Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monika Žídková

Monika Žídková,*11.6.1977 - moderátorka, podnikatelka

 

Monika Žídková vystudovala Střední pedagogickou školu v Krnově, pak absolvovala Ostravskou univerzitu. Proslavila se coby Miss České republiky '95, triumfovala jako Miss Europe '95 a stala se taky českou Miss tisíciletí. V roce 2007 jste ji mohli vidět ve Star Dance II. Soutěž však musela opustit z důvodu autonehody svého tanečního partnera Jana Halíře.

 

Autor: judita, dino

zdroj Osobnosti,cz

Dámy v čele radnic: Kráska Žídková i bývalá moderátorka Jurinová starostkami!

 
Monika Žídková i Eva Jurinová se staly starostkami! V Kravařích a Sadské
 

 

Žijí každá jinde. „Jejich“ obce sice po silnici dělí 323 kilometrů, přesto mají jedno společné. Ze známých tváří se staly volební taháky. A nyní usednou dokonce do křesel starostek ve středočeské Sadské a ve slezských Kravařích. Evu Jurinovou a Moniku Žídkovou stihl podobný osud.

Žídková starostkou, Hadamczik v radě

Ustavující zasedání v zámku v Kravařích rozhodlo – novou starostkou se stala kráska Monika Žídková! Někdejší Miss ČR 1995 pogratuloval k politickému úspěchu i bývalý kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Oba kandidovali v komunálkách za hnutí Za Kravaře prosperující. A podařilo se jim ve volbách vyhrát. V radě budou mít 5 křesel z 21.

„Budu se vám v následujících čtyřech letech snažit dokázat, že na to mám,“ řekla podle serveru novinky.cz Žídková po svém zvolení. Za Kravaře prosperující přitom spojilo síly s ODS a lidovci. Hadamczik si však pohoršil, nebude již místostarostou, ale řadovým radním.

 

 

Monika Žídková je Miss Europe 1995

Slavná misska Monika Žídková (37) utkvěla všem v paměti jako Miss Europe…

 
 
Starostkou Sadské na Nymbursku se pak stala bývalá televizní moderátorka Eva Jurinová, která kandidovala za hnutí Změna pro Sadskou. Pro Jurinovou začátkem listopadu hlasovalo 10 z 15 přítomných zastupitelů. Komunálky přitom v Sadské vyhrála právě Změna pro Sadskou s pěti mandáty před ODS (4 mandáty) a KSČM (také 4 mandáty). Jeden mandát připadl ČSSD a SNK – Naděje pro město Sadská. Koalici v třítisícovém městě uzavřelo hnutí s Jurinovou s ČSSD a KSČM. 

Plánů mají dámy hodně

Moderátorka Jurinová v Sadské plánuje například opravy komunikací a chodníků nebo vybudování možností pro společenské akce, koncerty a setkávání různých spolků. Své plány má v Kravařích i Žídková.

„Plánů je hodně. Nejvíce potřebná je stavba nového hřiště u místní základní školy,“

Monika je snad jedinou Miss, která po vítězství neopustila partnera. Naopak se za něj provdala a má s ním děti.
Monika je snad jedinou Miss, která po vítězství neopustila partnera. Naopak se za něj provdala a má s ním děti.
Autor: fotoarchiv Topgal
S manželem Petrem jim to klape.
S manželem Petrem jim to klape.
Autor: Martin Sekanina, vizáž Lenka Šourková/Redken, Archiv Blesku
Monika Žídková opět s manželem
Monika Žídková opět s manželem
Autor: Martin Sekanina, vizáž Lenka Šourková/Redken, Archiv Blesku
Žídková s dcerou Nikolou a synem Davidem
Žídková s dcerou Nikolou a synem Davidem
Autor: Martin Sekanina, vizáž Lenka Šourková/Redken, Archiv Blesku
Moderátorská dvojice Eva Jurinová a Martin Severa
Autor: hermina.cz
 

Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, Metropol

Autor: ČTK, simao
zdroj Blesk,cz

Miss Žídková starostkou Kravař? Blesk.cz prozradila, proč šla do politiky!

 
Monika Žídková je Miss Europe 1995
24. října 2014 ● 05:15
 

Jméno Monika Žídková byste však na volebních lístcích hledali zmarně. Magistra Monika Brzesková však byla na 2. místě kandidátky hnutí Za Kravaře prosperující. Co známou českou krásku přitáhlo do politiky? "V Kravařích žiji odmalička a chci tu zůstat i dál, nemám v plánu se nikam stěhovat. A není mi lhostejné, co se tu děje. Byla jsem oslovena, tak jsem do toho prostě šla," prozradila Miss Europe 1995 Blesk.cz.

V komunální politice však zdaleka není zelenáčem. "V zastupitelstvu Kravař figuruji již osmým rokem. Je mi zřejmé a jasné, kde jsou tíživé body," upozorňuje Žídková, že nejde o případ, kdy by člověk jen propůjčil tvář nějakému projektu či hnutí.

Čeho by chtěla dosáhnout? "Město celkově hezky vzkvétá, myslím však, že by se mu dalo ještě pomoci. Třeba v oblasti kultury. Důležité je také pokračovat v rozjetých projektech, dotáhnout je do zdárného konce," myslí si kráska, která si zatančila i ve druhé sezóně StarDance společně s tanečním partnerem Janem Halířem. Patřili tehdy v favoritům soutěže, Halíř však utrpěl zranění při nehodě, což jejich pouť soutěží ukončilo...

 

V Kravařích upekli koalici

To však již odnesl čas. Stejně jako vítězství v Miss ČR i Miss Europe, která se konala v tureckém Istanbulu. Žídková se však nyní soustředí na slezské Kravaře, kde pracuje jako učitelka mateřské školy. Slavné jméno ji však ve volbách patrně přece jenom pomohlo. "Myslím si, že mě lidé mají stále spojenou s výhrou. Ale za těch 19 let již člověk dokázal i jiné věci," řekla Blesk.cz Žídková, která by ráda, aby se v Kravařích realizoval především projekt školního a sportovního areálu.

Ve městě na Opavsku přitom vyhrálo hnutí Za Kravaře prosperující jednoznačně - s 22,4% hlasů. Koalici sjednalo s ODS, KDU a Nezávislými. Jednání o novém starostovi však stále ještě probíhají. A spekuluje se právě o Žídkové! "Je to stále ještě ve hře, jednání ještě nejsou uzavřena," upozorňuje. 

 

Jak ale Žídková vůbec prožívala samotný úspěch ve volbách? "To jsou takové ty příjemné chvilky, pak ale nastane realita, která vás vrátí zpátky na zem," pokračuje česká kráska. Má však jasno. Nechce především zklamat lidi, kteří vyrazili volit. A které potkává v Kravařích na ulici.

Podpory si samozřejmě váží, nejen pro sebe, ale i pro celé hnutí. Jeho lídrem je přitom další známá tvář - bývalý reprezentační kouč Alois Hadamczik! "Já si myslím, že je to velmi schopný člověk. On zastává funkci místostarosty a pod jeho vedením se toho hodně povedlo," tvrdí Žídková, která se vdala za podnikatele Petra Brzesku a společně vychovávají děti Nikol a Davida.

 

Autor: simao
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář