Jakmile se olympijský vítěz Roman Šebrle objevil v září na obrazovce coby moderátor zpráv, Česko si klepalo na čelo, zda by se neměl raději držet svého řemesla, tedy atletiky. Jak se ukázalo, stejný názor zastává i bývalý moderátor Pavel Zuna.

I kdyby dokonale mluvil, stejně je tady problém. Jemu nemůžete jako divák věřit, že se dvacet let svého života zabýval něčím, jako je zpravodajství. A když se pak stanou důležité věci, jako je ta Francie (teroristické útoky v Paříži – pozn. red.), tak nemůže být tak kredibilní jako člověk, který se v těchto redakcích pohybuje,“ rozhořčil se nad Šebrlem Zuna.

A ve své kritice pokračoval. „Prostě on v tu chvíli je – ať mi odpustí – mluvící hlava!“ pronesl ve vysílání rádia Frekvence 1. Když už se Šebrle vrhl na moderování, měl by se věnovat oddělení sportu. „Tak by byl důvěryhodný. Je to osobnost, které věříte každé slovo, protože tomu rozumí, neb se tím celý život zabývá,“ dodal na závěr Zuna. Jenže v tom bude háček. Televize Prima samostatné sportovní noviny nevysílá...

 

 
Autor: tesk, lbp
zdroj Blesk,cz
 
 - Pavel Zuna se svou manželkou Andreou a čtyřmi ratolestmi
Zdroj: Archiv Stream.cz
vlk, 27. 01. 2015

Pavel Zuna ukázal rodinu: Tohle jsou všichni moji blízcí!

Býval hvězdou televizní obrazovky, na kterou svůj zrak upíraly téměř dva miliony diváků. Přestože za moderátorský pult už pár let neusedá, novinařině zůstal Pavel Zuna věrný.

 

Na internetové televizi Stream.cz připravuje populárně-naučný pořad Slavné dny, ke kterému nyní vydal stejnojmennou knihu. Tu pokřtil za asistence svých nejbližších.

"Honza je kmotrem jednoho ze synů a Adéla zase kmotrou nejmladší Adélky," zdůvodnil Pavel Zuna, proč k slavnostnímu uvedení na pulty knihkupectví oslovil právě svou švagrovou a o čtyři roky mladšího sourozence.

V Luxoru ale nechyběla ani moderátorova manželka Andrea, jejich tři ratolesti Adéla a dvojčata Jan a Matěj a také Anna, kterou má Zuna z předchozího manželství.

Ta se dokonce rozhodla jít v otcových stopách a momentálně studuje žurnalistiku.