Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdeňka Žádníková

Zdeˇˇnka Žádníková,*25.10.1974 - herečka

 

Zdeňka Žádníková-Volencová se narodila 25. 10. 1974 v Ústí nad Orlicí a vyrůstala v České Třebové. Od čtrnácti let docházela do dramatického kroužku Základní Umělecké Školy v Hradci Králové. V té době vzniklo známé hradecké divadlo Jesličky a Zdeňka Volencová se stala jeho členkou.

Po maturitě na gymnáziu vystudovala katedru loutkového a alternativního herectví na DAMU. Od roku 1996 je členkou souboru Dejvického divadla, kde mimo jiné nastudovala role v představeních Příběhy obyčejného šílenství, Bratři Karamazovi, Kouzelná flétna nebo Revizor.

Její první televizní vystoupení bylo po boku Kláry Issové a Lukáše Vaculíka v seriálu Lékárníkovic holka (režie Anna Procházková, 1996). Také se objevila na televizních obrazovkách, například v pohádce O zlé a dobré vodě (režie Vlasta Janečková, 1997) nebo Kašpárkovy rolničky (režie František Filip, 1999). Popularitu jí přinesla role Ivany Kučerové-Hruškové v seriálu Rodinná pouta (2004).

Zdeňka Žádníková-Volencová si dokonce zahrála ve filmech americké produkce Ann Frank a Melting Glass.

zdroj Osobnosti,cz

Se 4. dítětem už neměla čas se ani učesat? Takhle radikálně seriálová hvězda zkrátila účes!

5. listopadu 2014 9:56

Herečku Zdeňku Žádníkovou jsme vždy znali s dlouhými nebo aspoň s polodlouhými vlasy. Když jsme dorazili na jednu kosmetickou akci, kterou moderovala, nemohli jsme ji hned poznat. Je ostříhaná úplně na kluka. Že by za to mohlo její čtvrté dítě, kluk Jiříček, kvůli kterému už neměla ani čas se česat?

"Tak to úplně nebylo, ale před týdnem jsem oslavila čtyřicetiny a s manželem jsme si řekli, že by to chtělo nějaký střih. Lidi dělají různé změny, ale my zůstali u opravdového stříhání," smála se Zdeňka. "Jsem nadšená, že se ráno opravdu nemusím česat a stačí mi pohodit hlavou," dodala.

Česání si tedy zjednodušila, ale nás zajímalo, zda má s takovou spoustou dětí nějaký čas sama na sebe. Kromě patnáctiměsíčního Jiříčka má herečka tři starší dcery. "Času je minimálně, nemám žádnou suitu chův, ale Jiříček už vyrůstá, u nás berou v mini školce děti už od dvou let, takže ten čas, kdy jsou děti v různých školních a předškolních zařízeních, můžu věnovat i sobě. Už se k tomu blížím," vysvětlila.

Zdeňka neměla prakticky žádnou mateřskou dovolenou. "Nikdy jsem ani pracovat nepřestala, do osmého měsíce jsem zkoušela, odpremiérovala jsem představení v Dejvickém divadle a v září jsem opět do všech představení nastoupila. Říkám, že jsem ta nejzodpovědnější herečka, která rodí děti od června do srpna a v září se vrací na jeviště," smála se s nadsázkou Žádníková. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Zdeňka Žádníková-Volencová s dcerami Andreou (vpravo), Janou (vlevo) a jejich kamarádkou

Zdeňka Žádníková-Volencová s dcerami Andreou (vpravo), Janou (vlevo) a jejich kamarádkou Hermína

Hvězda Rodinných pout Žádníková vyvedla polovinu svých dětí: Andrea a Jana jsou už velké holky

2. června 2015 9:57

Herečka Zdeňka Žádníková-Volencová (40) je maminkou čtyř dětí, takže když vyrazí kompletní rodina, je jich požehnaně. Na premiéru nového kusu v Divadle Studio DVA však dorazila jen se dvěma ze svých ratolestí - dcerami Andreou (12) a Janou (8). Doprovázela je ještě kamarádka.

3,5letou Zuzanku a dvouletého Jiříka by divadlo ještě příliš nezaujalo, a tak je na hru Smolíkovi s Evou Holubovou, Bobem Kleplem, Václavem Jílkem a Janou Strykovou v hlavních rolích máma nevzala a raději je nechala doma.

Zdeňka sice rodí děti jako na běžícím pásu, ovšem ani svou kariéru nezanedbává. „Říkám, že jsem ta nejzodpovědnější herečka, která rodí děti od června do srpna a v září se vrací na jeviště,“ smála se před časem před kamerou Super.cz.

Ratolesti (a přítele) do divadla vzala i Michaela Maurerová, to Monika Absolonová (38) si ještě nějaký čas počká, než vezme své dítko za kulturou. Její první potomek se má narodit v listopadu. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář