Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Pouva

Martin Pouva,*15.12.1963 - moderátor

 

Narodil se ve znamení Střelce v Litoměřicích. Po gymnáziu vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Začínal na katedře biologie, posléze pokračoval ve studiu trenérství tenisu. V Německu se pak jako trenér živil 8 let. V letech 1996 -2003 působil v médiích, mj.jako komentátor tenisu, motorismu a bowlingu na Eurosportu.

Od roku 2005 na Nově připravuje pořad o Formuli 1. Později přešel do redakce Sportovních novin jako moderátor.

Mezi jeho záliby patří sport, cestování, historie. Je ženatý, s manželkou Petrou mají dva syny: šestnáctiletého Dana a jedenáctiletého Robina.

Autor: paterka

zdroj Osobnosti,cz

Kristina Kloubková a Martin Pouva

Kristina Kloubková a Martin Pouva Foto: Archiv TV Nova

Proč ten křečovitý úsměv? Tohle je nová moderátorská dvojice Televizních novin

7. října 2014 12:15

Doposud diváci hlavní zpravodajské relace Novy vídali Kristinu Kloubkovou po boku Reye Korantenga (40). Lucie Borhyová (36) už se ale vrátila z mateřské do práce, a tak musela Kloubková vyklidit pole. Ne na dlouho. Natolik se osvědčila, že se televize rozhodla ji v Televizních novinách ponechat. Jako partnera jí vybrali Martina Pouvu.

„Výběr moderátorské dvojice intenzivně probíhal celý poslední čtvrtrok, protože jsme si uvědomovali moderátorské kvality Kristiny Kloubkové a chtěli jsme jí najít toho nejlepšího pracovního partnera. Tím se z mnoha adeptů stal jednoznačně zkušený moderátor a novinář Martin Pouva,“ uvedl ředitel sekce zpravodajství Martin Švehlák.

Kloubková působí na pozici moderátorky zpravodajských relací od roku 2009, od června pak zaskakovala za Borhyovou. Pouvu diváci znají ze Sportovních novin. „Přesunout se z několikaminutových Sportovních novin do hlavní zpravodajské relace trvající téměř čtyřicet minut je pro mě velký posun v kariéře, ke kterému ale přistupuji s velkou pokorou,“ svěřil moderátor, jenž je zatím, i podle výrazu na oficiálních fotkách, trochu v křeči, tak doufejme, že se to poddá.

Nová dvojice se na obrazovce poprvé objeví v sobotu večer. 

Líbí se vám nová dvojice pro Televizní noviny?

Jana Hofmanová, Super.cz

29. října 2014 • 12:00

Zdrcující kritika Kloubkové s Pouvou z úst experta: Tohle si Nova za rámeček nedá!

Kristina Kloubková a Martin Pouva jsou podle expertky zatím poněkud pro ostudu.
Kristina Kloubková a Martin Pouva jsou podle expertky zatím poněkud pro ostudu. (Foto TV Nova)
 
Tahle dvojice vznikla tak trochu náhodou a i když divácké reakce nejsou úplně špatné, odborníci nad Kristinou Kloubkovou a Martinem Pouvou kroutí hlavou. Jazyková lektorka Jana Postlerová dokonce neskrývá určitě zděšení!

 

Poslerová se ve svém rozboru nové moderátorské dvojice pouští do minulosti a připomíná, že Kristina Kloubková není studovaná moderátorka a že začínala ve Snídani s Novou. Tahle relace jí prý také více sedí než moderování Televizních novin.

Mnohem drsněji se lektorka vyjadřuje k Pouvovi, jehož angažování za moderátorským pultíkem nechápe. „Kde ale, proboha, přišli na pana Pouvu, je mimo mé chápání,“ kroutí v Blesku hlavou Postlerová, která říká, že v padesáti začít s tak těžkou disciplínou, jako jsou Televizní noviny, není snadná věc.

Jana Postlerová je drsná kritička.

Nutno dodat, že kritika stran moderátorů se v poslední době netýká jen sporťáka a lektora tenisu Pouvy, za uši dostává i atlet Šebrle za pultíkem zpravodajství Primy. Jeho přednesu zpráv totiž také málokdo věří…

 

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

  4. listopadu 2014 • 12:00

Kdo je horší moderátor? Pouva nebo Šebrle? Hlas lidu vás překvapí!

Martin Pouva a Roman Šebrle. Koho mají diváci raději?
Martin Pouva a Roman Šebrle. Koho mají diváci raději? (TV Nova, FTV Prima)
 
 Oba se stali slavnými díky sportu, byť každý jinak. Oba dva teď nicméně vídáme za moderátorským pultíkem dvou největších komerčních televizí u nás. Martin Pouva a Roman Šebrle jsou v posledních měsících žhavým tématem nejen pro odborníky, ale také pro nás diváky…

Každý nováček za moderátorským pultem to zpravidla schytá od svých zkušenějších kolegů a nejrůznějších odborníků. Šebrle s Pouvou nejsou výjimkou. Také proto jsme na Ahaonline.cz zveřejnili anketu, která měla ukázat, jak vnímají nové muže v hlavních zpravodajstvích samotní diváci. A výsledek mužete vidět na obrázku níže.

Výsledek ankety Pouva-Šebrle


Nutno dodat, že v internetových diskuzích se to také jen hemží kritiky, oba pánové ale mají i své zastánce a fanoušky. Podívejte se na zajímavé příspěvky čtenářů.

Na adresu Martina Pouvy:
* Pouva (byť mu fandím) mě fakt každý večer rozesměje, jak má tu žabí pusu roztaženou.
* Pouva mi jako zprávař taky nesedí celkově a mám silnou alergii na odbarvené muže.
* Dvojice Kloubková, Pouva se mi líbí, sluší jim to a jsou přirození.

* Já jen stále nechápu, proč pan Šebrle tu nabídku moderátora od Primy vzal. Nabízí se peníze nebo popularita nebo co...? Je to člověk, který je zvyklý na pohyb a ne sedět sešněrovaný ve studiu a odříkávat věty.
* S vrcholovým sportem skončil, hraje golf, dostal tuto nabídku za velké peníze a jako správný sportovec se s ní snaží poprat, možná až vy dostanete nabídku, která se neodmítá, tak taky využijete šance. Já bych navrhovala na místo moderátora televizních novin Srstku Má pozitivní výraz ve tváři, jeho výslovnost i slovní dikce je lepší než Pouvova i Štamprdleho. Proč tedy ne? Vemte si mě...!


 

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 
Martin Pouva se snoubenkou Petrou. Proč ještě není jeho manželkou?

Martin Pouva se snoubenkou Petrou. Proč ještě není jeho manželkou?Michaela Feuereislová

Co takhle svatba, moderátore? Pouva z Televizních novin sliboval přítelkyni veselku, teď ji odmítá!

10. srpna 2017 10:02

Před necelým rokem všem okolo nadšeně vytruboval, že se bude ženit, Petra Friedlová (32) se ale zatím svého princeznovského dne nedočkala. S moderátorem Televizních novin Martinem Pouvou, s nímž se dříve scházela a rozcházela, jí označkování snubním prstýnkem asi jen tak nehrozí. „Svatbu jsme odložili, řešíme důležitější věci,“ tvrdí Pouva.

 

O ruku Petru požádal v září, veselku hned začali plánovat. Jenže zatím nehrozí, najednou je ticho po pěšině a slovo svatba je v jejich debatách asi úplně tabu.

„Neznamená to, že jsme se rozešli, to opravdu ne. V budoucnu někdy bude, ale teď na to není správný čas,“ svěřil Blesku Pouva.

Co dvojici od jejich nejkrásnějšího společného dne odradilo, jaké starosti, tím už se nepochlubil. Snad ale nejde o nic vážného! 

David Zápal , Super.cz


 

 

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář