Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Kožíšek

Pavel Kožíšek,*17.9.1970 - kouzelník

 

PhDr. Pavel Kožíšek se narodil 17.září 1970 v Hořicích v Podkrkonoší. Již na základní škole se začal zajímat o kouzlení a od roku 1986 začal veřejně vystupovat. V roce 1987 poprvé soutěžil v krajském kole, kde skončil na čtvrtém místě. Na základě tohoto vystoupení byl v roce 1988 přijat do Českého magického svazu, který v následujících letech úspěšně reprezentoval na několika mezinárodních festivalech v Polsku, Maďarsku, Itálii, Rakousku, Německu a Belgii. Na mezinárodním festivalu v Brně získal ve svých sedmnácti letech 1.místo a cenu Grand Prix.

Po maturitě v roce 1989 odešel studovat do Prahy Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1991 získal v Praze na Mistrovství republiky 1.místo a následně i první televizní zkušenosti. Již během studií profesionálně vystupoval na mnoha evropských scénách a dlouhodobě pak především v Japonsku. V roce 1994 se stal Mistrem republiky a v roce 1995 vyhrál na světovém festivalu v japonské Shizuoce cenu za zábavnost. V roce 1996 se na tomto festivalu stal Mistrem světa. V tomto roce dokončil Pavel Kožíšek studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1997 získal jako první představitel zábavného umění Cenu Českého literárního fondu.

V roce 1999 vyhrál Pavel Kožíšek se svým projektem konkurz na realizaci prvního Divadla magie v Japonsku, kde vystupoval až do března 2000. Na podzim stejného roku založil svoji company a připravil s ní nové samostatné show. V roce 2000 obdržel od Českého magického svazu diplom za zásluhy o rozvoj magického umění a za reprezentaci magie. V roce 2001 byl zařazen do prestižní publikace osobností České republiky „Kdo je kdo“. V roce 2002 byl jako jeden z nejmladších kouzelníků v historii předsedou odborné poroty na mezinárodním iluzionistickém festivalu. Ve stejném roce natočil s režisérem Jurajem Herzem televizní seriál Černí baroni, kde ztvárnil roli kouzelníka Pavla. V roce 2003 obhájil rigorózní práci na téma Magie a sociokulturní manipulace. V témže roce se mu narodil syn Matyáš. Na podzim roku 2003 zrealizoval projekt prvního Divadla kouzel - Magic Hall v České republice. V roce 2004 připravil pro tuto originální scénu velkou strhující show Magická esa, kde nejlepší světové iluze předvádí společně s předními českými modelkami. Od roku 2004 je prezidentem mezinárodního festivalu v moderní magii Velká cena Divadla kouzel. V současnosti má na svém kontě přes stovku televizních vystoupení doma i v zahraničí a v poslední době patří mezi naše „nejprodávanější“ umělce showbyznysu.

Autor:jiri.panos

zdroj osobnosti,cz

Tipnete si, kdo je v kočárku?

Tipnete si, kdo je v kočárku? Foto: Babičkářství (4x)

Poznáte chlapečka v kočárku? Živí jej um, který trénoval u prarodičů v ložnici a dodnes má jizvy na obličeji, protože trápil psa

8. prosince 2015 14:16

Dítko na fotografii se dnes živí povoláním, ke kterému se dostalo náhodou - jako malý chlapec v knihovně narazil na návod pro začínající kouzelníky. Babička mu pak přešila žaket, který našel na půdě, a v něm, před zrcadlem u prarodičů v ložnici, pak začal kouzla trénovat. Řeč je o Pavlu Kožíškovi.

Ten povyprávěl nejen o svých profesních začátcích, ale i o dalších příhodách z dětství. K některým se i on sám dostal zprostředkovaně, díky svému otci, který začal v knize Dědečku, vyprávěj sepisovat něco jako rodinnou kroniku. Píše se v ní například to, jak se Pavel snažil narvat nezralý hrozen psovi do tlamy, na což má v tváři vepsanou ‚vzpomínku‘.

„Lapil jsem jezevčíka Argona a začal jsem mu cpát do tlamičky kuličky kyselého vína. Nebožák pes se vzpouzel, vrčel, dobu mi dával zcela jasně najevo, že se mu to ale fakt nelíbí. No jak to asi mohlo dopadnout? Psovi došla trpělivost a vystartoval po mně. Chytl mě za nos. Já se zvedl a pes se pořád držel. Když jsem potom celý zakrvácený přišel za babičkou do kuchyně, málem spadla do škopku, jak se lekla. V první moment si myslela, že mně pes ukousl nos. Dodnes mám na nose ještě zblízka viditelné jizvy po zubech,“ popovídal.

„S dědou jsme stříleli vzduchovkou na plechovky. Děda si potřeboval odskočit, a tak mi nakázal, že se nesmím vzduchovky ani dotknout, když tam nebude. Mně to nedalo a chtěl jsem si zkusit vzduchovku taky nabít. A co čert nechtěl, střelil jsem sousedovi do okna. Sklo se rozletělo, no poprask,“ smál se Kožíšek při další vzpomínce na dětství. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář