Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aleš Zbořil

Aleš Zbořil,*1.7.1968 - herec, moderátor, dabér

 

Herec, moderátor a režisér Aleš Zbořil se na umělecké scéně pohybuje také na postu scenáristy a mimo to je i metodikem či lektorem seminářů se zaměřením na problematiku public relations nebo poradcem pro profesionální, mediální i krizovou komunikaci.

 


Aleš Zbořil sice absolvoval obor muzikálového herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, ale na jevištích jej nepotkáte. Zbořila bude většina znát hlavně díky jeho hlasu, který zní jak z rozhlasového éteru, tak z filmového plátna, neboť se ve světě kinematografie čile pohybuje jako dabingový herec. Zbořila ale lze i vidět na televizní obrazovce díky moderování především soutěžně – zábavných pořadů Očko bere, Rexeso, Ypsilon nebo populárního a oblíbeného AZ – kvízu, který jej proslavil asi nejvíce. Zbořil čas od času dostává před kamerou prostor i coby herec, což dokázal například v televizních seriálech Četnické humoresky A. Moskalyka nebo v jednom z dílů Matějkova kriminálního seriálu Detektiv Martin Tomsa. Protože je A. Zbořil stále na počátku své umělecké kariéry je více než pravděpodobné, že o něm v budoucnosti ještě uslyšíme. Ostatně není se čemu divit, když je Aleš Zbořil se svým charakteristickým zabarvením hlasu, vysokou a štíhlou postavou a se sympatickým vyzařováním určitým uměleckým příslibem do dalších let.

zdroj: Daniel Rubeš - Lexikon osobností česko - slovenské kultury

Autor: řepešínský
zdroj FDb,cz

10. prosince 2014 • 12:00

Obávaná kritička moderátorů si vzala na paškál národem milovaný AZ kvíz! Neuhodnete, jak to dopadlo

 
 
 
 
 

A popravdě řečeno jsou její slova hodně překvapivá. Je to totiž snad poprvé, co na adresu moderátorského dua zaznívá výhradně chvála. Nad výkony Evy Brettschneiderové-Machourkové a Aleše Zbořila se expertka doslova rozplývá.

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář