovalo, tvrdí ale, že moderátorské duo vyhodil ředitel kvůli nízké sledovanosti, která je pro společnost klíčová.

„Hledat za jakýmkoli naším krokem něco jiného je bezpředmětné. Jsme soukromá televizní skupina, kde platí, že o všech věcech od programu až po výběr nebo nasazení moderátorů rozhoduje generální ředitel,“ stojí v tiskové zprávě stanice.

„Ve chvíli, kdy pořad schválně někdo špatně nasadí do vysílání, sledovanost pochopitelně klesne,“ zareagoval na výtku malého zájmu diváků Cibulka s tím, že programové schéma na přelomu srpna a září to jasně dokazuje. 

David Zápal , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co na to říct

(lenka, 20. 8. 2018 0:30)

Moc jsem se zklamala u TV Barrandov, a mám za to /nejenom já/ že to je jejich škoda že je vyhodili. Ale je zajímavé že ty pořady stále opakují, už se nedíváme na nic jiného na Barrandově než na SEJDEME SE NA CIBULCE.
Kluci jsou moc fajn a držíme jim moc palce a pevné nervy. Hodně sil do nové práce.

Komentar

(Lenka, 19. 7. 2015 0:33)

Aleš Cibulka je výborny moderátor,spisovatel a milí človek.Michal Jagelka je skvěly moderátor a dabér.
Alešovi a Michalovi to sluši ,mají moc hezkou domácnost.
Přeji jim hodně štěstí a hodně společných let.