Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iveta Toušlová

Iveta Toušlová,*2.8.1968 - moderátorka

 

Iveta se narodila ve Vimperku, její rodiče pochází z Šumavy, má o 13 let mladší sestru Andreu. Je svobodná, bezdětná. Chtěla být herečkou, ale nemoc hlasivek jí překazila plány. Vystudovala českobudějovickou pedagogickou fakultu, obor český jazyk, literatura a historie. Po studiích odjela na 2 roky do Německa, aby se naučila jazyk, tam si vydělávala jako servírka. Po návratu dělala redaktorku v Jihočeských listech (Deníky Bohemia), dále pracovala v Rádiu Faktor a v Českém rozhlase.
V České televizi pracuje od roku 1995, nejprve jako externí členka Redakce zpravodajství, potom jako krajská zpravodajka z jižních Čech. Moderovala Studio 6 (nyní Dobré ráno) Události a Události Plus. V současnosti moderuje Toulavou kameru a Rub a líc. Je autorkou a dramaturgyní pořadů Toulavá kamera, 13. komnata a Rub a líc. Zásluhu má také na vzniku pořadu Uvolněte se, prosím. S pány Podhorským a Maršálem sepsala knihy Toulavá kamera 1 - 15 a Toulavá kamera pro děti.

Je členkou odborů. Trpí sennou rýmou. Má ráda cestování, turistiku, plavání, literaturu, divadlo, film a obden chodí cvičit.

Autor: perdita

zdroj Osobnosti,cz

25. září 2014 • 05:00

Bývalá moderátorka Událostí Iveta Toušlová (46): Proč dělá zlou krev?

Iveta Toušlová o Událostech nesmýšlí nejlépe.
Iveta Toušlová o Událostech nesmýšlí nejlépe. (Foto: Aha! - Roman Souček)
 

 
 
 

 

 

Pamatujete si na výraznou postavu České televize, tvář hlavní zpravodajské relace Události, Ivetu Toušlovou? Jak by ne! Celých třináct  let si post moderátorky udržela a dodnes ve veřejnoprávní televizi pracuje. Nicméně na svou kariéru ve zprávách nevzpomíná zrovna v nejlepším a dokonce Události tvrdě kritizuje.

 

Je to jako s tou kovářovou kobylou. Události si dnes Iveta Toušlová ani nepouští. "Na Události se už vůbec nedívám. Když se podíváte na hlavní zpravodajskou relaci, tak těch dobrých zpráv je tam poskrovnu, skoro žádné. Dopočítala jsem se dvou denně, což je pohříchu málo. Události mi berou energii. A to jsem ještě ty negativní zprávy léta vysílala," sype si popel na hlavu bývalá moderátorka v rozhovoru, který poskytla Frekvenci 1.


To, že si své kolegy bere takovým způsobem na paškál a ostře je kritizuje, to jí zrovna nové přátele nezískává. "Jo, to se mi stává opakovaně, já jsem taková papulatá, takže vždycky mi všichni říkají: 'proč radši nemlčíš, proč děláš zlou krev, proč si děláš nepřátele?'. Jo, těch věcí je bambilion, to já jsem nepoučitelná. Já si na ty vidle nabíhám často a dobrovolně," přiznává bývalá moderátorka.
Ne příliš častý, ale o to pravdivější pohled má na svět showbyznysu, médií a takzvaných celebrit. "Ježíši, co je to VIP a co je to celebrita?! Tahleta zprofanovaná slova nesnáším. Tak víte co, já říkám, že tahle naše doba je trošičku vymknutá z kloubů, protože když se na to podíváte racionálně, tak vlastně novodobí gladiátoři, což jsou sportovci a komedianti, berou víc než lékaři nebo třeba vědci a jsou i slavnější, takže já si myslím, že něco je špatně," nebere si servítky Iveta Toušlová.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

 

 

Iveta Toušlová

Iveta Toušlová Foto: Showpix

Bezbotoxové území: Moderátorka České televize Toušlová vám předvede, jak stárnout s grácií

10. května 2015 5:55

Iveta Toušlová oslaví začátkem srpna sedmačtyřicáté narozeniny a v její tváři je životní cesta zaznamenána. Nic hanlivého za předchozí větou ale nehledejte, byla napsána se vší úctou a obdivem. Je totiž skvělé, že se najdou veřejně známé dámy, jež jsou pro mnohé divačky vzorem, které nemají potřebu vypadat jako voskové figuríny. Iveta by mohla dávat kurzy na téma: jak i bez botoxu a jiných prostředků vypadat skvěle.

Své o tom vědí diváci Toulavé kamery, pořadu o cestování po naší vlasti, který na střídačku s Josefem Maršálem uvádí (je také jeho autorkou a dramaturgyní). Toulavá kamera má úspěch nejen na obrazovkách, ale i knižně, vyšlo už 20 dílů. A ze křtu toho posledního pocházejí také fotografie.

Pozorně se jí zadívejte do tváře: Nevypadá lépe než ženy, které se snaží svůj věk stůj co stůj popírat? 

Jana Hofmanová, Super.cz

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář