Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimíra Včelná

Vladimíra Včelná,*1978 - herečka

 

Vladimíra Včelná se narodila ve Valašském Meziříčí. Po studiu na pražské Konzervatoři, kde jejími pedagogy byli Ladislav Frej, František Laurin, Miluše Dreiseitlová nebo Libuše Havelková, odešla do svého prvního angažmá do Olomouce.

Za dobu jejího působení v Olomouci ztvárnila celou řadu krásných rolí. Diváci si ji pamatují jako Julii ve Dvou kavalířích z Verony, Elšku z Divé Báry, Consuellu ze hry Ten, který dostává políčky, Virginii ze Strašidla cantervillského, Karolínu z inscenace Kazimír a Karolína, Alenku v pohádce Alenka v říši za zrcadlem, Kate Lintonovou v Bouřlivých výšinách, Mimi v Loupežníkovi. Za roli Viktorky ve hře Mně zašlá léta vraťte byla oceněna Cenou za nejlepší herecký výkon sezony 2002/2003.

Velmi úspěšná je na poli dabingu. Diváci se setkávají s jejím hlasem téměř denně. Výčet by byl dlouhý, proto připomeňme například filmy Poslední skaut, Valmont, roztomilý seriál pro děti Byl jednou jeden vynálezce nebo 220ti dílnou telenovelu Millagros, kde nadabovala titulní postavu. Ve filmu Román pro ženy na nás z pláten kin promlouvá jejím hlasem hlavní hrdinka Zuzana Kanócz.

Její zájmy jsou všestranné. Ovládá všechny karetní hry, ráda si zahraje pexeso i kulečník. Pokud zrovna netráví svůj volný čas na minikárových závodech (i jako rozhodčí), je schopná dlouhé hodiny telefonovat. Má ráda humor, čokoládu a modrou barvu. Sbírá včely ve všech podobách.

V olomoucké činohře je od roku 1998.

 

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář