Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Šrejma Kačírková

3. 5. 2014

Jana Šrejma Kačírková - 24.6.1982 -operní zpěvačka

Jana Šrejma Kačírková se narodila v Českých Budějovicích. V roce 2006 absolvovala Pražskou konzervatoř.

V době studií získala řadu ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

V roce 2006 se stala hostem v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Od roku 2010 je zde stálou členkou souboru opery. V rámci svého stálého angažmá nastudovala a účinkuje v rolích m.j. Eurydika – Orfeus v podsvětí (J. Offenbach), Violetta – La traviata (G. Verdi), Mařenka – Prodaná nevěsta (B. Smetana) a v titulní roli opery Anna Bolena (G. Donizetti).

Je stálým hostem v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze, kde debutovala v roce 2010 v roli Adiny z opery Nápoj lásky G. Donizzetiho. Od té doby zde vystupuje v roli Konstanze z Únosu ze serailu, Susanny z opery Figarova svatba, Olympie z opery Hoffmannovy povídky (J. Offenbach), Terinky z opery Jakobín (A. Dvořák) a Donny Anny z opery Don Giovanni.

Jana Šrejma Kačírková byla hostem řady významných mezinárodních festivalů - na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, festivalu Pafos Afrodite Festival na Kypru, Pražském jaru, Smetanově Litomyšli a festivalu Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou.

Vystupuje pod taktovkou dirigentů – T. Brauner, O. Dohnanyi, M. Doubravský, F. Drs, P. Gatto, R. Hein, P. Chromčák, M. Ivanovič, R. Jindra, J. Klecker, T. Netopil, M. Peschík, Mario De Rose, A. Sangiorgi, A. Scarano, V. Spurný, J. Šrubař, D. Švec, F. Zigante.

Účinkuje v inscenacích režisérů M. Corradi, P. Formana, P. Gábora, L. Golata, O. Havelky, J. Heřmana, J. Kališové, P. Kartalova, I. Krejčího, M. Kukučky, J. Lauwerse, J. Menzela, J. Nekvasila, P. Mikuláštíka, C. Or, M. Otavy, J. Průdka, L. Pugliese, I. Racka, D. Radoka, S. Sandroniho, R. Szymikové, L. Štrose, L. Trpišovského a A. Thorwalda.

Je držitelkou tří ocenění Jihočeských Thálií, v roce 2013 získala čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho a Cenu Thálie za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda.

zdroj: Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář