Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zuzana Dřízhalová

Zuzana Dřízhalová,*27.1.1975 - 16.9.2011 - herečka

 

Zuzana Dřízhalová, rodným jménem Zuzana Hanáková, byla česká herečka. Absolvovala pražskou DAMU, obor herectví. V době svého úmrtí byla členkou divadelního souboru Divadla Nablízko, kde účinkovala ve hře Vzducholoď a v mnoha dalších inscenacích. Hostovala též v Národním a ve Švandově divadle.

Jako mladá zpívala v Bambini di Praga. Vystudovala gymnázium a začala studovat Vysokou školu chemickou. Na Divadelní fakultu Akademie múzických umění se nejdříve vůbec nehlásila, šla pomoc příteli, ale byla přijata ona.

Hrála v několika filmech (např. Den kdy nevyšlo slunce, Návštěva staré paní, Vlci ve městě). Hrála v seriálech Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy Marcelu Rubešovou, dále ve Zdivočelé zemi, Četnických humoreskách, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech a Nemocnici na kraji města – nové osudy a svoji poslední roli odehrála tři měsíce před smrtí v Ordinaci v růžové zahradě 2. Její manžel byl scénograf a herec Hynek Dřízhal, se kterým vychovávala adoptované dítě.

Zuzana Dřízhalová prohrála svůj boj s rakovinou lymfatických uzlin, zemřela 16. září 2011 ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

zdroj Osobnosti,cz

Dnes by oslavila čtyřicítku: Připomeňte si národem oplakávanou herečku (†36) v její poslední roli

27. ledna 2015 18:10

Pro její přátele i fanoušky to byl šok, když se 16. září 2011 na webu Super.cz dozvěděli, že jejich kamarádka a oblíbená herečka prohrála boj s rakovinou. Zuzana Dřízhalová (†36) totiž až do poslední chvíle utajila, že se už poněkolikáté snaží vyhrát válku s bohužel ve finále pro ni nevyléčitelnou nemocí. Představitelce Marcely Rubešové z Velmi křehkých vztahů, jež měla rakovinu lymfatických uzlin, tehdy selhaly životně důležité orgány. Ještě tři měsíce před tím hrála ale jako o život. Dnes si právě videem z té doby připomínáme její nedožité čtyřicátiny.

 
Eliška z novodobé Nemocnice na kraji města s nemocí bojovala natřikrát, potřetí bohužel byla ale rakovina silnější. Právě zkušenost z léčby stála za rozhodnutím založit občanské sdružení Lymfom Help, jež podporuje pacienty s onemocněním lymfatického systému a dodává jim potřebné informace. Nabádá je například, aby po svých doktorech při objevení jednoho z příznaků (noční pocení, hubnutí, slabost, únava, nechutenství, zvětšení uzlin, bolest kdekoliv) žádali odbornější vyšetření, než je pouhý odběr krve.

Po herečce, která třináct let žila se scénografem Hynkem Dřízhalem, zůstalo adoptované miminko, o něž se vdovec vzorně stará, nakonec mu s novou partnerkou pořídil i sourozence

 

David Zápal, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář