Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ester Janečková

Ester Janečková,*15.12.1972 - herečka, moderátorka

 

Ester Janečková se narodila bývalé mluvčí charty 77 Marii Rút Křížkové a uznávanému divadelníkovi Otovi Ornestovi.Ester vystudovala střední zdravotnickou školu ,později úspěšně složila zkoušky na DAMU na režii a později přestoupila na heretví.

V září 2005 vstoupila do pořadu Pošta pro tebe a přesně do dalšího září zvládla padesát odvysílaných dílů, což obnáší 150 životních příběhů. Většinou na obrazovce dojde ke katarzi a příběh dobře skončí.Kromě Pošty pro tebe moderuje i pořad Sama doma. Občas si zahraje ve strašnickém Divadle Miriam. Má radost ze své rodiny,manžela dr.Zdeňka Janečka,syna Kryštofa a Cyrila a dcery Sáry. Zpívala v Duety, Když hvězdy zpívají a vypadla hned jako druhá.

Autor: nikolie, greenterka, mbeneso

zdroj osobnosti,cz

Zcela nenalíčená Ester Janečková: Co na ni říkáte?

18. března 2015 15:54

Moderátorka České televize Ester Janečková (42) má hlavu plnou nápadů (po tragické smrti synovce například aktivně podporuje lidi, kteří mají trápení se svou sexuální orientací), starostí i radostí, a tak se nelze divit, že k záležitosti jako líčení její myšlenky občas vůbec nezaběhnou. Bez make-upu je skoro k nepoznání, takže je to vlastně docela dobrá maskovací technika, když na sebe nechce poutat pozornost a spíš zapadnout.

Před Českou televizí, kde se konala tisková konference, se to ale tak úplně nepovedlo. Zaprvé tam nemohli chybět fotografové, kteří Janečkovou znají, a zadruhé před budovou televize přece jen žádné davy, do kterých by moderátorka případně mohla zapadnout, nebyly.

A tak se k tomu Ester postavila čelem a make-up ‚nemake-up‘ fotografům zapózovala, za což má palec nahoru, ne všechny ženy by to braly takhle sportovně. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 
Ester Janečková

Ester Janečková Michaela Feuereislová

Velký návrat Ester Janečkové: Víme, nad čím budou diváci v obnovené Poště pro tebe plakat!

17. listopadu 2015 15:17

Vypadalo to, že dojímavý pořad Pošta pro tebe, v němž diváci mohli hledat své dávné lásky či žádat své blízké o odpuštění, skončil na pohřebišti televizních pořadů. Česká televize pořad loni zrušila a moderátorku Ester Janečkovou (42), která splácí vysokou hypotéku, připravila o hlavní zdroj obživy. Teď je ale zase vše jinak!

„Minulý víkend jsme už točili tři díly, od šestého ledna se Pošta pro tebe zase začne vysílat. Hrozně mě to těší. Na začátek se nám sešly zajímavé příběhy, diváci psali i v době pauzy. Mám radost i z toho, že jsou v pořadu i novinky. Například přibyl prvek medailonku. Lidé, kteří někoho zvou do Pošty, se nám představují ve svém domácím prostředí,“ řekla Super.cz Ester.

Ta si moderování pořadu tak oblíbila, že by na něm pracovala snad i zadarmo. Kdyby ovšem nebyla na práci existenčně závislá.

„Je to pravda. Nechci si o to říkat, aby si produkce nezačala myslet, že je zbytečné mi platit, ale vnímám to skoro jako poslání. Když se rok nevysílala, všude se mě na Poštu lidé ptali. Uvidíme, na jak dlouho se vrátila, smlouvy jsou vždy na půl roku,“ prohlašuje opatrně moderátorka.

Na roční pauze nevidí jen to špatné.

„Prospěla nám. Přeci jenom jsme Poštu dělali dlouho a možná na nás už byla znát únava. Sama jsem na sobě cítila, jak jsem se teď na natáčení těšila a na příběhy se připravovala s velkou radostí. Mám pocit, že ve všech z nás byla velká energie. I diváci si odpočinuli a budou se těšit o to víc,“ věří Ester Janečková. 

David Zápal , Super.cz

Daniela Kolářová a Ester Janečková

Daniela Kolářová a Ester JanečkováFoto: archiv Česká televize, Michaela Feuereislová

Udělaly si něco? Daniele Kolářové zemřel manžel, jeho sestra Ester Janečková se to ale dozvěděla až z novin

11. dubna 2017 9:21

Málokdo věděl, že v neděli zesnuvší divadelní režisér a herec Jiří Ornest (✝70) byl nejen manželem herečky Daniely Kolářové, ale také nevlastním bratrem moderátorky Pošty pro tebe Ester Janečkové (44). Ta se však telefonu se zprávou od jeho ženy nedočkala, informaci o skonu příbuzného se dozvěděla až z novin.

 

Nabízí se tedy otázka, jestli obě ženy nemají vztahy na bodu mrazu. Jenže jak to vypadá, Ester se ani s bratrem nijak moc nestýkala.

„Ježíši, to vůbec nevím,“ prohlásila Janečková, když se o skonu bratra dozvěděla od redaktorů.

„Hrozně mě to zasáhlo, je mi to moc líto,“ rozplakala se. Pak dodala, že s bratrem se naposledy viděla před zhruba devíti měsíci. O tom, že odchází, neměla ale ponětí. Jiří Ornest byl dlouhodobě nemocný, zemřel na karcinom močového měchýře.

Proč ji ale paní Kolářová o bolestné zprávě v rodině nezpravila? Podle deníku Aha! herečka prohlásila, že nebyly v těsném kontaktu. „Nestýkáme se. Dokonce na ni nemám ani žádné spojení,“ uvedla Daniela Kolářová.

Ta má nyní plné ruce práce se zařizováním pohřbu. Bude se konat v úterý 18. dubna v deset hodin v krematoriu v Praze ve Strašnicích. 

 

 

 

Ester Janečková s manželem

Ester Janečková s manželemProfimedia.cz

I po 21 letech manželství vrkají jako dvě hrdličky: Podívejte se, jak to sluší Ester Janečkové z Pošty pro tebe a jejímu muži

2. června 2017 5:55

Moderátorka Ester Janečková (44), kterou diváci znají hlavně díky pořadu Pošta pro tebe, se společně s manželem Zdeňkem Janečkem ve společnosti moc často neukazuje.

 

Sympatický chirurg je přeci jen hodně pracovně zaneprázdněn. Tentokrát ale Ester doprovodil na předávání cen Gratias Tibi.

Ocenění je určeno mladým lidem, kteří se snaží zlepšit svět, a Janečková vyhlášení vítězů moderovala.

Za Zdeňka Janečka je oblíbená moderátorka vdaná už jednadvacet let a pořád jim to spolu moc sluší. Společně mají celkem tři děti: Cyrila (19), Kryštofa (14) a Sáru (6). 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář