Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Dumbrovský - Tomáš Dumbrovský

Pavel Dumbrovský,*24.1.1958 - žurnalista, moderátor

 

Pavel Dumbrovský je český žurnalista, známý především jako bývalý moderátor na TV Nova.

Mládí
Pavel Dumbrovský se narodil 24. ledna 1958 v Opavě jako syn středoškolského profesora Miroslava a Libuše Dumbrovských. Má dvě sestry.

Studia a kariéra
Vystudoval gymnázium v Opavě. Absolvoval Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově v Praze v roce 1981. Ve své televizní kariéře se zviditelnil, když vyhrál první místo moderátora zpravodajských pořadů v I. ročníku ankety TýTý v roce 1991 v Československé televizi. Porazil slavnou dvojici Evu Jurinovou i Petra Studenovského. V roce 1997 se stal pracovníkem TV Nova jako zpravodaj parlamentu a hlasatel. Ještě větší popularity dosáhl 3. září 2006, kdy se stal po boku Pavly Charvátové moderátorem hlavní zpravodajské relace Televizní noviny. Později začal moderovat také Odpolední televizní noviny a od roku 2005 moderuje magazín Víkend.

Jeho první moderátorskou kolegyní byla Pavla Charvátová, po ní Renáta Czadernová a naposledy tvořil moderátorskou dvojici s herečkou a moderátorkou Michaelou Ochotskou. Na tv Nova působil 14 let, v roce 2012 byl propuštěn kvůli věku.

Ocenění
V roce 1991 získal Pavel Dumbrovský již zmíněné první místo moderátora zpravodajství v I. ročníku ankety TýTý, v letech 1992 a 1993 uhájil druhé místo této pozice v TýTý, v roce 1994 osmé a v roce 1995 desáté místo.

Soukromý život
Dr. Pavel Dumbrovský se v roce 1979 oženil s Jitkou Novotnou, která je lékařkou. Mají tři děti: syna Tomáše (* 1979) a dcery Veroniku (* 1986) a Zuzanu (* 1998). S rodinou bydlí v Praze.

Autor: bublina5, OndriisekxD

zdroj Aha,cz

24. srpna 2014 • 05:00

Muž roku 2014 Tomáš Dumbrovský: Prozradil, co má společného s exmoderátorem Novy!

Vlevo Dumbrovský, vpravo Dumbrovský. Muže roku 2014 a bývalého moderátora Novy spojuje rodinné pouto.
Vlevo Dumbrovský, vpravo Dumbrovský. Muže roku 2014 a bývalého moderátora Novy spojuje rodinné pouto. (ČTK, Nova, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 

 

Na východě Čech opět volili Muže roku! Tentokrát v Náchodě vyhrál pohledný student práv z Brna Tomáš Dumbrovský (23). A pro všechny nezadané slečny a dámy máme dobrou zprávu: Je volný!

„Přítelkyni nemám. Asi mě nikdo nechce,“ usmíval se potutelně Tomáš, kdy se ho Aha! zeptalo, jak to má v soukromí. Jeho hvězdou patronkou byla během soutěže moderátorka Štěpánka Duchková (41). „To je ideální partie, holky,“ vzkázala všem holkám, kterým se líbí. Jenže pozor: Tenhle fešák teď bude díky vítězství v soutěži hodně cestovat. Už na podzim zkusí štěstí v Jižní Koreji, kde budou volit Muže světa.

Slavný příbuzný

Mimochodem, zdá se vám to příjmení Dumbrovský povědomé? Nedělnímu Aha! se zdálo také a tak se Tomáš rovnou zeptalo, zda nemá něco společného s bývalým moderátorem Novy Pavlem Dumbrovským (56). „Ano, jsme příbuzní, dokonce mého tátu a Pavla vozily maminky v kočárkách společně na procházky. Já jsem se s ním ale nikdy nepotkal,“ prozradil mladý student.

Autor:  lbp, dat

zdroj Aha,cz

Rozhovor s Mužem roku: Kdo je jeho strýc? Tomu neuvěříte!

Muž Roku 2014 je příbuzný bývalého moderátora Pavla Dumbrovského. Jak?
24. srpna 2014 ● 12:29

Finále letošního ročníku soutěže Muž roku přineslo překvapivé zjištění. Víme, co po odchodu z Novy dělá bývalý televizní moderátor Pavel Dumbrovský (56). A prozradil nám to sám jeho vzdálený synovec – student práv Tomáš Dumbrovský (23) z Brna, který Muže roku vyhrál.

 
 

Tomáši, jste s Pavlem Dumbrovským příbuzní?

„Ano, jsme, dokonce mého tátu a Pavla vozily maminky v kočárkách společně na procházky. Já jsem se s ním ale nikdy nepotkal.“

Nevíte náhodou, co dělá od té doby, co odešel z Novy?

„Vím. Pavel Dumbrovský teď momentálně vyučuje mediální komunikaci a rétoriku. Budu uvažovat nad tím, že bych si od něj vzal nějaké hodiny, mohly by se mi teď hodit.“

Tomáši, zamávalo s vámi vítězství v soutěži hodně?

„To vítězství nechápu, protože byla taková konkurence, kluci byli bezvadní…“

Jste připraven na to, že teď budete hodně na cestách a neuvidíte tolik svoji rodinu?

„To mi nějak nevadí, protože moc rád cestuju, určitě to bude super zážitek.“

Kdo vás po celou dobu soutěže nejvíce podporoval?

„Určitě rodina, pomáhali mi ve škole, pomáhali mi se vším. Touto cestou jim děkuji.“

Náhlý odchod

Pavel Dumbrovský odešel z televize Nova po 14 letech v polovině roku 2012. Pro všechny jeho kolegy, i pro diváky, to tehdy bylo velké překvapení. „Vše proběhlo v naprostém klidu. S Novou jsem se dohodl na ukončení pracovního poměru a po čtrnácti letech mne čeká další etapa mého života,“ řekl tehdy.

 
 
 
Autor: Luboš Procházka, David Turek
zdroj Blesk,cz

Tomáš Dumbrovský*                         muž roku 2014

Mužem roku 2014 se stal krasavec student z Brna!

Tomáš má s modelingem už značné zkušenosti
 
22. srpna 2014 ● 22:20

Vítězem patnáctého ročníku soutěže je Tomáš Dumbrovský. Třiadvacetiletý student z Brna se odedneška bude moci pyšnit tímto prestižním titulem. 

 

S modelingem tento krasavec už zkušenosti má, nebude to pro něj tedy nic nového. Mezi jeho koníčky patří především sport - zajímá ho hlavně crossfit. Taky rád peče. Nejkrásnější co, kdy ženě řekl, jsou podle něj tato sladká slůvka: "Miluji tě."

 

Dámy, tohle je nejkrásnější muž Česka! • David Turek, Jan Jedlička


Autor: dce
zdroj Blesk,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář