Právě v muzikálu Balada pro banditu vytvořila - pod režijním vedením Petera Gábora - hlavní ženskou roli, Eržiku, která se líbí jak publiku, tak kritice. Vedle toho ji můžeme ještě vidět v komediálním muzikálu Donaha! (Hole dupy) a pohádce Sůl nad zlato.

Veronika Lazorčáková, které je dnes čtyřiadvacet let, pochází z Olomouce. Vystudovala zde šestileté česko-francouzské gymnázium, kde byla členkou divadelního kroužku. Když začala studovat na brněnské JAMU, dostalo se jí několika dalších zajímavých hereckých příležitostí. Ztvárnila třeba Irinu (Tři sestry), barona Firuleta (Opereta), Mileradu (Romeo a Héró) či Jennifer (Černé zvíře smutek).

Mimořádně oblíbenou mimoškolní činností bylo členství v o. s. Kočébr, se kterým dva roky po sobě absolvovala nezapomenutelné kočování po vesnicích Vysočiny, jižních Čech a Moravy. Baví ji však i působení v brněnské jazz-popové skupině Gentle Irony Trio, kde působí jako vokalistka. K dalším zájmům patří hra klasiky na klavír stejně jako jazyky. Mladá herečka totiž mluví plynně francouzsky a anglicky.

Do angažmá byla přijata po úspěšném absolvování konkurzu a po zhlédnutí představení ve studiu Marta uměleckým vedením činohry Národního divadla moravskoslezského Ostrava.

A jak mladá herečka zapadla do ostravského hereckého souboru a jak se ji líbí v Ostravě? "Kolegové mě přijali velmi dobře. Od Vladimíra Poláka jsem dostala již nesčetněkrát zásadní rady do života, které změnily celý pohled na realitu. Pan Sedláček mi hned ze začátku projevil tak velkou důvěru, že se ode mě nechá fackovat - a to jsou jen zlomky, protože není možné vyjmenovat všechno v jednom rozhovoru," řekla pro divadelní časopis.

"Myslím, že Ostrava má mimořádný herecký soubor a zároveň silný kolektiv. Vzali mě a mezi sebe a já si toho vážím. A nováčkovské otloukání proběhlo také, doslova, prakticky a důkladně. Paní rekvizitářka mi na konec sezóny připravila krásný diplom, ve kterém mně připomněla a ocenila všechny moje úrazy a zranění za celý rok," řekla Veronika Lazorčáková.

Jako Eržiku ji můžeme vidět v úterý 2. října na scéně Divadla Jiřího Myrona v Ostravě v další repríze muzikálu Balada pro banditu.

zdroj novinky,cz