Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přemysl Podlaha

Přemek Podlaha,*13.6.1938 - 23.12.2014  moderátor

 

Hobby:
Zahrada, les, pes Alfons a práce (říká se o něm, že je workholik)

Autoři a knihy:
K. Poláček a K. Čapek – celá díla

Hudba:
Melodická, příjemná, vzbuzující dobrou náladu

Filmy a pořady:
Komedie, které se obejdou bez násilí a krve

Výtvarníci a díla:
Impresionisté – ze současných V. Komárek, jeho vztah k životu, který se prolíná celým dílem

Jídla:
Kulajda, jídla z brambor a hub – vyrostl na jihočeské kuchyni

Nápoje:
České pivo a moravské víno

Autor: TV PRIMA

zdrojOsobnosti,cz

Podlahu po kolapsu srdce pustili z nemocnice! Vrátí se do Receptáře?

Po skoro třech týdnech propustili z nemocnice moderátora televizního Receptáře Přemka Podlahu (75).
20. června 2014 ● 05:57

Po skoro třech týdnech propustili z nemocnice moderátora televizního Receptáře Přemka Podlahu (75). V péči lékařů byl kvůli vážným problémům se srdcem.

 
 

Podlaha má teď naordinovaný klid. Blesk se ho pokusil zkontaktovat, ale obavy o moderátorovo zdraví krátký telefonát rozhodně nerozptýlil. Spíš naopak. Po spojení hovoru byla nejprve slyšet hlasitá hudba, až po notné chvíli se ozval zastřený mužský hlas: „Prosím?“

„Dobrý den, pane Podlaho, smíme se zeptat, jak se vám po propuštění z nemocnice daří?“ zeptali jsme se. „Ne, ne, ne, to je špatně, to je můj bratr. Voláte špatně,“ pronesl muž zmateně a zavěsil. Pak už nikdo telefon nezvedal. Podlaha sice v minulosti o bratrovi mluvil, hlas v telefonu se ale zdál být jeho vlastní...

„O jeho propuštění z nemocnice víme. Nyní budeme pevně věřit, že se stav pana Podlahy přes léto zlepší a od září bude opět moci moderovat Receptář,“ řekla Blesku Kateřina Vlasáková z tiskového oddělení FTV Prima.
Právě zástupci televize podle našich informací v příštích dnech za nemocným Podlahou vyrazí a budou s ním o případné další spolupráci vyjednávat. „Snaží se držet, ale není na tom moc dobře. Uvidíme,“ řekl nám zdroj z televize.

Autor: lbp
zdroj Blesk,cz
Přemka Podlahu nahradil Alexandr Hemala.

Přemka Podlahu nahradil Alexandr Hemala. Foto: Super.cz/archiv FTV Prima, Profimedia.cz

Přemka Podlahu opět zradilo srdce: Krále kutilů nahradila na obrazovce hvězda StarDance

17. září 2014 10:56

Král kutilů Přemek Podlaha (76) byl v červnu hospitalizován v nemocnici se srdečními potížemi.

V Receptáři prima nápadů ho tak musela zastoupit kolegyně. Srdíčko ale oblíbeného moderátora zlobí i nadále. Podle posledních informací skončil opět v nemocnici a jeho zdravotní stav mu nadále neumožňuje naplno pracovat.

„Jeho zdravotní stav mu nedovoluje naplno natáčet Receptář, sám proto televizi navrhl, aby si za něj našla náhradu, protože by celý pořád moderovat nezvládl,“ řekl Super.cz zdroj z Podlahova blízkého okolí.

Prima tedy oslovila Přemkova kamaráda a kolegu Alexandra Hemalu, který prováděl celým nedělním pořadem, zatímco se Podlaha objevil jen v jedné reportáži. Nastavený model tak potvrdila i samotná televize.

„Diváci se budou v rámci Receptáře setkávat s panem Hemalou i Podlahou. Na této formě spolupráce jsme se s nimi domluvili,“ potvrdila Kateřina Vlasáková z PR oddělení Primy. Zdravotně indisponovaný Podlaha tak nadále zůstává hlavní tváří pořadu s tím, že ho diváci budou vídat méně, než byli zvyklí. Mnohem víc prostoru dostane bývalý hlasatel Alexandr Hemala (62), který naposledy diváky bavil tanečními kreacemi ve StarDance. 

Anna Veškrnová, Super.cz

17. září 2014 • 05:00

Konec v Receptáři? Stav Přemka Podlahy se nelepší a diváci se s ním loučí!

Snad zdraví Přemkovi dovolí vrátit se ještě před obrazovku.
Snad zdraví Přemkovi dovolí vrátit se ještě před obrazovku. (TV Prima)
 
 
 

Podle informací Blesku to totiž  vypadá, že se do populárního Receptáře už Podlaha nikdy nevrátí. Zdravotní komplikace jsou příliš velké a on už potřebuje odpočívat. Všechno začalo před rokem, kdy vyvrcholily jeho potíže s močovými cestami, a moderátor musel do nemocnice.

Nyní za Podlahu zaskakuje kolegyně Veronika Nová, nově také Receptář uvádí Saša Hemala, ale přiznejme si, tahákem pro diváky je hlavně Podlaha. Bohužel, jak sám přiznává, ještě se na návrat necítí. „Jsem v nemocnici, potřebuji klid,“ prozradil populární zahrádkář, který podle jeho blízkých hodně zhubl a srdíčko ho hodně trápí.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

Přemek Podlaha

Přemek Podlaha Foto: archiv

Přemek Podlaha prý bojuje s rakovinou: Jeho stav je velmi vážný

27. listopadu 2014 13:01

Snad je to jen nějaká fáma! Český Kutil Tim Přemek Podlaha (76), který už desetiletí na obrazovkách učí české chataře a zahrádkáře různé tipy a triky, je velmi vážně nemocný. Má mít rakovinu v pokročilé fázi nemoci a jeho stav je údajně kritický!

„Má rakovinu ve čtvrtém stádiu a metastáze po celém těle. Bohužel, už je to jen otázka velmi krátkého času. Už hůř chodí, ale pořád ještě normálně komunikuje. Hodně zhubl a vůbec nevypadá dobře,“ řekl Sedmičce údajný zdroj z okolí moderátora Receptáře prima nápadů.

Přemek Podlaha je momentálně v nemocnici, kde skončil už v červnu, tehdy se spekulovalo o potížích se srdcem.

Podlaha se proslavil ještě před Receptářem. Uváděl Zemědělský magazín, ale hlavně slavnou soutěž Deset stupňů ke zlaté (1975). Objevil se také ve filmu Dnes v jednom domě. 

 

David Zápal, Super.cz

Přemek Podlaha podlehl těžké nemoci.

Přemek Podlaha podlehl těžké nemoci. Foto: archiv FTV Prima

Přemek Podlaha (76†) odpočívá v kutilském nebi: Jak na něj vzpomíná jeho nástupce Alexander Hemala?

24. prosince 2014 14:22

Smutné Vánoce prožívá rodina krále kutilů Přemka Podlahy (76†), který včera podlehl těžké nemoci.

 
Super.cz o špatném zdravotním stavu populárního moderátora informoval už před měsícem. Negativní prognózy se ale bohužel naplnily rychleji, než kdokoliv čekal. Podlaha se prý nejprve léčil doma a nebyl hospitalizovaný v nemocnici.

Ač si přál zemřít doma, nakonec podle Blesku skonal v hospici U dobrého pastýře, který se nachází v Čerčanech. Tam měl Podlaha ležet celý týden.

Zdravotní potíže Přemka Podlahu pronásledovaly celý rok. Kvůli potížím se srdcem dokonce přestal moderovat svůj legendární Receptář prima nápadů, ve kterém ho vystřídal jeho kolega a kamarád Alexander Hemala (62).

Později se objevily informace, že moderátor trpí rakovinou, která je ve velmi pokročilém stádiu. Hemalu smrt kolegy velmi zarmoutila. "Přemek Podlaha byl fenomén. Taky mám rád zahradu a přírodu, ale on o ní věděl neuvěřitelné množství informací. Obdivoval jsem ho. Co říct v takové chvíli? Velká škoda," zavzpomínal smutný moderátor s tím, že se mu nikdy nevyrovná. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

Smrt Přemka Podlahy: Proč nectili jeho poslední přání?

 
Podlahu přivedly do nemocnice potíže s močovými cestami.
 
 
24. prosince 2014 ● 18:04
 

 

Přemek Podlaha již dlouhou dobu trpěl několika vážnými zdravotními problémy - měl nemocné srdce a nedávno se k tomu přidala i rakovina. Ta mu byla diagnostikována před letošní letní sezonou. A bylo už asi příliš pozdě.
 

Přemek se stále snažil točit - v létě se k němu v pořadu Receptář přidal Alexander Hemala (62), který ho později úplně nahradil. Přemek se nejprve snažil vše zvládat, později ale před nemocí nebylo úniku. V létě zkolaboval a nějaký čas strávil v nemocnici.

Před měsícem se z vrátil domů. Věděl, že se konec blíží a přál si zemřít doma mezi svými bližními. Jenže ani to mu nebylo umožněno. Jeho nemoc pravděpodobně postoupila natolik, že se o něj jeho manželka Kateřina Kalendová už nebyla schopna sama starat.

Přemek Podlaha zemřel v noci v úterý 23. prosince ve věku 76 let v hospicu v U dobrého pastýře v Čerčanech. Jeho pohřeb proběhne 2. ledna ve 13:00 ve Velké obřadní síni pražského strašnického krematoria.

 

 
 
Autor: dce
27. prosince 2014 • 05:00

Nové svědectví o smrti Podlahy (†76): Co se dělo v léčebně, kde skonal?

V čerčanském hospicu Podlaha ve spánku zemřel.
V čerčanském hospicu Podlaha ve spánku zemřel. (Foto Aha! – P. Machan, M. Pátek, M. Hykl, D. Kundrát, ara)
 
 
Ještě odpoledne vtipkoval a v úterý večer ve spánku podlehnul rakovině slinivky. Moderátor Přemek Podlaha (†76) plánoval jak s manželkou Kateřinou Kalendovou prožije Štědrý den. Nikdo nečekal, že se ho už nedožije.

 

Byl to den jako každý jiný z těch předchozích deseti, kdy přišel moderátor Přemek Podlaha s rakovinou v posledním stadiu dožít do čerčanského hospicu. „Měl rakovinu slinivky s metastázemi po celém těle. Sice ho nemoc hodně zmáhala, ale dostával silné léky na bolest a tak i komunikoval s okolím,“ prozradil rodinný známý.

Ani jeho manželka netušila, jak rychle se smrt blíží. „Přemek se moc těšil na Štědrý den, dokonce s jeho paní plánovali, že večer stráví spolu a ona pak u něj přespí na přistýlce,“ dodal známý.

 

Jenže to už nestihli. 23. prosince se rozloučili jako každý jiný den. Večer ulehnul Podlaha do postele a ve spánku ve 23:15 umřel. „Když se to dozvěděla jeho manželka Kateřina Kalendová, tak i přesto, že se to dalo očekávat, se sesypala. Měli krásné manželství a moc se milovali,“ svěřil deníku Aha! Přemkův přítel, který si nepřál být jmenován.

Byla to právě moderátorova žena Kateřina, která se snažila jeho nemoc před okolím tajit. „Zhruba posledního půl roku za Přemkem dojížděl denně domácí hospic a jednou už v čerčanském hospicu týden ležel. To když si jeho žena potřebovala odpočinout. Že to s ním není v pořádku věděl jen málokdo,“ prozradil zdroj.

Autor:  David Turek

zdroj Aha,cz

S králem zahrádkářů Přemkem Podlahou se loučili Hemala, Tomsová, Töpfer a další

2. ledna 2015 14:29

Dnes proběhlo poslední rozloučení s králem všech zahrádkářů a kutilů Přemkem Podlahou (†76), který zemřel loni 23. prosince. Do obřadní síně strašnického krematoria mu vedle rodiny a kamarádů přišlo dát sbohem také mnoho známých tváří.

 
 
 

Nechyběl například Alexander Hemala, který po Podlahovi převzal štafetu v moderování Receptáře prima nápadů, bývalá hlasatelka Marie Tomsová, herec a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer, herec Petr Rychlý či režisér Juraj Herz s partnerkou, herečkou a dabérkou Martinou Hudečkovou.

Nechyběla pochopitelně Podlahova žena Kateřina Kalendová, která ztrátu manžela nese velmi těžce. Slova, kterými se loučila, proto zněla z nahrávky. "Až budete česat jablka nebo půjdete z lesa s košíkem hub, až budete pracovat na zahrádce, vzpomeňte si na něj," řekla mimo jiné. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

Přemek Podlaha byl za vodou: Zbylo po něm dědictví 40 mega, kterého se jeho syn vzdal kvůli dluhům

3. ledna 2015 9:13

Král zahrádkářů Přemek Podlaha byl pořádný boháč. Až po jeho smrti se ukázalo, jaký majetek po něm zbyl. Jeho syn Pavel přiznal, že Podlaha vydělal více jak čtyřicet miliónů korun. Syn by z peněz ale neměl vidět ani korunu.

 
 
 

„Odhadl svůj majetek na čtyřicet miliónů a chtěl, abych se vzdal svého čtvrtinového podílu na něm,“ řekl Blesku syn Přemka Podlahy. Důvodem bylo to, že si od táty půjčil dva a půl miliónu korun a nesplácel je.

Vydědit syna právně nešlo, tak mu nechal podepsat, že se vzdává dědictví. Od té doby se neviděli. Pavel se s tátou nestihl ani rozloučit. Na jeho pohřeb ale nakonec dorazil. „Dlouho jsem o tom přemýšlel, ale byl to můj táta. I když mě škrtl z dědictví,“ dodal. 

 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pan Premek a jeho Receptar

(josefina, 28. 11. 2014 16:41)

uz pres 30 let patri u nas v rodine k pravidelnym poradum k nedelnimu obedu.Nedele byla hned prijemnejsi a cely tyden jsme se meli na co tesit..HODNE sil, vazeny pane Podlaho!!