Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Silkenová

Lucie Silkenová,*12.5.1984 - operní zpěvačka

Lucie Fišer Silkenová se narodila v Praze 12. května 1984. V letech 1989 - 1997 byla členkou Kühnova dětského sboru. Poté studovala sólový zpěv a obligátní klavír na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Tento rok bude promovat na hudební fakultě Akademie múzických umění a to ve dvou oborech. Po sedmileté spolupráci s výborným sólistou opery Národního divadla v Praze a pedagogem Ivanem Kusnjerem získá titul MgA. v oboru zpěv.

Po tříletém studiu na katedře teorie a dějin hudby titul BcA. v oboru hudební management. Své pěvecké umění dále rozvíjela na mistrovských kurzech v Anglii (Alexander Olivier), Španělsku (Tom Krause), Německu (Haruhito Kobayashi), Rakousku (Rotraud Hansmann, Gabriela Lechner, Georg Nigl) a Praze (Gery Grice, Margreet Honig, Margot Nollen, Marta Scheffel, Svatava Šubrtová, Tomas Paul, Anatolli Goussev). Lucie získala několik významných ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích. Mezi ty nejdůležitější řadí 1. cenu na mezinárodní soutěži mladých hudebníků ve Francii „Concours International d’Encouragement Musical, Lyon 2008“, pořádané celosvětově proslulou organizací Rotary Club a 2. cenu v kategorii opera na „44. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2009“.

Lucie ztvárnila již mnoho operních rolí. Zpočátku to byly role menší, jako například Barberina (W.A.Mozart - Figarova svatba), Kuchtík (A.Dvořák – Rusalka), První chlapec, První dáma, Papagena (W.A.Mozart - Kouzelná flétna), atd. Později přišly role větší Corilla (G.Donizetti - Poprask v opeře), Líza (Fr.Lehár - Země úsměvů), Kleopatra (G.F.Händel – Julius Caesar), Rosina (G.Rossini – Lazebník sevilský), Pamina (W.A.Mozart - Kouzelná flétna). Vystupuje v divadle F.X.Šaldy v Liberci, divadle J.K.Tyla v Plzni a spolupracuje s Komorní operou Praha (turné po Japonsku, Německu, Švýcarsku).

Na koncertních pódiích vystupovala s různými českými orchestry (Symfonický orchestr hl. města FOK, Severočeská filharmonie Teplice, Moravská filharmonie Olomouc, Jihočeská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Vysočina, Orchestr Atlantis). Její hlas je možno slyšet i z nahrávek společností Navona Records a ArcoDiva.

Lucie se ráda věnuje charitativním koncertům. Náhoda ji přivedla ke konkurzu do divadla Semafor, kde hostuje pod uměleckým vedením Jiřího Suchého od roku 2005. V divadelní sezóně 2009/2010 bude debutovat v Národním divadle Praha a v sezóně 2010/2011 ve Státní opeře Praha a ve Státním divadle Košice.

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář