Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlasta Peterková

Vlasta Peterková,*14.10.1947 - herečka

 

Absolvovala JAMU v Brně r. 1968, obor herectví. Od roku 1968 angažována ve Státním divadle v Brně, kde byla do roku 1981. Potom odešla do Prahy. V Brně hrála hlavní role především v klasickém činoherním repertoáru: Generálka v Čechovově Platonovovi, Kleopatra v Shakespearově Antonius a Kleopatra, Yerma v F. G. Lorca: Yerma (cena za herecký výkon) atd. Pohostinsky vystoupila jako Aldonza v muzikálu Muž z kraje La Mancha v Divadle ABC v Praze.

V HD Karlín působí od roku 1991. Zde vystupovala hlavně v muzikálech, např. Jacquelina v Camolettiho hudební komedii Povečeříme v posteli, paní Pearceová v My Fair Lady, Mme Troubelová v muzikálu H. Fiersteina a J. Hermana Klec bláznů (orig. La Cage aux Folles), Máma Morton v muzikálu Chicago, hofmistryně Ofka v muzikálu Noc na Karlštejně. V soukromých pražských produkcích nastudovala např. Matku představenou - hlavní role v broadwayském muzikálu Jeptišky (1997, Divadlo J. Grossmana).

Vytvářela rozhlasové, televizní i filmové role. V Čs. rozhlase jsou inscenace, na kterých se zúčastnila, zařazeny do zlatého fondu. Byla nominována na cenu za nejlepší dabing v roce 1996. V muzikálu Jekyll & Hyde hraje lady Beaconsfieldovou

TV seriály: Kriminálka Anděl (2008), Světla pasáže (2007), Chaloupka na vršku (2006), Četnické humoresky (2000 - 2008), Slovácko sa nesúdí (1974)

Filmy: Oběti a vrazi (2000), Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999), Trhala fialky dynamitem (1992), Kukačka v temném lese (1986), Kočky neberem (1966).

Autor: rosomak, monika3011

zdroj Osobnosti,cz

26. května 2014 • 12:00

Vlasta Peterková z Počátků: Kariéru mi ničil alkohol!

Vlasta Peterková
Vlasta Peterková  (Foto archiv TV Nova)
 

 
 
 

 

 

 Spolužačka a kamarádka Hany Zagorové (67) Vlasta Peterková (67) měla svou hereckou kariéru pěkně našlápnutou. Pak ale přišla osudová láska a Vlasta kvůli ní obětovala role. Blanche z Doktorů z Počátků jí tak spadla přímo z nebe.

Vlasta má syna Ondřeje s prvním manželem hercem Jaroslavem Kaňkovským (69). Rozvedli se a Vlasta se bláznivě zamilovala. Obětovala kariéru, žila jen pro lásku. Jenže se ukázalo, že její vyvolený příliš holduje alkoholu. „Nechci se k tomu vracet. Bylo to těžké období a jsem ráda, že je za mnou. Role Blanche v Počátkách mi všechno vynahrazuje,“ přiznává Peterková.

Podle herečky je seriálová manželka Zdeňka Žáka (62) úžasná postava. „Zdolává překážky, bojuje. Je mi tím nesmírně blízká,“ tvrdí herečka. „Chce udržet rodinu, řeší svůj život, není pasivní. Možná se zdála divákům zpočátku trochu černobílá, ale teď už se projevila a jde vlastní cestou,“ pochvaluje si Peterková. Ona sama je po letech komplikovaného vztahu sama. Syn je už dospělý.

„Role Blanche mi pronikla do života. Beru všechny ze seriálu jako svou novou rodinu. Já to tak prostě mám,“ přiznává herečka. „Trávím na natáčení hodně času. Jsem spokojená, protože se Zdeňkem Žákem se báječně hraje. Je to přemýšlivý kolega, vnáší pokaždé do role něco ze sebe. Je to zadostiučinění po všech těch letech, kdy jsem stála trochu stranou,“ říká s úlevou Peterková.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

  5. února 2014 • 05:00

Prokletí Vlasty Peterkové: Falešná svatba!

Vlasta Peterková všude vysvětluje, že není manželka »Krakonoše«.
Vlasta Peterková všude vysvětluje, že není manželka »Krakonoše«. (Foto Aha! – Karel Kopáč a archiv, koláž Ahaonline.cz )
 
 
 
 
 

Vzala si Krakonoše! Tohle se o sobě dozvídá Vlasta Peterková (67) ze seriálu Doktoři z Počátků. Díky stejnému příjmení s hercem Františkem Peterkou (91) ji na internetu uvádějí jako jeho exmanželku. Dokonce má mít s populárním Krakonošem dvě děti.

Celý život Peterkové, která hraje v nováckém seriálu Doktoři z Počátků náročnou Blanku Říhovou řečenou Blanč, je propleten různými chybami. „Jsem Peterková díky tatínkovi Hynku Peterekovi. V rodném listě mi ale místo Petereková napsali Peterková. Každopádně to nemá nic společného s Františkem ze slavných večerníčků o Trautenberkovi,“ vysvětluje rázně herečka.
Vlasta byla vdaná za kolegu Jaroslava Kaňkovského (70), s nímž má syna

Ondřeje. Rozvedli se. Kaňkovský daboval v seriálu Šmoulové Mrzouta a jeho hlas znají také příznivci Kobry 11: Jejich tempo je vražedné...

Nesmysly na síti

Na internetu se můžete třeba dočíst, že Vlasta je manželka herce Františka Peterky, který proslul jako Krakonoš v pohádce o Trautenberkovi.

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

 

  4. června 2014 • 05:00

Vlasta Peterková z Počátků truchlí: Zemřel její první manžel, herec Jaroslav Kaňkovský (†69)

Vlasta Peterková měla s exmanželem skvělé vztahy až do jeho smrti.
Vlasta Peterková měla s exmanželem skvělé vztahy až do jeho smrti. (TV Nova, ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 

Hrál traktoristu Pepu Tichého v Plechové kavalerii, naposledy se objevil před šesti lety ve filmu Bathory. Jaroslav Kaňkovský, který byl také skvělým dabérem, nečekaně zemřel měsíc před svými sedmdesátými narozeninami.

 

„Jejich tempo je vražedné, jejich revírem je dálnice…“ Kdo by neznal slova úvodní znělky v Česku velmi oblíbeného seriálu Kobra 11. Namluvil je Jaroslav Kaňkovský, jehož hlas pro změnu děti znají jako Mrzoutův z animáku Šmoulové. Teď už bohužel žádné filmové, seriálové ani kreslené postavě svůj charismatický hlas nepropůjčí. Nečekaně totiž zemřel.

Jaroslav Kaňkovský byl prvním manželem herečky Vlasty Peterkové (66), která hraje v Doktorech z Počátků a se kterou má syna. „Jeho smrt mě velice zasáhla. Měli jsme spolu dobré vztahy,“ řekla Blesku Peterková, která manžela navštěvovala v nemocnici. Z té ho před časem propustili, protože se cítil dobře. „Měl výbornou náladu. Pustili ho domů a plánoval oslavu kulatin. Bohužel se jich už nedožil,“ dodala smutně herečka.

Autor:  ph, hoh

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vlasta Peterková

(eva, 7. 11. 2016 16:46)

Vlastička Peterková je moje oblíbená herečka a je moc hezká viděla sem ji zblízka nebo seděla asi dva metry ode mě na Hance Zagorové na je ji jubileum prostě nádherná mladší kolegyně ji můžou jen závidět.

dotaz

(riana, 9. 2. 2015 12:16)

Zajimalo by mě co dela jeji syn Ondra. Chodil s mým synem do školky a byli kamarádi. Školka byla v kr.poli pod teslou.