Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdena Hadrbolcová

Zdena Hadrbolcová,*13.7.1937 - herečka

 

Zdena Hadrbolcová herectví na DAMU, po dlouholetém působení v Divadle S. K. Neumanna (Divadlo pod Palmovkou) a krátkém angažmá v divadle Komedie nastoupila v roce 1996 do Divadla Na zábradlí.

V letech 1999-2004 byla členkou divadla Komedie a posléze Rokoka. Od června 2004 pracuje opět v Divadle Na zábradlí. Autorsky i jako herečka spoluvytvářela dění progresivního studia Rubín.

Nedílnou součástí uměleckého působení Zdeny Hadrbolcové je spolupráce s rozhlasem a filmem (Už zase skáču přes kaluže, páni kluci, Návrat idiota atd.) a televizí (seriál Redakce).

Autorsky pro Divadlo Na zábradlí připravila večer z textů G. Greena "Smíme si vypůjčit Vašeho manžela?" a přeložila hru B. Friela Afterplay.

V současné době je možné vidět Zdenu Hadrbolcovou v Divadle Na zábradlí jako Vdovu Babakinovou v Ivanovovi, Chůvu Marinu ve Strýčku Váňovi, Hedviku, paní profesorovou, v Náměstí hrdinůThomase Bernharda, Mešjanovku v Gazdině robě a v jedné ze dvou hlavních rolí - Soňu Serebrjakovou - v inscenaci současného irského autora Briana Friela Afterplay. Hrála a bude hrát v seriálu Tv Nova Ulice Růženu Habartovou.

zdroj Osobnosti,cz

18. dubna 2015 • 05:00

Potíže Zdeny Hadrbolcové z Ulice: Nejhorší je to po ránu...

Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová (TV Nova)
 
 
 
 

Už je to letos 10 let, co září v nekonečném seriálu Ulice televize Nova! Legendární herečka Zdena Hadrbolcová (77) v něm ztvárňuje Růženu Habartovou. Jak teď ale sama přiznala, zažívá během práce na Ulici nejen slasti, ale také strasti.

 

„Nesnáším brzké ranní vstávání na natáčení, když už musíte být v šest hodin na place! Je to hrozné, až vražedné, ale když tu práci milujete, tak se tomu přizpůsobíte,“ posteskla si Hadrbolcová. „Ony ty natáčecí směny nejsou vůbec krátké! Trvají 12 hodin a někdy i déle! Takže když mám pak pár dní volna, odpočívám a nic jiného nedělám,“ svěřila se paní Zdena.

Práce na seriálu se jí za 10 let, co hraje v Ulici, zalíbila. „Vyhovuje mi to! Je to rychlé, hektické, ale zvládám,“ řekla Hadrbolcová s tím, že zatím z Ulice odcházet nehodlá. „Měla jsem ze zdravotních důvodů chvíli pauzu, ale jinak točím a budu točit ráda dál. Pokud tedy bude ze strany scenáristů zájem,“ dodala.

Obsadil ji Střihavka!
Zdenu Hadrbolcovou čeká už v neděli 26. dubna premiéra nového představení Tolik hlav, do kterého si ji vybral zpěvák, toho času divadelní režisér Kamil Střihavka (50)! Tématem hry, kterou uvede pražská Baráčnická rychta, je přátelství a zrada v kontextu přelomu 70. a 80. let v Československu. „Kamil Střihavka za mnou loni v létě přišel s textem a zeptal se, zda bych se toho zúčastnila! Řekla jsem, že ráda. Tak teď zkoušíme, premiéra je na konci měsíce,“ řekla Hadrbolcová.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba

(Jana STichova, 25. 1. 2017 18:12)

Dobrý den Vážená paní, Zdeni Hadrbolcová. Z Turnova Vás moc zdraví jedna Jana která by ráda získala Váš autogram ale bohužel nevím přesně kam se obrátit. Ráda zašlu i ofrankovanou obálku jen nevím přesně kam a na jakou správnou adresu vás kontaktovat. Je to rok co jsem omarodila se srdickem a tak mám nyní spoustu času abych si mohla splnit svůj sen a zkusím štěstí získat právě váš autogram. Buďte tak hodná nezlobte se a pomozte mi v hledáni, této výjimečné a úžasné právem patřící oslovení Paní herečka. Jinak Vám všem dodatečně přeji hodně úspěchů štěstí ale nejvíce přeji zdraví neboť nyní sama dobře vím význam toho slova. Jestli mohu poprosit o autogram pro Janu A Pro syna Radima. S pozdravem se loučí Jana Stichova Podháj 39 Turnov 51101. Děkuji moc snad za radu.