Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eduard Hrubeš

Eduard Hrubeš,*27.12.1936 - moderátor

 

 

 

 
Eduard Hrubeš se narodil v roce 1936 v Brně a můžeme o něm říci, že jde o všestraného člověka, který umí všechno, na co sáhne. Byl a je to herec, režisér, hudebník, konferenciér a moderátor, k tomu patří jeho práce v rozhlase, kde je průvodcem světa kutilů, ví všechno o zahrádkaření a chalupaření. Trochu šlape na paty Přemkovi Podlahovi z televizní relace.

Jeho začátky spolupráce s Ćeskoslovenskou televizí začíná v roce 1967, kdy se Saskií Burešovou uváděli pro vojáky základní služby pořad Poštovní schránka, který se na obrazovky vracel každých čtrnáct dní. Jak asi pořad, na který si již moc lidí nevzpomene, vypadal? Ve studiu skrytá dívka, která měla vztah s jedním z vojáků, kterou viděli jenom diváci u obrazovek, dávala vojákům různé indicie a když voják poznal svojií dívku, dostal opušťák. Pořad byl oblíbený, ale přišla určitá doba, pořad skončil a na jeho místo přišel obměněný pořad Pokus pro dva (1969).

Na začátku 70. let Eduard Hrubeš odchází z televize a začal se věnovat konferování pořadů orchestrů Václava Hybše a Ladislava Štaidla. K tomu byl umělecký vedoucí, trumpetista a hrál i na banjo, v dechovce Velkopopovické Kozlovky. V roce 1985 se do televize vrátil a moderoval Kavárničku dříve narozených a v roce 1990 se vrátil k Horníčkovu pořadu Hovory H ještě po dvaceti letech. Pro ostravskou zpěvačku Marii Rotrovou psal scénaře k jejímu pořadu Dostaveníčko pod věží, které bylo diváky velice oblíbené.

V 90. letech se mihl v několika epizodkách na obrazovce jako herec, natočil jako režisér nějaké dokumenty a uváděl amatérská videa od diváků v pořadu Neváhej a toč! a to nadvakrát, od roku 1999 pořad běžel několik let, zmizel, a na obrazovky se vrátil v loňském roce (2010) a zřejmě asi brzy skončí, neboť Hrubeš pořad uvádí s Veronikou Žilkovou a ta na tento druh zábavy ještě nedorostla, a kvalita již není, co bývala...

Autor: jarda53


zdroj FDb,cz

Hvězda Neváhej a toč! Eduard Hrubeš (78) po dlouhé době ve společnosti: Podívejte se, jak teď vypadá

25. dubna 2015 10:49

Moderátor Eduard Hrubeš (78), který je neodmyslitelně spjat se zábavným pořadem Neváhej a toč!, se po delší době objevil ve společnosti. Oblíbený moderátor si nenechal ujít oslavu padesátých narozenin své kamarádky, moderátorky a zpěvačky Jany Chládkové.

 

Eduard Hrubeš loni v březnu přišel o svou milovanou manželku Blanku, která zemřela po roce a půl bojů s následky mrtvice.

Moderátor prožil s bývalou kostýmní výtvarnicí krásných sedmačtyřicet let života, a tak je pochopitelné, že ho její odchod poznamenal.

Od té doby jsme ho ve společnosti moc často nevídali a nyní na něm bylo vidět, jak hodně za poslední rok zestárnul. Kamarádčinu oslavu si ale ujít nenechal a na oslavě se dobře bavil. 

Anna Veškrnová, Super.cz

  28. dubna 2015 • 12:00

Neveselý pohled: Eduard Hrubeš (78) je rok po smrti ženy pouhým stínem vtipálka, kterého jste znali…

Eduard Hrubeš se stále nemůže ze smrti své ženy vzpamatovat.
Eduard Hrubeš se stále nemůže ze smrti své ženy vzpamatovat. (Foto Aha! - Marek Pátek)
 
 
 
 

Hvězda pořadu »Neváhej a toč!« Eduard Hrubeš (78) zhruba před rokem zmizel všem z očí. Zemřela mu totiž žena, se kterou byl půl století a kterou bezmezně miloval. Teď se po dlouhé době objevil znovu mezi lidmi. Zrovna veselé povídání to ale nebylo…

 

Eduard už nicméně dokáže o smrti své ženy mluvit. "Měl jsem štěstí, že s Blankou bylo všechno krásné. Bohužel to ona odnesla, protože v podstatě dva roky pozvolna umírala," řekl Sedmičce Hrubeš. Jeho paní dlouho bojovala s následky mrtvice, zatímco její manžel byl profesně na vrcholu.

Myslel si, že se všechno obrací k lepšímu, jenže to bohužel nebyla pravda. „Když jsem si myslel, že je to všechno nejlepší, tak mi odešla žena. Po padesáti letech společného života," dodal smutně Hrubeš, který se marně snaží i vtipkovat. Jenže popravdě mu to moc nejde, bolest jeho v očích je stále ještě příliš zřetelná.

autor ph

zdroj Aha,cz


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář