Organizátoři překvapili hlediště plné profesionálů i diváky u obrazovek vycizelovaným projevem moderátorky a spoluautorky scénáře letošního večera Lucie Výborné. Podle mě perfektně naplnila nomen omen svého jména, protože byla opravdu výborná! Už od loňského roku, kdy nastala dramatická změna v konceptu cen a moderoval je Marek Eben, je vidět, že se Českým lvům pomalu vrací noblesa a důstojnost.

Na Lucii je vidět, že má obrovskou školu z moderování v rozhlasu, má úžasnou čistotu projevu, nabitou hlavu a nakažlivou energii. Její mluva je po češtinské stránce kultivovaná a nemohu jí vytknout jediný prohřešek. Z pohledu diváka mi nic nedrhlo, udržela moji pozornost celé dvě a půl hodiny (pořad byl přitom plánovaný na 110 minut!), kdy dokázala gradovat příjemnou atmosféru s moderátorskou pokorou, kdy nezastiňovala oceněné.

 

Ukázala, jak to vypadá, když nad manýrou zvítězí profesionalita. To je právě ten rozdíl mezi dobrým moderátorem a moderujícím hercem, zpěvákem či modelkou, jak to předvádí třeba Gabriela Partyšová na Nově, kdy nedokáže naživo přečíst ani dvě věty ze čtecího zařízení…

 

Autor: Jana Postlerová
zdroj Blesk,cz