Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adam Plachetka

Adam Plachetka,*4.5.1985 - operní zpěvák

 

Adam Plachetka absolvoval roku 2006 na Pražské konzervatoři u prof. Luďka Löbla.

Je vítězem Duškovy mozartovské soutěže, Soutěže duchovní a koncertní hudby v Kroměříži, Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR v Pardubicích, soutěže Pražský pěvec a Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde navíc získal cenu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, cenu Viléma Zítka a cenu nakladatelství Editio Bärenreiter Praha.

V Národním divadle v Praze debutoval roku 2005 ve Čtyřnotové opeře Toma Johnsona. Od té doby zde nastudoval Míchu (Prodaná nevěsta), Masetta (Don Giovanni) a Publia (La clemenza di Tito). Ve Státní opeře Praha vystupuje jako Basilio (Il barbiere di Siviglia) a Papageno (Die Zauberflöte).

Věnuje se také koncertní činnosti s mnoha českými orchestry (Filharmonie Bohuslava Martinů, Plzeňská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Státní filharmonie Brno, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK a Symfonický orchestr Karlovy Vary) a barokní hudbě (Collegium Marianum, Ensemble Baroque, Solamente Naturali)

Vystupuje pod taktovkou dirigentů jako Christoph Böhm, Alessandro De Marchi, Enrico Dovico, Asher Fisch nebo Caspar Richter.

Účinkoval na Svatováclavském festivalu v Praze a v Ostravě. Pravidelně se účastní Znojemského hudebního festivalu, kde ztvárnil Polyphema v Händelově masku Acis and Galatea a titulní roli v Donu Giovannim.

Jeho nejbližším úkolem je nastudování Jacka Wallace a Happyho (La fanciulla del west) pod vedením Johna Fioreho.

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář