Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Adámková

Jana Adámková,*7.2.1972 - moderátorka

 

Známá moderátorka se narodila v Jihlavě. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor: český jazyk a literatura - rodinná výchova. Tři roky učila na druhém stupni ZŠ v Praze český jazyk, angličtinu a tělesnou výchovu. V roce 1997 vyhrála konkurz na moderátorku TV NOVA a do roku 2002 uváděla Počasí. Během této doby si dvakrát odnesla ocenění Nejpůvabnější rosnička. Od roku 2002 je ředitelkou Moderátorské školy D3.

V roce 2003 začala moderovat Televizní noviny a o rok později získala dvě nominace: na cenu o nejpopulárnější ženu TV Nova a na prestižní profesní cenu za moderování Démosthenes. V roce 2005 odešla na mateřskou dovolenou a po roční pauze se vrátila do Počasí. V roce 2007 byla za svůj vzdělávací projekt „Moderátor/-ka v elektronických médiích“ nominována na mezinárodní cenu za vědu a vzdělávání „Interantional Socrates Award, která se každým rokem uděluje v Oxfordu. V současné době úzce spolupracuje s katedrou českého jazyka a literatury PF UPOL na vývoji nových výukových metod v oblasti komunikace a kultury mluveného projevu. Ve svých aktivitách nezapomíná na pomoc postiženým dětem. V této oblasti nejvíce spolupracuje s Nadací TV Nova a o.s. Dobrý skutek. Je vdaná, s manželem Petrem, uměleckým fotografem, mají dvě děti - Petra a Dannyho.

Autor: judita, elen-lilly

zdroj Osobnosti,cz

23. ledna 2015 • 18:10

Bývalá tvář Novy a kolegyně Borhyové měla závažnou nehodu! Z auta se málem stala rakev!

 
 
 

Cesta u Veselí nad Lužnicí se Adámkové a její mamince stala málem osudnou. Bývalá zprávařka má rozdrcené koleno a její matka bojuje o život na ARO. Z nepochopitelných důvodů jim protijedoucí vůz vjel přímo do cesty.

„Nejsme v pořádku. Maminka je na ARO, takže několik vážných zranění, ale to bych nechtěla rozebírat. Já mám tříštivou zlomeninu čéšky a ležím teď na JIP,“ potvrdila moderátorka serveru Blesk.cz.

Přitom se obě chystaly potěšit děti a akorát se vydaly na charitativní akci. Bohužel nyní jsou to ony, kdo potřebují pomoci. Viník celé nehody – řidička protijedoucího vozu – má mít podle současných informací středně těžké poranění hlavy.

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář