Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žaneta Fuchsová

Žaneta Fuchsová,*31.3.1972 - dětská herečka

 

Žaneta Fuchsová je česká dětská herečka.

Už jako pětiletá svou milou drzostí okouzlila porotu v konkurzu na dětský film Kočičí princ, kam ji otec z legrace přihlásil. Uspěla a její hlavní role odstartovala její úspěšnou desetiletou dráhu dětské herečky ve filmu (Jak rodí chlap, Housata, Julek, Kaňka do pohádky) a v televizi, kde zvládla i dramaticky náročnější role ve filmu: Počítání oveček, a v seriálech: Bambinot a Vlak dětství a naděje.

Pro diváky však zůstane především pihovatou, faltazií překypující, bezelstně hravou a roztomilou rošťáckou hrdinkou pohádkových komedií, ve kterých prožívá neroztodivnější dobrodružství s konzelnými plastovými bytůstkami nedpřirozených schopností: Lucie, postrach ulice, .. a zase ta Lucie, Chobotnice z II. patra, Veselé vánoce přejí chobotnice.

Po základní škole chtěla jít na zdravotní školu, ale nakonec se přihlásila na Státní konzervatoř, kam ji nevzali. Vystudovala tedy střední ekonomickou školu a nastoupila jako sekretářka ve Zmožkvě hudebním vydavatelství Carmen. Potom vystřídala různé účetnické posty, ale podvědomně tíhla k filmu. Vyzkoušela si práci v castingové firmě a pak se stala asistentkou režie a pomockou režisérkou různých tv.produkcí, mj. francouzský cyklus o kmisaři Maigretovi a seriál Rodinná pouta, kde si také zahrála asistentku Reginu Královou generálního ředitele ve firmě Rubešových.

Autor: praziv

zdroj Osobnosti,cz

Pavla Vitázková a Žaneta Fuchsová (vpravo), která byla dětskou hereckou hvězdou.

Pavla Vitázková a Žaneta Fuchsová (vpravo), která byla dětskou hereckou hvězdou.Foto: facebook P. Vitázkové

Poznáte dětskou hereckou hvězdu? Takhle teď vypadá nezbedná rošťanda z filmu Lucie, postrach ulice

13. dubna 2017 14:46

Herečka Pavla Vitázková (38) byla hodně překvapená, když zjistila, že během natáčení spolupracuje s dětskou hereckou hvězdou.

 

Úlovkem v podobě selfie s představitelkou Lucie Krausové ze známého českého filmu Lucie, postrach ulice se pochlubila na sociální síti.

„Tak si tak točím, točím a kdo je asistentka režie? Hvězda filmů mého dětství Lucie, postrach ulice, Chobotnice z II. patra Žaneta Fuchsová. Ten úsměv, oči...Krásná je a pořád stejná,“ napsala pod společný snímek Vitázková, kterou jsme mohli vidět například v seriálu Temný kraj či Cesty domů.

Pětačtyřicetiletá Fuchsová se už herectví aktivně nevěnuje. V dětství šla sice coby nezbedná dívenka s rošťáckým výrazem ve tváři z role do role, ale v dospělosti, stejně jako řada jiných mladých hereckých hvězd, změnila profesi. U filmu ale zůstala. Teď se však místo před kamerou pohybuje za kamerou a působí jako asistentka režie. 

 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář