Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zuzana Burianová

Zuzana Burianová,*2.10.1947 - herečka

manželka režiséra Jana Roháče (1932 - 1980)

Zuzana Burianová, narozená 2. října 1947, je česká filmová herečka a zpěvačka, bývalá členka Divadla Semafor, kterou do tohoto divadla na konci 60. let 20. století přivedl režisér Ján Roháč. Kromě svého sólového vystupování nazpívala také několik duet, například s Jiřím Grosmannem nebo s dvojicí Miroslav Paleček a Michael Janík (vystupuje společně s nimi na LP desce Kukátko). Její zpěv je zachycen také na zvukových i obrazových nahrávkách některých Návštěvních dnů někdejšího komického dua Miloslav Šimek & Jiří Grossman.

Vystupovala i ve skupině Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra ve hrách Benefice, Jonáš a tingl tangl, Tak co, pane barone, Zuzana v lázni, Smutek bláznivých panen, Člověk z půdy, Kdyby 1000 klarinetů a Nevesta predaná Kubovi. Nazpívala z těchto představení i několik písniček, které vesměs už zavál čas (Nedělejte ze mě chudinku, To nám slečno nedělejte, Tak jak to holky mívaj ve zvyku..). Později emigrovala a dnes žije ve Švýcarsku.

Diváci si ji pamatují z tv. obrazovky - zdravotní sestra v Nemocnici na kraji města, úřednice v pískovně Vesničko má středisková.

Autor: semafor

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář