Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniela Drtinová

Daniela Drtinová,*1.7.1970 - novinářka, moderátorka

JUDr. Daniela Drtinová, Ph.D. je česká televizní moderátorka a novinářka.

Osobní život
V letech 1989-1993 vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působí v České televizi v Redakci zpravodajství, kde moderovala a spoluvytvářela několik pořadů Zprávy, Debata nebo „21“, osm let byla parlamentní zpravodajkou a v současnosti uvádí zpravodajský pořad Události, komentáře.

Za svou novinářskou práci získala Cenu Karla Havlíčka Borovského (2001). Má dceru Natálii (narozena 2002), s jejímž otcem se rozešla, když bylo Natálce 3,5 roku.

zdroj Osobnosti,cz

Po 21 letech dala vale České televizi: Kam zmizela moderátorka Daniela Drtinová a proč se nelíčí?

20. září 2014 8:55

Ve zpravodajství České televize působila Daniela Drtinová jednadvacet let. Pak najednou zmizela, a my nečekali, že ji potkáme zrovna na luxusní párty. A tak jsme se jí museli zeptat, kam se ztratila. "Pravda je, že na večírky moc nechodím, sem mě vytáhla kamarádka Jolana Voldánová a jsem ráda, je to příjemný večer," řekla Super.cz.

"Sice už nejsem na televizní obrazovce, ale jsem na internetových obrazovkách, protože jsme s kolegou Martinem Veselovským založili internetovou televizi. Takže dál vysílám. Sledovanost je možná o něco menší, ale i tak je docela vysoká, což nás docela mile překvapilo, protože na internetu jdou hodně zábavná videa, což ta naše nejsou," svěřila.

Přestup do soukromé sféry pro ni ale přinesl i jiné změny, třeba co se týče televizního zázemí, stylistek, vizážistek a výběru oblečení. "Pravda je, že jsme si museli všechno vybudovat. Mám skvělý tým maskérek, oblečení jsme měli v České televize víc, ale tady si zase můžete vybírat, s kým spolupracujete, a je větší prostor pro kreativitu. Je to volnější a inspirativnější, když si do toho mohu zasáhnout sama," míní.

Spokojená je i s ohlasy od diváků. "Lidé říkají, že je tam velké uvolnění, jako bych se zbavila nějaké vnitřní úzkosti, i když já sama to tak necítím. I když možná jsem cítila, že se teď mohu víc uvolnit. Veřejnoprávní televize má ohledně profese určitá pravidla. Tady můžete být méně formální, a to se mi líbí," svěřila Drtinová.

A protože jsme se potkali na akci kosmetické firmy, zabrousili jsme i do světa šminek. Zdálo se nám totiž, že je Daniela nalíčená opravdu minimálně. "Líčím se velmi decentně. Používám make-up, linky a lesk, protože v mém věku už to chce. Když se nalíčím víc, tak se mi to nikdy nevyvede úplně dobře. Tak uvidíme, až to bude ještě víc potřeba," vysvětlila.

Saša Šeflová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář