Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Šíp

Karel Šíp,*1.6.1945 - textař, moderátor

 

Karel Šíp se narodil v roce 1945 v Praze, kde také žije. Studoval střední průmyslovou filmovou školu v Čimelicích a poté začal pracovat v Československé televizi. V letech 1978-1987 uváděl pořad Hitšaráda (spolu s Jaroslavem Uhlířem). S dalších pořadů v ČTS můžeme jmenovat např. Šarádu nebo Klip-klap.

V poslední době moderoval především pořady na TV Nova, jako jsou Horoskopičiny (později Skopičiny), Rozjezdy pro hvězdy atd. Nevyhnul se také moderování několika silvestrovských programů.

Karel Šíp založil v roce 1971 spolu s Jiřím Schellingerem hudební skupinu Faraon. Kromě práce v TV a moderování se věnuje také psaní textů pro takové hvězdy, jakými jsou např. Karel Gott, Hana Zagorová, Leona Machálková nebo Daniel Hůlka. V roce 2001 vyšla jeho kniha Skopičiny mýho života. Karel Šíp dokonce napsal libreto k operetě Ferdinand.

S bývalou manželkou Marcelou Holanovou má syna Karla (nar. 1981) a s nynější manželkou Ivou Havránkovou má syna Jana (nar. 2003).

V současnosti ho můžeme vidět na ČT1 v talk show Všechnopárty.

Autor: zuzanda

zdroj Osobnosti,cz

Karel Šíp s manželkou a synem Honzou

Karel Šíp s manželkou a synem Honzou Hermína

Sedmdesátník Karel Šíp přiznal: Dolehlo na mě stáří. Ztrácím paměť a je ze mě plačka

27. června 2015 12:57

Moderátor a textař Karel Šíp (70) nedávno oslavil kulatiny, a přestože to na něm vyjma přibývajících šedin diváci nepoznávají, on sám si nedělá iluze. Na křtu videoklipu k chystanému muzikálu Romeo a Julie coby kmotr promluvil o projevech svého pokročilého věku a jeden by až žasl jak otevřeně.

„Berte mě trochu shovívavě. Přeci jen jsem před pár dny oslavil sedmdesátku, což je už velice pokročilý věk a pozoruji na sobě, že s sebou přinesl příznaky stáří. Jednak ta paměť není stoprocentní a pak, a to hlavně, na sobě pociťuji zvýšenou plačtivost. Kdybyste mi teď pustili nějakou truchlivou skladbu, hned bych měl slzy v očích,“ řekl na křtu dle Aplausu In Šíp.

Také mozek ho prý coby starce začal zlobit. „A ta paměť? No, příklad z dneška. Jel jsem na křest videoklipu do karlínského Fóra, kde se bude Romeo a Julie hrát, a až tam jsem zjistil, že pozvání bylo sem do Imperialu. No, stane se,“ uvedl a s nadsázkou přidal, že pokud ho tvůrci chtějí mít na premiéře, musí mu ji připomínat.

Zatímco věk v občance mu jasně říká, že je ctihodný kmet, když mu to připomene někdo jiný, skoro smrtelně se urazí. „Někdo mi zavolal, zda si nechci zahrát v Přízraku Londýna. Proč ne, řekl jsem si, ale když mi hlas sdělil, že jde o roli nějakého dědka, prásknul jsem telefonem,“ dodala populární hvězda České televize, v níž uvádí mimořádně sledovanou Všechnopárty. 

David Zápal, Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechnopárty opět v ohrožení: Skončí Karel Šíp?

Při podobných schůzkách v minulosti si Šíp díky skvělým číslům sledovanosti řekl o větší honorář.
6. června 2014 ● 06:15

Před prázdninami končí Karlu Šípovi (69) smlouva na natáčení Všechnopárty. ČT Blesku sdělila, že by pořad ráda natáčela dál. Šíp a jeho tým si ale chtějí vyjednat nové podmínky. Jde hlavně o peníze!

 

„Smlouvu mám do června a uvidíme, co bude dál,“ avizoval už na jaře Šíp, který za Všechnopárty dostal dvě ceny TýTý (2009, 2013). Momentálně moderátor v pražském Divadle Semafor dotáčí červnové díly. Až bude hotovo, zamíří na Kavčí hory, kde bude s producentem Robertem Uxou a manažerem Janem Potměšilem jednat o nové smlouvě. Do té doby není jisté, zda se na podzim mohou diváci těšit na oblíbený pořad.

Větší honorář?

Při podobných schůzkách v minulosti si Šíp díky skvělým číslům sledovanosti řekl o větší honorář. A podle informací Blesku i tentokrát vytasí stejné téma. Podle posledních informací bral za jeden díl Všechnopárty až 100 000 korun, měsíčně si tak přišel na zhruba 400 000 Kč. Sumu, která před časem utekla do novin, přitom bavič sám nepřímo potvrdil. „Má odměna je na základě smluvní dohody. Navíc je tato dohoda čistě interní záležitostí mezi oběma smluvními subjekty. Ujišťuji vás, že moje odměny nijak nevybočují z obvyklých relací. U mého jména nikdy nečtete nejlépe placený moderátor. Nemám žádného manažera a věřte, že tenhle druh vyjednávání mi je vždy velice nepříjemný,“ řekl tehdy Šíp.

ČT s ním počítá

Česká televize chce v natáčení se Šípem pokračovat. „Všechnopárty je osobitou talk-show, která patří mezi divácky nejoblíbenější původní formáty České televize, proto počítáme s jejím vysíláním i v následující sezoně, tedy od září,“ řekla Blesku mluvčí veřejnoprávní televize Alžběta Plívová. Jak a hlavně na jakých finančních podmínkách se s Šípem domluví, je otázkou.

Autor: Luboš Procházka

zdroj Blesk,cz

20. června 2014 • 12:00

Karel Šíp by v penězích mohl klidně plavat: Podívejte se, na čem všem vydělává!

Karel Šíp zkrátka v byznysu umí chodit.
Karel Šíp zkrátka v byznysu umí chodit. (Alexandr Malachovsk)
 

V létě si dá populární show Všechnopárty Karla Šípa (69) sice pauzu, nicméně moderátor bude vydělávat dál. Díky čemu si na hranici sedmdesátky přijde na další desetitisíce měsíčně?

Karel Šíp dostává za každý díl Všechnopárty honorář kolem 100 000 korun, což se za měsíc vyhoupne téměř k půl milionu korun. Mluvčí České televize Alžběta Plívová navíc magazínu Sedmička potvrdila, že se Šípem už byla uzavřena další exkluzivní smlouvu na následující sezonu, tudíž o svůj stálý výdělek se bát nemusí.

Autor:  mpa

Majetkové vyrovnání Holanové a Šípa: Kolik zpěvačka dostane?

Holanová dostala pouhý milión korun za rozvod se Šípem.
17. srpna 2014 ● 07:01

Nekonečným tahanicím je konec! Soud konečně rozhodl o majetkovém vyrovnání zpěvačky Marcely Holanové (63)  a moderátora Karla Šípa. Budete se divit, kolik má bavič své exmanželce zaplatit.

 

Holanová má za sebou konečně jednu z etap, na kterou nevzpomíná ráda. Po třinácti letech konečně došlo k vyrovnání s jejím tehdejším manželem Karlem Šípem. V nákladném soudním řízení jí nakonec soud přiznal milion korun.

Marcela přitom původně žádala osm miliónů, což je podle ní asi čtvrtina toho, na co by mohla mít nárok. Odhaduje se totiž, že si Karel během jejich manželství přišel na více než šedesát miliónů.

Zpěvačka ale nijak nesmutní a je ráda, že má vše za sebou. „Vůbec si nechci stěžovat, necítím se ukřivděně. Naopak, jsem šťastná, že už je to za mnou, že jde o uzavřenou záležitost. Faktem ale je, že stát se tohle pět kilometrů od českých hranic, soud dopadne jinak. U nás má člověk na bedrech břímě dokazování. A já vlastně paradoxně dojela na svou slušnost,“ přiznala Super.cz Marcela.

autor tp

zdroj Blesk,cz

14. listopadu 2014 • 05:00

Šíp vyrukoval s pravdou: Co stálo za rozchodem s Uhlířem a kdo koho odkopl?

 

Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř prorazili společně v televizi a diváci je chtěli čím dál víc vidět na vlastní oči. Jenomže jak se ukázalo, tak se během různých show Uhlíř necítil ve vlastní kůži. „Když jsme se společně začali objevovat v televizi, lidé nás vnímali jako dvojici a vnikla poptávka, abychom vystupovali společně i jinde, po různých koutech republiky,“ říká v pořadu Tajemství Jaroslava Uhlíře jeho bývalý kolega Šíp.

 


TýTý 2014: Karel Šíp chtěl pobavit, místo toho se ztrapnil

11.04.2015 21:22

 zdroj Týden,cz

 

Šípova tajná oslava na parníku: Dorazili Gott i Bohdalová. A kdo další?

Oslava Karla Šípa na parníku: Dorazili i Bohdalová a Gott
31. května 2015 ● 05:00

Moderátor Karel Šíp uspořádal stylovou narozeninovou party. V uzavřené společnosti, kterou jen tak někdo nemohl narušit. Vydal se totiž se svými blízkými a přáteli lodí po Vltavě. Nechyběly samozřejmě celebrity včetně Karla Gotta a Jiřiny Bohdalové.

 
 
 

V pondělí mu bude 70 let. Karel Šíp, který nadále válí se svou televizní show, si tak dal na chvíli od práce oraz a vyrazil slavit. A to ve velkém stylu - na parníku na Vltavě. Společnost to byla uzavřená, podle informací Nedělního Blesku mezi hosty nechyběli kromě zmiňovaných Gotta a Bohdalové i další známé tváře.

Na loď Taurus, plující z centra Prahy až do Roztok a zpátky, dorazili třeba Bolek Polívka, Helena Vondráčková se svým mužem či Felix Slováček. Ten dorazil tentokrát bez manželky Dády Patrasové, kterou čekal náročný pracovní víkend v Lázních Kynžvart.

To na přídi občas rozjímal Zdeněk Svěrák, s gratulací dorazil i komik Josef Alois Náhlovský. Karel Šíp měl často po boku svojí ženu Ivu. Když loď zakotvila opět ve městě, sešla se na její zádi nejsilnější skupinka - oslavenec Šíp s Gottem a Bohdalovou. Popíjeli víno a neustále se smáli. Zkrátka příjemný večer na vodě, kde se však rozhodně jenom voda nepila. Na kolik Šípa oslava vyšla? To se dozvíte v Nedělním Blesku.

 
Autor: simao, lbp

zdroj Blesk,cz

 

Šípova sedmdesátka na lodi: Tajný mejdan za statisíce

1. června 2015 ● 05:00

To byl panečku večírek! Moderátor a bavič Karel Šíp oslavil v předstihu své dnešní, pondělní 70. narozeniny. A to na výletní lodi Taurus z roku 1911, na kterou pozval 100 hostů. Dopluli do Roztok a zpátky.

Hosty na svoji narozeninovou oslavu Šíp pečlivě vybíral. Pozval ty, na kterých mu opravdu hodně záleží! Loď se plavila z centra Prahy až k Roztokům a zpět. Kdo měl hlad, nabral si u rautových stolů to, na co měl chuť. Největší zájem byl nicméně o bílé a červené víno. Vypily se ho desítky litrů.

Když se loď vrátila a zakotvila u břehu v centru města, narozeninová oslava pokračovala. A nepřekazila ji ani večerní průtrž mračen. Podle informací Blesku by Šípa taková narozeninová párty vyšla až na 750 tisíc korun.

Moderátorovi prý ale plavební společnost udělala speciální cenu, která se má pohybovat okolo půl milionu korun. Velkým překvapením bylo, když se na oslavě narozenin objevil zpěvák Karel Gott (75) i s manželkou Ivanou (39), která kvůli problémům s páteří odešla narychlo z muzikálu Přízrak Londýna, který uvádí pražské Divadlo Hybernia.

 

„Přišli jsme mu popřát. Ivaně nebylo nejlépe, ale je to náš společný kamarád, takže chtěla být při tom, když slavil krásné jubileum,“ řekl Blesku Gott, který si během večera nejvíce povídal s Jiřinou Bohdalovou, ale také s Helenou Vondráčkovou.

Loď Taurus: Plavili se na ní Hitler i Stalin!

Výletní loď Taurus pochází z roku 1911 a před 10 lety ji objevila v Německu plavební společnost HVH Praha. Od té doby luxusně vybavený Taurus vozí turisty po Vltavě v metropoli... Parník pamatuje obě světové války. Dokonce hostil i hodně známé postavy historie. Třeba Hitler se na lodi projížděl před válkou i během ní. Plavbu lodí Taurus pak využil také Stalin.

 
 
 
Autor: Luboš Procházka
zdroj Blesk,cz

Přijde Karel Šíp o 5 milionů za rok? Končí mu smlouva na Všechnopárty

Moderátor Všechnopárty Karel Šíp
7. června 2015 ● 12:55

V pondělí 1. června oslavil neuvěřitelné 70. narozeniny! A ve stejný den bavič a moderátor Karel Šíp rozjel jednání s Českou televizí o nové smlouvě na svoji talk show Všechnopárty. Ta stávající totiž vyprší na konci června.

 
 
 

Šíp už tuhle situaci moc dobře zná! Smlouvu na Všechnopárty má vždy na rok, a tak každý červen chodí se svým týmem na jednání s vedením ČT o smlouvě nové.

Vzhledem k tomu, že jeho talk show stále sleduje přes milion lidí a patří mezi programové pilíře veřejnoprávní televize, řekne si pravděpodobně o vyšší honorář – podobně jako v minulých letech. Momentálně za jeden díl Všechnopárty dostává podle informací Blesku 105 000 korun hrubého. To dělá 420 000 měsíčně.

„Má odměna je na základě smluvní dohody. Navíc je tato dohoda čistě interní záležitostí mezi oběma smluvními subjekty. Ujišťuji vás, že moje odměny nijak nevybočují z obvyklých relací. U mého jména nikdy nečtete nejlépe placený moderátor. Nemám žádného manažera a věřte, že tenhle druh vyjednávání mi je vždy velice nepříjemný,“ řekl před časem Šíp.


 
Autor: lbp
zdroj Blesk,cz

 

 

 

Karel Šíp s rodinkou...

Karel Šíp s rodinkou... Herminapress

Příští rok oslaví Šíp s o třicet let mladší manželkou už 10. výročí svatby: Neuvěříte, co si tenkrát nechali u oltáře zahrát

5. listopadu 2016 12:58

Tenhle chlapík má opravdu specifický smysl pro humor! Oblíbený bavič Karel Šíp (71) už příští rok v létě oslaví desáté výročí svatby se svou druhou ženou Ivou. Brali se tehdy v utajení na řeckém poloostrově Chalkidiki a pro mnohé to bylo velké překvápko.

Možná byste si netipli, co si na své cestě do druhého manželství nechal známý bavič a moderátor tehdy zahrát.

„Bylo to tehdy velmi zvláštní. Naprostá většina svatebních hostů zůstala překvapená, když začal hrát snad jeho největší hit Čau lásko. S nejslavnějším českým songem o rozchodu ho tak do nového manželství vyprovázela jeho exmanželka Marcela Holanová (65). Bylo to zvláštní,“ zavzpomínal pro Super.cz účastník svatby a člen pražské Amfory, který si nepřeje být jmenován.

Karel Šíp měl v době svatby s manželkou Ivou už tříletého syna Honzíka. Ten na konci tohoto měsíce oslaví už třinácté narozeniny. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

Karel Šíp s manželkou

Karel Šíp s manželkou Michaela Feuereislová

Karel Šíp s manželkou na Plesu upírů: Mezi ženy se zdůrazněnými dekolty moderátorova paní perfektně zapadla

14. února 2017 15:51

Nedělní premiéra očekávaného muzikálu Ples upírů hostila nespočet známých tváří nejen z umělecké branže. Jen namátkou jmenujme Vlastimila Harapese, Andreu Kalivodovou, Leonu Machálkovou, Petru Janů, Petra Jandu, Pavla Šporcla, ale také moderátorky Janu Doleželovou, Kláru Doležalovou či Ivu Kubelkovou. Představení si nenechali ujít ani Karel Šíp (71) s manželkou Ivou.

Ta do GoJa Music Hall zavítala v červené róbě zdůrazňující partie dekoltu a s barevně sladěnými doplňky, a to včetně manželovy kravaty. Celek paní Iva podtrhla decentním líčením a vypadala velmi elegantně.

Volbou barvy šatů pak zcela zapadla mezi přítomné ženy, které ve většině tematicky volily právě červenou, nebo černou barvu. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář