Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Fialová

Markéta Fialová,*5.2.1971 - moderátorka

:

Markéta Fialová se narodila 5. února 1971 v Praze, je absolventkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy – obor masová komunikace. Svou novinářskou kariéru začala v deníku Mladá fronta ještě před přijetím na vysokou školu. Přispívala do několika časopisů a novin, byla pomocnou redaktorkou v ČT a od roku 1993 až do svého nástupu na mateřskou dovolenou v roce 2001 moderátorkou zpravodajské relace televize Premiéra (později Prima).

Markéta je vdaná a je maminkou dvou holčiček Almy a Emmy, proto když není v práci, snaží se všechen čas věnovat jim. Právě děti byly pro Markétu v době nemoci velkou oporou. Všechen volný čas pochopitelně věnuje rodině, která ji nabíjí energií, a snaží se dohnat spánkový deficit.

Autor: matejhruska

Zdroj Osobnosti,cz

12. června 2014 • 05:00

Fialová dostala vyhazov ze zpráv! Neuhodnete, co teď bude dělat!

Markéta Fialová končí v Televizních novinách na Nově.
Markéta Fialová končí v Televizních novinách na Nově. (Foto: Aha – Dalibor Puchta, TV Nova, koláž Ahaonline.cz)
 
 

 

 

 

Byla jediným člověkem, který se na Nově otevřeně postavil za »odejitého« Karla Voříška (50), který je teď, přiznejme si to, jedničkou na konkurenční Primě. Markéta Fialová (43) následně moderovala Televizní noviny sama a v kuloárech se šuškalo, že její dny jsou sečtené. Jenže utekl rok a nic se nestalo. Až teď…

 

„Markéta v Televizních novinách končí. Dlouho moderovala sama, ale už pro ni není místo,“ potvrzuje informaci v aktuálním vydání týdeníku Sedmička zdroj z Novy, který také vysvětluje, proč se vedení rozhodlo ji z nejsledovanějšího televizního zpravodajství odstranit. Za vše prý mohou její selhání při moderování předvolebních duelů.

„Umí dobře číst, ale není pohotová. Všechny otázky musela mít dopředu připravené, a proto nebyla schopná reagovat na otázky kandidátů. Dokonce jí pomocí naslouchátka musel pomáhat režisér celého přenosu,“ tvrdí zdroj s televize s tím, že největším průšvihem bylo, když Fialové jednou nefungovalo sluchátko a ona vůbec nevěděla, na co se ptát, protože jí nikdo nemohl pomáhat.

Jednu z posledních moderátorek »staré novácké party« ale na Nově ještě uvidíte. Podle informací Sedmičky totiž bude moderovat oblíbené Střepiny. A co bude s moderátorkou Michaelou Novou, která je uváděla doteď? Právě té prý v ruce zůstane neoblíbený černý Petr…

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Rošády moderátorů na Nově: Odejde Fialová pryč za Voříškem?

Karel Voříšek a Markéta Fialová se opět mohou sejít v jedné televizi
14. června 2014 ● 05:00

Ani sama Lucie Borhyová (36) si nejspíš neuvědomuje, co všechno způsobila svým těhotenstvím. Její mateřská totiž může skončit až odchodem Markéty Fialové (43) z Novy!

 
 

Věci se mají následovně. Jakmile Borhyová porodí, což může být každým dnem, roztočí se personální změny v Televizních novinách. Nejvíce na ně podle všeho doplatí Markéta Fialová (43), které nabídli, aby místo hlavních večerních zpráv od září uváděla publicistický týdeník Střepiny.

Stáhne ji Prima?

Jenže ve chvíli, kdy se tahle informace dostala na veřejnost, zavětřila hned šanci televize Prima! „V redakci zpravodajství hned zaznělo, že by nebylo špatné stáhnout ji k nám, když už je tady její bývalý parťák Karel Voříšek,“ řekl Blesku dobře informovaný zdroj z Primy. „Tomu se těžko věří, že Markéta už nemá moderovat Televizní noviny. Ještě jsem s ní o tom nemluvil. Více vám k tomu nemůžu říci,“ reagoval na dotaz Blesku Karel Voříšek.

Dostat Fialovou na Primu nebyl jeho nápad. Kdyby se to ale přece jen vedení stanice podařilo (a jednání mohla v minulých hodinách už začít), bude mít velké dilema. S Klárou Doležalovou (40), s níž uvádí »primácké« zprávy, si velmi rozumí. Opustil by ji kvůli kamarádce Markétě, se kterou roky moderoval Televizní noviny na Nově? „Já o tom opravdu zatím nic nevím, nezlobte se...,“ bránil se moderátor jakékoliv odpovědi.   

Fialová: Ptejte se Novy

A co na to všechno Fialová? Na otázky, zda už kývla na nabídku uvádět Střepiny a jestli už ji někdo kontaktoval z Primy, kde dříve pracovala, odpověděla: „Musím vás odkázat na Novu. Nezlobte se,“ napsala v SMS zprávě. Jenže ani na Nově ale nebyli sdílní. „Probíhají interní diskuze o několika možných variantách. Rozhodně neplánujeme ukončení spolupráce s žádným ze stávajících moderátorů,“ komentovala možný odchod Fialové z Televizních novin do Střepin PR manažerka Novy Anna Suchá.

Autor: Hana Höschlová,Luboš Procházka

zdroj Blesk,cz

Fialová si dupla a vyhrála! Návrat do Televizních novin!

Markéta Fialová se Televizních novin nehodlá vzdát!
Markéta Fialová se Televizních novin nehodlá vzdát!(archiv TV Nova a Blesku)
23. července 2014 ● 11:50

Markéta Fialová (43) se svého moderátorského postu v Televizních novinách na Nově nehodlala vzdát a vybojovala si nad vedením své sladké vítězství!

Sice byla přeřazena na moderování publicistických Střepin, kde se objeví už v září, v nejsledovanějších televizních zprávách Fialovou přeci jenom budeme vídat dál.

Fialová, která tvořila dvojici s Karlem Voříškem (50), který pak odešel na konkurenční Primu, si na vedení televize vymínila výjimku. „Požádala vedení, zda by mohla zprávy uvádět dál. Třeba jen občas. Chtěla dál zažívat ten adrenalin, který s sebou živé vysílání přináší,“ řekl deníku Aha! zdroj z Novy.

Do konce srpna se bude v hlavních zprávách objevovat asi jednou týdně, od září pak dvakrát do měsíce.

Autor: šim , lbp
zdroj Blesk,cz
  26. února 2015 • 05:00

Moderátorka Markéta Fialová: Poštvala proti Nově velmi vlivnou organizaci!

 
 
 
 

Jde o kauzu, ve které Markéta Fialová a její spolupracovníci přišli s tím, že se v česku obchoduje s hokejovým potěrem a dorostem. „Prvňák za deset tisíc, osmák za osmdesát tisíc. Česko je společně se Slovenskem poslední zemí na světě, kde obchod s hokejovou mládeží čile kvete,“ prohlásila na obrazovce Fialová a tím začaly problémy.

Reportáž, která tvrdí, že se v Česku obchoduje s malými hokejisty, řádně naštvala Český svaz ledního hokeje. A ten se hodlá bránit. „Uvedené tvrzení nemá žádnou oporu v platných zákonech ani v řádech a normách. Vzhledem k tomu, že tyt lživé výroky a nepodložená obvinění poškozují zájmy ledního hokeje, je ČSLH připraven podniknout odpovídající právní kroky,“ řekl týdeníku Sedmička mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Vše tedy bude mít podle všeho ještě dohru a je otázkou, jak moc za svá slova zaplatí právě Markéta Fialová. Ta je totiž podle svých vlastních slov spoluautorkou Střepin a je tedy otázkou, zda se náhodou ošemetná slůvku proti hokejovému svazu nezrodila v její hlavě…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav

(stanon, 4. 2. 2016 19:18)

Markétko,jsi kouzelná žena,chytrá a hlavně krásná.Moc se mě líbíš.