Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renáta Czadernová

Renáta Czadernová,*2.1.1985 - moderátorka, ii vicemiss 2006

 

 

Renáta Czadernová se narodila 2.1.1985 v Ostravě, ale v současné době žije již několik let v Praze.
Vystudovala ostravské gymnásium Fr. Hajdy a později se přihlásila na Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy.

Již během studií na gymnásiu pracovala v Týdeníku Ostrava a později na sebe upozornila jako asistentka v pořadech TAK NEVÁHEJ A TOČ nebo BLUDIŠTĚ.
V roce 2006 se stala II.vícemiss Čr (tenkrát vyhrála Taťana Kuchařová). V té době byla již také reportérka TV Prima EXTRA.

Velký zlom v její kariéře nejspíše nastal v roce 2007, kdy začala moderovat TELEVIZNÍ NOVINY na TV Nova po boku Pavla Dumbrovského a pozdějí s Kristýnou Kloubkovou.

Autor: guigne, kerm

zdroj Osobnosti,cz

25. srpna 2014 • 12:00

Moderátorka Novy Renáta Czadernová: Utajený megatrapas před kamerou!

Renáta Czadernová je stálicí televize Nova.
Renáta Czadernová je stálicí televize Nova. (Foto Aha! – Martin Pekárek, Marek Pátek, Mária Rušinová, FTV Prima, TV Nova, ara)
 
 

 

Půvabná brunetka Renáta Czadernová (29) se pomalu stává inventářem Televizních novin, ve zprávách na Nově ji můžeme vídat už sedmým rokem. Moderátorské dvojice to ovšem na komerčních stanicích nemají jednoduché. Neustále dochází k personálním rošádám, nikdo si nemůže být jistý, zda o lukrativní práci ze dne na den nepřijde…

Renáto, šušká se, že v zákulisí Televizních novin je rušno a chystají se velké personální změny. Nebojíte se, že ten pomyslný Černý Petr padne na vás?
„Nepřemýšlím o tom. Pokud se tak stane, tak se tak stane, bude mi to určitě líto, ale nehodlám si tím teď znepříjemňovat život a přemýšlet, co kdyby…“

To ale musí být nepříjemné pracovat ve stresu, kdy nevíte, co bude…
„Každý zažívá v práci občas stresy, kdo ví, co bude zítra?“

Co říkáte na poslední zprávy, že se Lucie Borhyová má vrátit už na začátku září?
„Pro mě to není novinka, nemám na to co říct, je to věc Lucie, kdy se do práce vrátí.“

Televizní noviny uvádíte již sedm let, vzpomenete si ještě na svoje první vysílání?
„Ano, vzpomínám, hlavně na to oblečení… (smích) Dali mi růžovo-fialový rolák a šedé sako, vypadalo to příšerně… (smích) Tréma tam byla, ale Pavel Dumbrovský zafungoval jako parťák na výbornou, takže jsme to nakonec zvládli.“

Zmínila jste svého prvního parťáka. Stal se tedy pro vás takovým andělem strážným?
„V podstatě mě do té práce zasvětil, ukázal mi, jak pracovat s programem, ve kterém si zprávy připravujeme, řekl mi, jak to během zpráv chodí, na co si mám dávat pozor a tak.“

Jste spolu ještě v kontaktu?
„Nejsme… Začali jsme se míjet poté, co se na Nově dvojice změnily, a zatímco po jeho boku zasedla Michaela Ochotská, ke mně přišla Kristina Kloubková.“

Jak vám to s Kristinou klapalo? Říká se, že dvě ženy na jednom »smetišti«, to nikdy nemůže dělat dobrotu…
„Myslím, že jsme vycházely naprosto v pohodě, a navíc stále vycházíme. S Kristinou spolu stále moderujeme, zůstal nám pořad Víkend, takže jsme stále v kontaktu. U toho pořadu máme více času, takže si i povykládáme, co je u které z nás nového, a trochu vždycky i podrbeme.“ (smích)

Vaším dosud posledním parťákem v Televizních novinách je Petr Suchoň. Je váš vztah čistě pracovní, nebo i kamarádský? Vídáte se i mimo studio?
„Myslím, že je kamarádský. Řešíme spolu i jiné věci než jen ty pracovní, jsem ráda, že je mým kolegou právě Petr.“

Když to srovnáte, je pro vás lepší moderovat s mužem, nebo se ženou? A s kým ze zmíněných kolegů byla spolupráce nejlepší?
„Je to asi úplně jedno, pokud máte dobrého partnera, tak neřešíte, zda je to muž, nebo žena. Ale myslím, že diváci lépe reagují na to klasické spojení – tedy smíšenou dvojici. Nerada bych vyzdvihovala jen jednoho z nich, s nikým jsem neměla problém vyjít a myslím, že to tak vždy cítila i druhá strana.“

Stal se vám během vysílání už nějaký trapas?
„Jé, těch bylo určitě několik, ale je to asi kouzlo živého vysílání. Třeba Víkend se předtáčí, naštěstí. Jednou mi při něm totiž z ničeho nic spadla sukně, byla přidělaná jen na suchý zip. Kdyby šlo o živé vysílání, asi bych byla dočasnou zábavou na internetu…“ (smích)

Pojďme k vašemu soukromí. Před nedávnem jste se rozvedla, máte už novou lásku?
„Nezlobte se, to komentovat nebudu…“

Všechny vaše kolegyně už mají děťátko, netoužíte po něm také?
„Děti bych určitě chtěla, myslím, že naplňují život.“


 

Práci snů si nenechá vyfouknout. Moderátorka Novy sice nedávno porodila, už se ale chystá zpátky na obrazovku

13. března 2017 5:55

Svého prvního potomka přivedla Renáta Czadernová na svět poměrně nedávno - v polovině prosince. Za pár týdnů by se ale chtěla sympatická moderátorka vrátit zpátky před kamery.

„Do práce bych se chtěla vrátit v květnu, kdy mi končí mateřská dovolená a začíná rodičovská. Možná by to bylo takové symbolické,” překvapila nás svými plány Renáta. Podle všeho se nebude jednat o žádný zkrácený úvazek. „Nepracuju od pondělí do pátku osm hodin denně. Je pravda, že pracujeme asi tři dny v týdnu, častokrát to bývá o víkendu. Přicházím do práce asi na tři čtyři hodinky.”

Rodičovské povinnosti o dceru Adélku si Renáta s partnerem Michalem rozdělují zjevně rovným dílem. „Partner připraví jídlo, nakrmí dítě, nechá ho odkrknout, dokonce už se spolu i koupali, přebaluje. Opravdu zvládá všechno co já,” uvádí spokojená maminka.

Právě díky partnerově pomoci se může Czadernová vrátit brzy do televize. „Já nastoupím a potom se budeme starat o dceru oba rodiče a budeme na střídačku chodit do práce.” Pokud by se snad tatínek nemohl o dceru postarat, tak si ji prý Renáta vezme s sebou do práce. „I to by bylo v pořádku, myslím si, že by se tady nikdo nezlobil,” říká Renáta Czadernová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář