Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Hauptvogel

Tomáš Hauptvogel,*1974                              moderátor

Tomáš Hauptvogel se narodil v Ústí nad Labem, ale vyrůstal v Novosedlicích u Teplic. Po přesídlení do Liberce pracoval mimo jiné jako moderátor rádia Contact.

Po dostudování (přežití) Trenérské školy Fakulty tělesné výchovy, působil (krátce) jako trenér na sportovním gymnáziu v Jablonci. Opět se ale vrátil k médiím a tímto krokem se objevil na obrazovce TV Nova jako (nesmělý, vyplašený) krajský reportér. Po roce bouraček a požárů přestoupil z kraje do magazínu Víkend, kde téměř rok a půl vyráběl spektakulární spektákly. Na podzim 2006 přijal nabídku Martina Ondráčka a přestoupil do redakce zpravodajství.

zdroj Osobnosti,cz

Jak se vám líbí jeho parádní proměna? Oblíbený moderátor Primy zhubl dvanáct kilo!

1. listopadu 2014 6:55

Moderátor Zpráv na Primě a diskuzní Partie Tomáš Hauptvogel jde do sebe. Za uplynulý rok dokázal shodit 12 kilo a o dvě velikosti snížit konfekční velikost. Moderátor přiznává, že je na vině kamera, která přidává, a před ní chce jednoduše vypadat dobře.

"Kamera hrozně přidává. Za poslední rok jsem zhubl 12 kilo a furt by to chtělo ještě pár kil. Ale sport všeobecně prospívá - už vyjdu schody, aniž bych se zadýchal, a taky obléknu kalhoty, které jsem dlouho nenosil," pochlubil se Hauptvogel, který o hubnutí promluví v sobotních VIP zprávách.

V novém životním stylu se cítí dobře. Základem je právě pohyb a kvalitní strava. "Ráno si dávám tradičně pohankovou kaši na odkyselení, na oběd něco lehkého a večer jen zeleninu," popisuje s tím, že denně uběhne 5 až 10 kilometrů.

Tomáš Hauptvogel je vedle Terezie Kašparovské novou tváří diskuzní Partie. V nové roli se poprvé představí už v neděli.

"Je to obrovská výzva. Na aktuální Partii se připravuji tak, že si o daných tématech hodně načítám, denně čtu noviny a zpravodajské servery a pořád do sebe nasávám další a další informace. Příprava diskuze je prostě obsáhlá," uzavřel Hauptvogel. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Tomáš Hauptvogel s přítelkyní Monikou

Tomáš Hauptvogel s přítelkyní Monikou Michaela Feuereislová

Moderátor Primy chystá veselku: Po šesti letech požádal přítelkyni o ruku

5. ledna 2015 20:32

Moderátor televize Prima Tomáš Hauptvogel a jeho přítelkyně Monika se po šesti letech vztahu zasnoubili. Tomáš si vůbec se vším dává načas. Přípravy zásnub probíhaly měsíce.

 
 
 

„Vybíral jsem šperk, místo, všechno si to tak produkoval, aby vůbec nic netušila,“ řekl Tomáš.

O ruku partnerku požádal na nedávné dovolené na horách. „Byli jsme lyžovat a pak jsme vyjeli na vyhlídku tři tisíce metrů nad zemí, já se kochám horami a najednou Tomáš klečí a bylo,“ popsala okamžik Monika.

Svatbu plánují ještě letos a chtěli by ji spíše v komorním duchu. Jenže se všemi přáteli to až tak komorní asi nebude. „Šedesát sedmdesát lidí, pozveme všechny kamarády a společně si to užijeme,“ shodli se. 

 

Super.cz

Moderátor Hauptvogel boural na motorce: Letěl 15 metrů. Otevřené zlomeniny, musel pro něj vrtulník


 
16. dubna 2015 ● 17:05

Stačila chvilka nepozornosti, a Tomáši Hauptvogelovi (40) šlo o život, když jel ve čtvrtek ráno na motorce do práce. Řidič protijedoucí octavie mu nedal přednost. Náraz Hauptvogela katapultoval 15 metrů daleko. Moderátor skončil s těžkými zraněními.

 

Poklidná cesta slunečným dopolednem se v 9 hodin u Úval změnila v drama. Řidič červené octavie odbočoval z hlavní silnice na vedlejší a údajně oslněný sluncem nedal přednost protijedoucí motorce. Na té seděl Tomáš Hauptvogel, který měl ve čtvrtek večer hlásit na Primě Zprávy.

Čelní střet přivodil moderátorovi těžká zranění. „Dopadl do příkopu, kde zůstal nehybně ležet,“ sdělil Blesku očitý svědek. „Lékař, který byl shodou okolností na místě nehody, předběžně zjistil otevřenou zlomeninu ruky a pravého kotníku. Poranění ovšem mohl mít víc,“ dodal zdroj. Pro těžce zraněného moderátora přiletěl během pár minut vrtulník záchranné služby a odvezl ho do nemocnice. Motorka je na odpis.

Blesk zjišťoval, zda mají moderátoři ve smlouvě, že musí předcházet zraněním a zbytečně neriskovat. „Když se někdo dostane do situace, kdy mu nedá někdo přednost, je jedno, jestli jede na motorce, v autě, nebo je chodec,“ řekla k tomu šéfka zpravodajství FTV Prima Jitka Obzinová.

 
 
 
Autor: Hana Höschlová
zdroj Blesk,cz
 

Moderátor Hauptvogel: Poslal pozdrav z nemocnice

26. dubna 2015 ● 20:38

Místo moderování utrpení v nemocnici! Primácký zprávař Tomáš Hauptvogel (41) se po bouračce na motorce podruhé narodil. Za sebou má už několik operací a je zcela odkázaný na péči personálu.

 

Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady leží Hauptvogel už víc než týden po vážné dopravní nehodě. Na svém facebook teď konečně pozdravil své fanoušky, kteří mu drží palce, aby se brzy uzdravil. "Posílám pozdrav z nemocnice. Všem moc děkuji za přání" napsal k fotce.

Na ní se sice usmívá, ale od zpěvu mu určitě není. Vzhledem k tomu, že má v sádře ruku i nohu a druhou ruku v obvaze, je zcela odkázaný na pomoc druhých, tedy zdravotních sester a snoubenky Moniky Kašparové, která ho v nemocnici pravidelně navštěvuje. „Tomáš už cvičí a pomalu zatěžuje. Daří se mu každý den líp,“ řekla Blesku.

K nehodě došlo minulý týden, kdy moderátora »sestřelil « řidič škodovky. Na křižovatce u Úval odbočoval z hlavní silnice a v ranním slunci si nevšiml motorky.


 
Autor: mia, ljš
zdroj Blesk,cz

Tomáš Hauptvogel je po nehodě z nemocnice doma: Po dvou týdnech plných operací!

30. dubna 2015 ● 08:52

Před dvěma týdny měl Tomáš Hauptvogel ošklivou nehodu na motocyklu. Na křižovatce u Úval odbočoval z hlavní silnice a v ranním slunci si nevšiml motorky. Tomáš utrpěl několik těžkých zranění a v nemocnici podstoupil několik operací. Teď už je ale konečně doma.

 

Ve středu se Tomáš Hauptvogel, zprávař z FTV Prima, konečně mohl opustit nemocnici. O berlích se dobelhal až do auta a se snoubenkou Monikou se vydal domů. Ačkoliv má obě nohy i ruce v obvazech nebo rovnou v sádře, s tváře mu nikdy nemizel úsměv.

Při nehodě, ke které došlo 16. dubna na křižovatce u Úval, utrpěl moderátor otevřenou zlomeninu ruky a kotníku. Hned po převozu do nemocnice šel na operační sál. Minulý týden prozradil, že ho čeká ještě operace zápěstí.

Podle svědků letěl Haptvogel po čelním nárazu 15 metrů vzduchem. S těžkými zraněními skončil v příkopu. Díkybohu byl na místě lékař a za pár minut i vrtulník, který moderátora odvezl do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

 

 
 
 
Autor: dce
zdroj Blesk,cz
Tomáš Hauptvogel

Tomáš Hauptvogel Hermína

Poprvé promluvil: Hauptvogel se při své hrůzostrašné nehodě loučil se životem

2. května 2015 16:30

Moderátor Primy Tomáš Hauptvogel, který ve čtvrtek po čtrnácti dnech opustil oddělení chirurgie a traumatologie pražské vinohradské nemocnice, kde ležel poté, co ho 16. dubna v pražských Úvalech srazilo na motorce auto, konečně promluvil o celé nehodě. „Podruhé jsem se narodil,“ ví jistě.

„Pamatuji si to všechno. Jak mi tam to auto vjelo, přesně vidím tu červenou kapotu, ten zlomek vteřiny, kdy jsem si řekl: ‚Tak tohle nedám.‘ A pak vím, že jsem letěl. Otevřel jsem oči a zjišťoval jsem, čím hýbu a čím ne," řekl moderátor primáckého zpravodajství, kterého po dobu nemoci ve zprávách po boku Terezie Kašparovské zastupuje elitní parlamentní reportér Pavel Štrunc.

Hauptvogelův ošetřující lékař Roman Košťál také potvrzuje, že Tomáš měl štěstí v neštěstí. Je vlastně zázrak, že neutrpěl poranění hlavy nebo páteře. Ale i tak neskončil úplně dobře. „Byla u něj diagnostikována otevřená zlomenina bérce a otevřená zlomenina pravého předloktí s nestabilitou v oblasti levého zápěstí," uvedl.

„Teď je úkol číslo jedna pořádně se rozchodit, abych mohl odhodit klacky. To bude pár týdnů trvat. Ruku rozhýbávám, mám ji sešroubovanou dost pevně, a na druhé ruce mě čekají ještě dva měsíce sádry, protože tam je kompletně repasované zápěstí, které bylo hodně pošramocené," dodal s tím, že na říjnové plánované veselce ale bude už určitě zcela v pořádku. 

David Zápal, Super.cz

Tomáše Hauptvogela čeká další zákrok.

Tomáše Hauptvogela čeká další zákrok. Foto: Archiv FTV Prima

Moderátor Primy jde 2 měsíce po vážné nehodě na motorce na další operaci

15. června 2015 11:39

Tomáše Hauptvogela čeká zítra další operace. Ta proběhne přesně dva měsíce od jeho vážné dopravní nehody. Došlo k ní 16. dubna v Úvalech, když mu řidič osobního auta nedal přednost a narazil do něj.

Ty nejdůležitější zákroky už má za sebou, podstoupil je na oddělení chirurgie a traumatologie pražské vinohradské nemocnice, nyní musí na další se zápěstím.

„Já a moje zdrátované pravé zápěstí jsme nastoupili do nemocnice ve Vysokém nad Jizerou. Právě tady v Ústavu chirurgie ruky jsou největší specialisté Evropy. Zítra mě čeká vytahování železářství a pomalé zahájení rehabilitace. Další operaci mám tedy přesně dva měsíce po nehodě a po prvních operacích. Kolik dní tu strávím, se rozhodne až zítra po zákroku. A ty dráty mě už dva měsíce píchají zevnitř do kůže! Je to opravdu moc fajn,“ bere vše s humorem. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Polámaný Hauptvogel se vrátil na obrazovky: Berle ale ještě neodhodil

22. června 2015 ● 19:11

Odpolední jízda na motorce se Tomáši Hauptvogelovi (41) stala před dvěma měsíci osudnou. Moderátor zpráv se podruhé narodil. Doteď chodí o berlích a kosti mu drží pohromadě jen díky šroubům. Už v pondělí ale uvítal diváky u televizních obrazovek.

 

Zpět za moderátorský pult se Tomáš Hauptvogel těší jako malý kluk. Jediné, čeho se obává, je, že se nevejde do svých obleků. Váha šla nahoru, protože se nehýbu. V kostymérně to bude trochu stresující,“ přiznal Tomáš ve VIP zprávách. Nakonec však sako i přes větší bříško zapnul.

Početné zlomeniny, které si moderátor TV Prima při ošklivé nehodě způsobil, se stále hojí. „Nemůžu říct, že je to dobrý, ale lepší se to. Jsou tam nějaké náznaky hojení, ale bude to ještě hodně dlouho trvat,“ svěřil se Hauptvogel, který se podruhé narodil. Svého života si nyní cení mnohem víc, i proto prodal i svůj skútr.

Minulý týden podstoupil další z mnoha operací, kdy mu lékaři vyndali pět šroubů ze zápěstí. Hauptvogel měl kromě zápěstí těžkou zlomeninu dolní končetiny a po bouračce si na těle napočítal čtyřicet stehů.


 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz

Vlasy po dvou měsících na lůžku a rehabilitacích ostříhal, ale vousy si nechal: Líbí se vám moderátor zpráv takhle zarostlý?

24. června 2015 11:13

Moderátor Tomáš Hauptvogel se v pondělí po dvou měsících, které po těžké nehodě na motorce strávil na lůžku v nemocnicích i doma a na rehabilitacích, vrátil na televizní obrazovky, kde jej radostně přivítala jeho kolegyně Terezie Kašparovská. Kromě berlí, které mu pomáhají v chůzi, přišel s ještě jednou novinkou, pro diváky viditelnou - zarostlým obličejem. Jak na tohle budou diváci reagovat?

„Když jsem ležel v nemocnici a měl zafixované obě ruce, tak jsem asi dva týdny vůbec neřešil, jestli mi na obličeji něco roste nebo ne. Hlavně jsem byl rád, že tam nemusí nic srůstat. A když se pak objevila nějaká fotka na Facebooku, kde jsem měl vousy, tak to vzbudilo neuvěřitelné reakce. Především u divaček,“ svěřil Tomáš. A tak se rozhodl, že si vousy prozatím ponechá.

Nejdřív se ale musel zeptat na Primě, jak se na tohle dívá vedení. „Naše šéfredaktorka Jitka Obzinová nebyla proti, tak jsme to zkusili,“ uvedl Hauptvogel, který se berle neberle v sobotu chystá i do Ústí nad Labem, které show Prima jede za vámi navštíví. 

Líbí se vám Tomáš Hauptvogel s vousy?

Jana Hofmanová, Super.cz

 
Tomáš Hauptvogel

Tomáš HauptvogelFoto: Super.cz/ Archiv FTV Prima

Hvězda Primy oslavila výročí. Zavzpomínejte na holého vynervovaného cvalíka. Dnes je z něj jiný člověk

28. srpna 2017 5:55

Moderátorská dvojice zpráv na Primě Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel oslavila společné čtyři roky. Moderátor při té příležitosti vytáhl z primáckého archivu fotku z vůbec prvního společného vysílání. Podívejte se, jak se za tu dobu změnil.

 

Tomáš Hauptvogel začínal moderovat bez vousů a s pár kily navíc. "Z prvního vysílání jsem byl tak nervózní, že jsem třeba vůbec nemrkal! Asi jsem se bál, aby mi neutekla písmenka ze čtecího nebo co," zavzpomínal, dnes už s úsměvem.

Co byl pro něj nejhorší okamžik? "Chvíle, kdy byl nějaký technický problém a já uvedl jinou reportáž, než běžela. To je pak člověk za blba. Ani si nevzpomínám na nějaké zásadní přeřeknutí. Vlastně jednou jsem oznámil, že turisté jezdí na sekvojích, místo na segwayích,“ usmál se Tomáš. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přepínám zprávy

(Marie, 17. 2. 2016 19:22)

Zprávy v jeho podání přepínám. Frajerské moderování, velmi špatný celkový výraz