Jdi na obsah Jdi na menu
 


Emma Smetana

Emma Smetana,*11.2.1988 - herečka, moderátorka

:

Emma Smetana je česká herečka, muzikantka a moderátorka zpráv.

Do dvou let vyrůstala v Praze, poté se přestěhovala se svou matkou Monikou MacDonagh-Pajerovou do Paříže za otcem Jiřím Smetanou, který tam vedl rockový klub. Žila tam do svých 10 let.

Po návratu do Prahy zde absolvovala francouzské lyceum. Po maturitě se do Francie vrátila a vystudovala Evropské záležitosti na Pařížském institutu politických věd Sciences Po. Na berlínské Svobodné univerzitě vystudovala Politologii a mezinárodní vztahy.

V roce 2012 začala moderovat zprávy na TV Nova.

Mluví plynně francouzsky, anglicky a německy, domluví se španělsky a částečně hebrejsky.

Film, hudba
Účinkovala v několika českých seriálech a filmech, hraje např. ve filmu Hořící keř. Dokončuje natáčení filmu Jiřího Menzela Donšajni. Od šesti let hraje na klavír. V roce 2012 založila vlastní kapelu nesoucí její jméno, ve které zpívá a hraje na klavír a kytaru.

Emma příjmení svého partnera hned tak nepřijme.

Emma příjmení svého partnera hned tak nepřijme. Hermína

Bude vůbec někdy svatba? Hvězda Televizních novin sňatek příliš neuznává

25. ledna 2015 12:28

Kdekoli se objeví Emma Smetana (26), tam je v závěsu její partner Jordan Haj a funguje to samozřejmě obráceně. Patří mezi dvojice, které se ochotně podporují ve svých pracovních projektech. Jde vidět, že spolu prostě rádi tráví každou možnou chvíli.

 
 
 

Pár spolu žije na psí knížku už sedm let, a tak se logicky nabízí otázka, kdy svůj vztah zoficiální. „Svatba opravdu není na programu. Je nám spolu dobře a ke štěstí nepotřebujeme kus papíru. Jak někdo moudrý řekl, svatba bývá prvním krokem k rozchodu a s tím určitě nepočítáme, proto o ní ani neuvažujeme,“ nechal se slyšet populární páreček.

Emmu a Jordana jsme zastihli na prezentaci nového dvanáctidílného seriálu internetové televize Stream.cz s názvem Pizza Boy, v němž má krásnější z dvojice malou roli. Jde o černou komedii o poslíčkovi, jehož jediným přáním je dovézt včas pizzu a dostat slušné dýško. Jak to ale občas bývá, cesty jeho osudu jsou značně klikaté. „Dostala jsem tam malou roli, vlastně hraju sama sebe,“ prozradila před projekcí Ema Smetana. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Emma Smetana vyrazila do Paříže obnovit šatník: Nenakupovala u návrhářů, ale na blešáku

11. dubna 2015 11:27

Moderátorka Emma Smetana (27) je proslulá svými outfity, jež vytváří z kousků, které stojí nanejvýš pár stovek. Dát za šaty tisíc korun je pro ni téměř nepřekonatelný strop a její kreace mnohdy udivují módní kritiky.

Emma svůj šatník obnovuje v rámci vlastního charitativního bazaru, po second handech a možná ještě ve výprodejích. Ovšem za módou v jejím specifickém stylu vyráží i do zahraničí. Takhle si vyjela s přítelem i do své milované Paříže.

Pochopitelně nenavštívila žádné značkové butiky, ale spolu s partnerem vybírala nové, tedy vlastně spíše staré, kousky na bleším trhu. Emma sama tvrdí, že více než za šaty ji baví utrácet za cestování, a opravdu si nevymýšlí. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Emma Smetana dohání své kolegyně předvádějící hluboké dekolty: Mrkněte na její sexy korzet

5. listopadu 2015 17:33

Moderátorky zpravodajství mimo obrazovku rády ukazují svoje dekolty. A ani Emma Smetana (27) už není výjimkou. Na otevření nové restaurace, kde představovala i novou aplikaci, se předvedla v sexy korzetu a seklo jí to, ačkoli strávila spousty hodin na cestě.

"Dá se říct, že jsem sem přijela rovnou z Ameriky, letěli jsme z New Yorku přes Paříž, před dvěma hodinami jsme přistáli," svěřila Emma, která čím dál víc cestuje. Letos to ale prý nepřeháněla. "Byla jsem v Paříži a Londýně, pak v jižní Francii. Ale už mi to připadá hodně dávno. Letos jsem vynechala zimu v Asii, tak bych to ráda napravila, vzhledem k tomu, že už tady zima opravdu začíná," slibuje si Emma výlet do exotiky. "Celý ten zbytek roku se pak odehrává v lepší náladě, než když si člověk nezkrátí zimu tím teplem," míní.

Protože jsme se potkali na otevření restaurace a bavili se o cestování, zajímalo nás, jak je na tom Emma s vařením, konkrétně exotických dobrot. "Když chodím ven do restaurace, dávám si většinou česká jídla, protože ta moc doma vařit neumíme. Doma s Jordanem vaříme středomořskou a asijskou kuchyni. Možná si jednou otevřeme restauraci," plánovala a vyjmenovala všechny zahraniční kuchyně, v nichž jsou s partnerem kovaní. 

Saša Šeflová , Super.cz

Emma Smetana s partnerem Jordanem a dcerou Lennon

Emma Smetana s partnerem Jordanem a dcerou LennonFoto: archiv E.Smetany

Emma Smetana k nepoznání: Moderátorka si nechala obarvit hlavu zářivě růžovou barvou a takhle to dopadlo

3. května 2017 11:01

Moderátorka Emma Smetana (29) si užívá, že od té doby, co není na obrazovce televize Nova, může se svojí vizáží experimentovat, jak je jí libo. Ve smlouvě na Nově měla, že nesmí procházet změnami a zejména barvu vlasů nebylo možná jen tak měnit.

 

Těžko by mohla moderovat hlavní zprávy s úplně růžovou hlavou. A tu si teď dopřála. Emma, která si užívá mateřství, se nechala hodně výrazně obarvit. "Totální maxi růžová. A stále mě milují," napsala k fotografii s partnerem Jordanem Hajem a dcerou Lennon.

Otázkou je, jak se její nová barva bude líbit šéfům v DVTV, kde nyní Emma působí. Jedna z editorek si z nové barvy Emmy zatím dělá legraci. "To nevím, jestli si tě teda ještě necháme. Už se nám nehodíš do znělek," napsala se smíchem. Emma ji uklidnila, že do vysílání už nebude růžová barva tak výrazná. "Trošku se to smyje. Možná. Tak si to do té doby rozmyslete, jestli mám padáka, nebo ne," dodala se smíchem a jasné je, že šlo jen o přátelské škádlení. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

Emma Smetana

Emma SmetanaMichaela Feuereislová

Smáli se jí jako hloupému čtecímu zařízení z Novy, teď Emma Smetana všem vyráží dech. A ne dekoltem!

7. května 2017 13:56

Když působila v televizi Nova, považovala řada lidí Emmu Smetana (29) za pouhé lidské čtecí zařízení, které papouškuje to, co mu jiní předepíšou, a přitom se mu v hlavě honí sotva dvě mozkové buňky. A ještě nemocné. Jenže v poslední době tahle moderátorka těm samým lidem vyráží dech!

 

Po konfliktech odešla z Novy, později porodila a nyní má novou práci. Teprve v ní ukazuje, že je trošku jiná, než většina jejích sice milých, ale jinak v ničem nevynikajících kolegyň.

Emma přestoupila k DVTV, do sboru „odpadlíků“ z České televize Daniely Drtinové, Martina Veselovského a Filipa Horkého. A dělá rozhovory v cizích jazycích, jimiž hovoří tak skvěle, že by v nich snad z fleku mohla psát romány!

Ti, kteří se k ní vyjadřovali pohrdavě, nyní často nestačí zírat.

„Tak koukám že Emma Smetana je kauf roku! Plynně anglicky, německy, francouzsky… Právě v lidech, jako je ona, vidím velkou naději ČR. Mladí, vzdělaní lidé s rozhledem a zkušeností ze zahraničí nás mohou jen obohatit,“ objevuje se v diskusích.

Smetana se nebojí ptát a její připravenost na rozhovor a „bohapustá drzost“, že pokládá otázky, které se nabízejí, slavného proruského a proputinovského režiséra Emira Kusturicu vytočila tak, že málem z rozhovoru utekl.

Tím samozřejmě ale získala kromě řady pochval i mnoho nepřátel, kteří ji kritizují z hloupého papouškování amerických názorů.

Zdá se však, že většina lidí je ráda, že do médií se dostávají nejen vizuálně atraktivní, ale především vzdělaní a skvěle jazykově vybavení novináři. Při povídáních s ajťačkou, požíračem brouků, slavným tanečníkem Sergejem Poluninem, nebo s šéfem sudetských Němců Berndem Posseltem ostatně prokázala, že se zajímavě ptát umí. 

David Zápal , Super.cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář