Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Voříšek

Karel Voříšek,*12.10.1963 - moderátor

 

Vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Televizní kariéru začínal v roce 1985 jako programový hlasatel Československé televize. V letech 1987–1993 zde pracoval jako redaktor a podílel se zejména na pořadu Vysílá studio Jezerka.

Od roku 1999 je moderátorem Televizních novin na Nově. Zároveň zde moderuje spolu s kolegy úspěšný publicistický pořad Víkend.

V loňském roce získal ocenění nejoblíbenější osobnosti zpravodajství v prestižní divácké anketě TýTý a letos se stal druhým nejoblíbenějším mužem televize Nova.

Ve volném čase rád cestuje, čte dobré knihy, je milovníkem kvalitních vín a zajímavých divadelních představení.

zdroj Osobnosti,cz

Karel Voříšek vyhrál spor: S StB nespolupracoval, potvrdil soud

30. července 2014 ● 17:14

Konečně je očištěn. Moderátor zpráv Karel Voříšek ve středu vyhrál soud, který potvrdil, že v minulosti nespolupracoval s StB. Spor vedl dva roky. Voříškovi se teď ulevilo. „Je to čerstvé, nevím přesně, co říct,“ přiznal moderátor.

 

Voříšek ještě ani nepředpokládal, že soud vyřkne verdikt. Na programu byl totiž výslech svědků. Po něm ale soud vynesl očistný rozsudek. Skončila noční můra.

Dá na Lžičaře

Bude Karel žádat nějakou satisfakci za poškození dobrého jména? „O dalších krocích se musím poradit se svým právním zástupcem Josefem Lžičařem,“ prohlásil bezprostředně po jednání Karel. Právě jeho právník mu vléval do žil naději, že všechno musí dobře dopadnout. Voříšek tak věřil, že pravda vyjde nakonec najevo, a k těžkým chvílím, které zažíval, se už nechtěl vracet. „Děkuju všem, kdo mi od konce roku 2012 věřili a stáli při mně,“ vzkázal moderátor.

Poděkování za podporu

Další díky poslal Voříšek na Primu, kde s Klárou Doležalovou (40) moderuje hlavní zpravodajskou relaci Zprávy. „Moc děkuju, že mě v té pro mně nelehké chvíli vzala na svou palubu. Je mi tam nejlíp, jak mi kdy v práci bylo,“ vysekl poklonu kolegům z pražské Palmovky. 13 měsíců moderuje Karel Voříšek Zprávy na Primě

Krušné chvíle

V listopadu 2012 Nova stáhla Karla Voříška z obrazovky kvůli nařčení ze spolupráce se Státní bezpečností. V březnu 2013 s ním pak televize rozvázala spolupráci. Prý proto,  aby „měl dost času na to, očistit své jméno.“ Už na Novu však Voříšek přinesl své lustrační osvědčení, že u StB nebyl. Tehdy to ovšem nestačilo.

Voříškův triumf na TýTý: Křivda a beznaděj už jsou za mnou • redakce Blesk.cz

 

Autor: Hana Höschlová, luz

zdroj Blesk,cz

Proměna moderátora Karla Voříška: Shodil už 9 kilo!

 
leden 2015: Druhá brada je pryč

 

Moderátor FTV Prima se prý zhrozil, když se viděl na fotce na pojízdném kamionu Primy. „Byl jsem celý oteklý. Zašel jsem za mou známou, primářkou Monikou Golkovou, a ta mi z krve zjistila, co mi v těle dělá záněty a přidává na váze,“ prozradil Voříšek. Rada zněla: vyvarovat se pšenice, žita, ovsa, zvěřiny, ale taky meruněk a dýní. „A já se už bál, že skončím s pitím vína. Hlavně po ránu při pohledu do zrcadla...“ říká Voříšek s úlevou.
 
 
 
Za radikálním zhubnutím není úbytek tuku. „Opravdu to byly hlavně otoky. Tělu se nyní ulevilo,“ dodal moderátor. Musí si ale postupně obměnit šatník. V televizi už mu dokonce vzali nové míry. O svých zkušenostech s hubnutím hodlá dokonce napsat knížku.
 
Autor: Foto Blesk – Mária Rušínová a archiv
Autor: höh, zrk
zdroj Blesk,cz

Láska moderátora Voříška trvá už třetí rok: S partnerem si vyrazili na vínečko

5. května 2015 ● 21:44

Vztah moderátora Karla Voříška (51) a nově zvoleného mluvčího pražského magistrátu Vladimíra Řepky (35) stále vzkvétá. Partneři si prošli malou krizí, ale jak se zdá, vše je zažehnáno. Společně vyrazili na procházku Prahou.

O šestnáct let mladší partner zprávaře Karla Voříška Vladimír Řepka odešel z ministerstva vnitra a v těchto dnech si zvyká na svůj nový post na pražském magistrátu. „Změna je život,“ libuje si Řepka.

Novou práci bylo třeba oslavit a tak si Voříšek s Řepkou udělali příjemné odpoledne. Nejdříve se prošli historickým centrem Prahy a později se zastavili na sklenku vína. "Nic vám k tomu neřeknu. Jde o mé soukromí, respektujte to, prosím...,“ brání se Voříšek.

Vzhledem k jejich profesím je jejich společně strávený čas vzácný. Randí spolu již tři roky a překonali i krátký rozchod. A když se zrovna netoulají po Praze, válejí se u moře na exotické dovolené.

 
 
 
Autor: höh, tesk
zdroj Blesk,cz

Věděli jste to? Karel Voříšek si jako kluk zahrál v seriálu a čeká ho další role. V tomhle kostýmu to ale nebude

18. června 2015 16:16

Moderování už ho nudí? Karla Voříška (51) totiž v poslední době potkáváme, když se převléká do různých historických kostýmů. Nejprve si vyzkoušel masku titulního hrdiny z muzikálu Fantom opery v pražské GoJa Music Hall, nyní pro změnu kardinála ze Třech mušketýrů na Barrandově, kde se tento seriál, který bude v létě vysílat Prima, natáčí.

"Mušketýry jsem měl rád a vždycky o prázdninách jsem je četl. Opravdu mě to bavilo. Když jsem byl dítě, samozřejmě jsem chtěl být d´Artagnanem, ale jak jsem dospěl, čím dál tím víc se mi líbí postava kardinála Richelieua, šedé eminence, která v zákulisí tahá za nitky. Tak jsem byl rád, když jsem si mohl vyzkoušet, jak bych se cítil v jeho kostýmu," řekl Super.cz.

Chtěli jsme vědět, zda by nechtěl Voříšek někdy vyzkoušet herectví, a překvapil nás. "Hrál jsem v seriálu Chlapci a chlapi v šestém díle. Řekl jsem zásadní větu: ‚Před chvílí tady byl‘, a tím to skončilo. U Evžena Sokolovského jsem hrál zadarmo. Možná už se to dnes nějak změnilo a jsou za to honoráře," smál se. "Teď jsem měl totiž zase takový štěk v novém seriálu na Primě, který bude hodně dobrý a hodně napínavý," uzavřel. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Karel Voříšek

Karel Voříšek Michaela Feuereislová

Karel Voříšek s kolegyní obětmi drsných výhrůžek: Policie je útočníkovi na stopě, druhého už soudí

14. března 2017 11:59

Na Moravu vede stopa po agresivním člověku, který se pustil do hvězdy televize Prima Karla Voříška (53). Ale obětí výhrůžek se stala i jeho kolegyně z Krimi zpráv Bára Kozáková. „Psal, že si na mě počká před studiem a zmaluje mi obličej, že mě nikdo nepozná,“ řekla Bára. Její případ se už projednává před soudem.

Bára má za sebou vůbec drsné výhrůžky. V pořadu řeší nejrůznější případy, často se týkají i těch nejhorších grázlů a kriminálníků. Takže když jí přišla obálka s kulkou, policie to nebrala na lehkou váhu a televizi tehdy obsadili kriminalisté, kteří vše vyšetřovali coby čin nebezpečného vyhrožování.

To Karel Voříšek musí doufat, že jeho agresor bude nakonec vypátrán, zatím se to totiž nepodařilo. „Byl bych rád, aby se zjistilo, kdo to je a proč to dělal. Cítil jsem vztek. Co si mě má brát do huby někdo, kdo mě nejspíš ani nezná?“ vyjádřil se pro Aha! rozzlobený Voříšek, který ale konkrétní projevy agresora nepopsal.

Oba útočníci se na hvězdy obraceli prostřednictvím emailů a sociálních sítí. „Televize Prima podobné události nemůže v žádných případem komentovat z důvodu, aby tím nebylo narušeno probíhající vyšetřování,“ sdělila Super.cz mluvčí stanice Jana Mrákotová.

„Do redakce nám volá spousta bláznů, padá hodně urážek a výhrůžek. Někdy jsou to skuteční exoti. Vždy podobné projevy vyhodnocujeme a ty nejvážnější předáváme policii. Pokud vím, tak jsou přijatá taková opatření, aby televize zaměstnance ochránila,“ řekl nám zase zdroj ze zpravodajství. 

David Zápal , Super.cz

Karel Voříšek se ukázal v televizi v brýlích.

Karel Voříšek se ukázal v televizi v brýlích.Foto: archiv FTV Prima

Takhle jste ho ještě neviděli! Karel Voříšek se poprvé v televizi předvedl v brýlích. Má oční vadu

8. června 2017 5:55

Moderátor Karel Voříšek se poprvé ukázal v brýlích. Málokdo si ho tak dovedl představit. Zprávy léta uvádí s kontaktními čočkami, brýle nasadil v novém pořadu Primy Názory bez cenzury, kde četl divácké dotazy.

 

"Jsou to brýle na dálku, ale nejsou tam žádné přehnané dioptrie, je to jen takové zaostření,“ vysvětluje. "Byla to moje obrýlená premiéra ve zpravodajství, na klasické zprávy totiž používám kontaktní čočky,“ dodal Karel.

Kontaktní čočky má na dálku a jednou se kvůli nim přímo v přenosu rozbrečel. "Moderoval jsem jednou zprávy, a jak byla ve studiu čočka vysušená, tak přímo při tom čtení se mi zlomila v oku. A jak jsem mrknul, tak mi půlka vypadla, půlka mi tam zůstala a mně začaly téct slzy,“ povyprávěl Voříšek. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

Raději vyhořet, než se stěhovat, říkal si při přesunu věcí z pražského Žižkova na Vinohrady Karel Voříšek.

Raději vyhořet, než se stěhovat, říkal si při přesunu věcí z pražského Žižkova na Vinohrady Karel Voříšek.Michaela Feuereislová

Velké stěhování s partnerem. Karel Voříšek má v létě o starost postaráno

17. srpna 2017 5:55

Na takové ty klasické prázdniny ve znamení odpočinku můžeKarel Voříšek (53) zapomenout. Během léta se totiž stěhuje do nového bytu. „Rozloučili jsme se se Žižkovem a přivítali jsme se s Vinohrady,” prozradil novinku ze svého soukromí moderátor hlavního zpravodajského bloku na Primě, který žije řadu let se svým partnerem Vladimírem Řepkou. S mluvčím pražského magistrátu je od loňska v registrovaném partnerství.

 

Na nějaké to zpestření práce v televizi ale přece jen nejspíš dojde. „Léto trávím půl na půl pracovně i odpočinkově, ale když je práce koníčkem, tak se rozdíl ani nepozná,” říká Karel. S tím jsme se potkali na střeše budovy na pražské Brumlovce, která se na pár hodin proměnila v ráj motýlů. Šperkařka Jitka Mlynarčík Kudláčková zde představila kolekci Naši motýli, která je nejen krásná a ojedinělá, ale hlavně pomáhá.

„Až se Jitka Kudláčková konečně rozhoupe a připraví kolekci šperků i pro muže, tak bych určitě ocenil něco jednoduchého a elegantního, co nahradí kravatu nebo podtrhne pánskou nenápadnou nonšalantnost,” uvedl Karel Voříšek. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Karel Voříšek s partnerem Vladimírem Řepkou a maminkou

Karel Voříšek s partnerem Vladimírem Řepkou a maminkouFoto: archiv FTV Prima

Nejen Vítek a Sidovský jsou držáci: Moderátor Primy Karel Voříšek slaví s přítelem 15 let

15. srpna 2017 12:56

Janis Sidovský s Pavlem Vítkem oslavili o víkendu třicetileté výročí a pořádně dlouhou dobu je s partnerem i moderátor zpráv na Primě Karel Voříšek (53). S přítelem Vláďou Řepkou slaví patnáct let.

 

Jaký je recept na dlouhý vztah? "To je právě to, že si musíš umět říkat nejen to hezké, naučit se říkat i to, co ti na tom druhém vadí," řekl Voříšek TopStaru. Na chyby partnera si prý ale zvyknout nejde.

"To si nemůžeš zvyknout, láska je zamilovanost, vědci dokázali, že chemie v mozku trvá dva tři roky a potom, když spadnou růžové brýle, tak začíná to pravé partnerské umění," dodal Voříšek na akci, kam vzal nejen partnera, ale také svoji maminku.

"Maminka je na hlídání, ne aby hlídala mně, ani já ji, ale hlídáme kočky a psa v domě sestry, která je s rodinou na dovolené. A já jsem rád, že v tomhle věku, kolik mi je, mám pořád maminku, pořád mám babičku, které je 92 let, a že ta rodina drží pohromadě. Není větší štěstí," dodal Voříšek. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Karel Voříšek

Karel VoříšekMichaela Feuereislová

Moderátor Karel Voříšek měl autonehodu

25. srpna 2017 20:13

Moderátor televizních zpráv i společenských akcí Karel Voříšek (53) měl v pátek vpodvečer autonehodu. Došlo k ní na dálnici, při cestě na finále soutěže Muž roku, když brzdil před kolonou aut a vůz za ním do něj narazil. Do cíle nakonec sice se zpožděním a na poslední chvíli, ale ve zdraví dorazil.

 

„Volala se policie i záchranka, zdržení bylo velké, ale díky tomu, že moje auto je opravdu bezpečné a pevné, tak jsem i s tím naraženým zadkem stačil těsně před zahájením Muže roku do Náchoda dojet,“ řekl Super.cz Voříšek po příjezdu do náchodského divadla.

„Začátek proběhl v pohodě, protože mi moje kolegyně Klára Doležalová stihla vyznačit všechny změny a úpravy, takže doufám, že celý večer zvládneme,“ dodal moderátor.

Už z pódia si pak dělal legraci: „Někdo to do mě u Hradce napálil. Ale bez úhony.“

Víceméně bez úhony je také jeho auto.

Řidič druhého vozu by měl být také v pořádku, jeho auto ale prý dopadlo hůř. 

Saša Šeflová , Lucie Sieglová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář