Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich,*10.4.1957 - moderátor

 

Zdeněk Pohlreich je moderátorem nového televizního pořadu Ano, šéfe!.

Vzdělání:
Gymnázium, Praha
Hotelová škola, Praha
Institute of Business Studies, Praha

Praxe:
od května 2007 hotely Imperial a Metropol, šéfkuchař
2004 - 2007 hotel Prague Marriott, šéfkuchař a odpovědný vedoucí pro restaurace Marriott a Renaissance
2002 - 2004 hotel Renaissance Praha, šéfkuchař
1998 - 2002 hotel Radisson SAS Praha, šéfkuchař
1996 - 1998 hotel Villa Voyta Praha, šéfkuchař
1993 - 1996 hotel Renaissance Praha, sous-chef
1991 - 1993 restaurace La Guillotine, Adelaide, Austrálie, šéfkuchař
1990 - 1991 restaurace Het Schellinkje, Meppel, Nizozemí, šéfkuchař
1975 - 1989 různé hotely a restaurace, Praha

Ocenění:
2000 vítěz President's Award, Hong-Kong, Radisson SAS
2001 vítěz President's Award, Cancún
Profesionální školení
Cukrářský kurz na Regency College of T.A.F.E., Austrálie
LOTS training na Management School od Radisson SAS, Gothenburg, Švédsko
2002 Foundation of Leadership, Antem Marriott hotel, Mallorca
2003 kurz Creating Marriott Leadership Culture, Renaissance hotel Praha
Mezinárodně certifikovaný školitel HACCP

zdroj osobnosti,cz

To je překvápko! V televizním zákulisí se rodí ďábelský plán: Hruška má vařit s Pohlreichem!

18. března 2015 13:41

Jestli se to povede, půjde asi o nejsledovanější pořad televize Prima! Jak Super.cz zjistil, po nečekané výpovědi nováckého kuchtíka Ladislava Hrušky (37) se na něj obrátila kdysi domovská televize z pražské Palmovky a chce ho dostat zpátky na svou obrazovku. „Ve hře je i jeho spojení se Zdeňkem Pohlreichem (57),“ překvapil nás výborně informovaný zdroj.

Ti dva si jdou mediálně víc jak rok po krku, sérii tvrdých vyjádření střídají smířlivé, každopádně ale hlavně ze strany opravdového mistra kuchaře Zdeňka Pohlreicha většinou zaznívaly výtky k tomu, jakým způsobem Hruška učí národ divně vařit.

„Prima s ním jedná, už proběhla nějaká setkání. Samozřejmě je taky napadlo spojení s Pohlreichem, jen mají strach, že s Láďou nebude chtít mít nic společného. Mohli by třeba udělat reality show, jak učí Hrušku vařit, a přitom by si ho neskutečně podával. Láďa má rád srandu, je splachovací, určitě by do toho šel. A pro diváky by to byla velká legrace,“ dozvěděli jsme se od znalce zákulisních poměrů.

Kromě horečných jednání s Primou je vážně ve hře další televize. „Jedna z nich určitě Láďu přetáhne na svou stranu. Přeci jen je dnes značka a záleží na obou, co dokáží nabídnout a jak moc ho dokáží vytěžit,“ dodal informátor. 

Jak by se mohl jmenovat společný pořad Hrušky a Pohlreicha?

David Zápal, Super.cz

 
Vrátí se Láďa na Primu a bude tam vařit s odpůrcem hrušek Pohlreichem?

Vrátí se Láďa na Primu a bude tam vařit s odpůrcem hrušek Pohlreichem? Foto: Super.cz/archiv FTV Prima, Hermína

Zdeněk Pohlreich o společném vaření s Láďou Hruškou: Je to zvrhlé a lítaly by facky!

18. března 2015 16:06

Představa, že by skutečně dostal společný pořad s Ladislavem Hruškou (37), kuchařského mistra Zdeňka Pohlreicha (57), dlouhodobého kritika Láďova lidového vaření, dost pobavila. „To by bylo facek,“ prohlásil pro Super.cz mlsně!

Podle našich zpráv Prima o podobném magnetu pro diváky opravdu vážně uvažuje. Sám Pohlreich tvrdí, že o ničem neví.

„Kvůli tomu se mi z televize nikdo neozval. Nevím, může to být nějaká kachna. O čem jedná, nebo nejedná televize, je mi jedno. Nejsem ten, kdo to tam řídí, já jsem v televizi na návštěvě,“ řekl nám zkraje.

„Zatím mi taková fantastická nabídka skutečně nepřišla. Ale přijde mi to dobrý. Vážně: nevím, nemáme nic společného,“ přemítal už vážněji. Prý by ho překvapilo, kdyby po něm Prima něco podobného chtěla.

Představa, že by Hrušku pro potřeby natáčení zaměstnal v jednom ze svých podniků, a tam by ho pár dnů pořádně peskoval, ho vyděsila. „Takhle zvrhlý ještě nejsem,“ dodal Pohlreich.

Jak Super.cz již uvedl, spolupráce Hrušky s Primou není zatím vůbec jistá. Horečně totiž jedná i s jinou stanicí a podle našich zpráv zatím ani s jednou nepodepsal smlouvu. Ostatně nemá kam spěchat, výpovědní lhůta na Nově mu končí až posledního dubna. 

David Zápal, Super.cz

Konec nadějí: Pohlreich striktně odmítl vaření s Hruškou

20. března 2015 10:54

Byl to tak bezvadný nápad, že by snad dívali i ti, co jinak sledování televize neholdují. Jak Super.cz již informoval, na Primě, kde vaří Zdeněk Pohlreich (57), zcela vážně uvažovali nad tím, že by ho dali dohromady s Ladislavem Hruškou (37), který dal výpověď na Nově. Jenže snahy zatím vycházejí vniveč.

„Mohl by být jako učeň Pohlreicha, ten by ho peskoval a byla by to švanda,“ plánovali dramaturgové. A i když nám primácký kuchařský šéf řekl, že taková nabídka zatím nepřišla, dostaly se k našim uším informace, že nápad ve skutečnosti už měl striktně zavrhnout!

„On to bohužel má postavené tak, že má na Hrušku averzi. Tady se to už před ním bojí znovu zmiňovat, aby se nenaštval a neodešel úplně, ale prý už jim dal jasně najevo, že to nepřichází v úvahu. Mysleli si, že to vezme jako obchodník, jenže on tak bytostně nesnáší podobné hazardování s gastronomií, považuje tohle lidové vaření téměř za zločin a odmítá se s Hruškou proto jakkoli spojovat,“ tvrdí zvědi v televizi Prima.

Televize případně ještě může Hrušku využít jinak, pokud tedy nepřejde do úplně jiné televize, v níž ještě nepůsobil a která o něj také enormně stojí. „Zatím je vše v jednání, nic není rozhodnuto a podepsáno,“ říkají její zástupci. Jen jako z říše snů působí varianta, kterou navrhují diváci Novy nespokojení s nástupcem Hrušky Nyklasem, aby ho uprosila a vzala zpět. 

David Zápal, Super.cz

 

S věkem jsem vyměknul, přiznal šéf Pohlreich, který přišel s nemocnou ženou

12. dubna 2015 ● 05:00

Už když do Vinohradského divadla přicházeli, zářili oba na celé kolo. Přestože Zdenka Pohlreich (42) stále kryje svou hlavu šátkem, neodradilo je to od účasti na vyhlašování TýTý. Blesk.cz dali rozhovor, kde její manžel Zdeněk (58) přiznal, proč už není poslední dobou takový kruťák.

 

Dřív se vulgarismy na televizní obrazovku z Pohlreicha sypaly kadenci kulometu ta ta ta ta ta a možná i rychleji. V poslední době je Pohlreich přeci jenom umírněnější. Změnila ho snad krutá nemoc jeho ženy Zdenky, s níž už měsíce – úspěšně – bojuje? „Člověk s tím věkem taky přece jenom vyměkne a uklidní se. Takže jsem teď našel polohu, která mi vyhovuje, a doufám, že to ještě někoho baví,“ přiznal Pohlreich, který zrovna v pátek oslavil své 58. narozeniny.

Zdenka, která jenom zářila, přiznala, že s nemocí už má téměř vyhráno. „Vypadá to dobře. Mám poslední chemiku. Uteklo to a je to dobrý,“ smála se na celé kolo.

A jak je nemoc oba změnila? Dala jim něco pro jejich vztah? „Obešli bychom se i bez té nemoci. Náš vztah to určitě ovlivnilo, ale kdyby to mohlo být bez toho, byl bych radši,“ řekl Pohlreich.

Manželé se vyjádřili také k tomu, co říkají na šuškandu, že TýTý letos skončí, že tohle byl definitivně poslední ročník. „Je škoda rušit věci, které fungujou,“ řekl šéfkuchař a dodal: „To musí vědět Nova, proč tu nejsou. Válčení mezi televizemi mi přijde směšný,“ řekl Blesk.cz Pohlreich. „Společenský život se má odehrávat bez toho, aby se řešilo, která je to televize,dodal s tím, že  mu to celé přijde dětinské.


 
 
 
Autor: šim, dat
zdroj Blesk,cz

Pohlreichova manželka je po operaci už doma: Ňadra jsem musela obětovat!

20. června 2015 ● 16:08

Věděla, že když obětuje svá ňadra, vyhraje nad zákeřnou rakovinou. Manželka známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (58) proto podstoupila oboustrannou mastektomii – odstranění ňader. Po náročném zákroku je již Zdeňka Pohlreich (42) doma a těší se ze společnosti svých blízkých.

Zdeňka podstoupila náročný zákrok ve středu. Dlouho však v nemocnici nepobyla. Po odstranění prsou se cítila dobře, a tak byla již v sobotu dopoledne propuštěna domů.

S tím, že přijde o ňadra, byla dopředu smířená. „Věděla jsem, že když obětuji prsa, tak bude všechno v pořádku a rakovina bude pryč. Beru to jako daň, abych mohla být zdravá a žila,“ řekla Zdeňka Blesk.cz po propuštění z nemocnice.

Doma jí dělají společnost kromě známého manžela další nejbližší. „Mám tu sestru a neteř,“ pochlubila se statečná Zdeňka. V jejich přítomnosti si nyní bude dopřávat zasloužený klid.

 
 
 

 
Autor: shp, zej
zdroj Blesk,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář