Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlasta Žehrová

Vlasta Žehrová,*10.5.1956 - herečka, dabérka

 

Vlasta Žehrová se narodila v Havlíčkově Brodě ve znamení Býka. Pochází z muzikantské rodiny, od dětství hrála na klavír a chtěla se věnovat hudbě. Navštěvovala také dramatický kroužek Jiřiny Steimarové a pak vystudovala hudebně-dramatické oddělení pražské konzervatoře. Poté ještě na Filosofické fakultě divadelní a filmovou vědu.

Již během studia na konzervatoři hostovala v Národním divadle (H. Ibsen – Nápadníci trůnu, A. Kutěrnickij – Jakobychom se ani neznali – režie M. Macháček, Laterna magika – Noční zkouška – režie E. Schorm). Během angažmá v ND (1979 – 1989) pracovala s režisérem V. Hudečkem, J. Pleskotem, M. Krobotem, F. Laurinem např. na inscenacích – Hrátky s čertem, Strakonický dudák, Život Galileiho, Vy jste Jan, Naši furianti a na mnoha dalších.

Hostovala také v Divadle v Řeznické, kde se potkala s režisérem M. Markem a O. Ševčíkem (Hello Dolly, Polská krev, Carmen). Po odchodu z ND získala angažmá v Hudebním divadle Karlín (Mamzelle Nitouche, Povečeříme v posteli, Pohádka máje). Od roku 1993 je členkou MDP – hrála např. v představení D´Artagnan, Frank Pátý, Slaměný vdovec, Jsem špatná, špatná ženská, Bolero a v dalších. V současné době hostuje v Divadle Radka Brzobohatého (představení – Jednou týdně stačí). Natáčela mnoho pohádek, inscenací i seriálů – Hadač od Saidovy zahrady, Šípková Růženka, Náměstíčko, Četnické humoresky, Swingtime, Ordinace v růžové zahradě. Ráda a často pracuje v dabingu (Harry Potter, Americká krása – film s A. Bening). Bydlí za Prahou, když má čas, věnuje se studiu francouzštiny, sportovním pobytům s kamarádkami, zahradě, četbě, kinu, vínu...

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář