Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veronika Freimanová

Veronika Freimanová,*24.9.1955 - herečka

Veronika Freimanová je česká divadelní a filmová herečka.

Absolvovala Státní konzervatoř v Praze, kde získala titul DiS., později hrála v Činoherním klubu. V současnosti hraje v Divadle Bez zábradlí.

Proslavila se díky komediálním rolím ve filmech (Sněženky a machři, Kolja, Snowboarďáci, Rafťáci, Sněženky a machři po 25 letech, Vyprávěj) i v divadle (Každý rok ve stejnou dobu a Další roky ve stejnou dobu). Díky roli Jany Dvořákové v seriálu Vyprávěj zvítězila v anketách TýTý 2010 a TýTý 2012 v kategorii herečka.

Veronika Freimanová je dcerou režiséra Přemysla Freimana a kunsthistoričky Mileny Freimanové, rozené Preinigerové. Jejím dědečkem byl poslanec Revolučního národního shromáždění Václav Freiman. Je také vnučkou Ladislava Preinigera, československého důstojníka popraveného v roce 1941 za odbojovou činnost.

Byla v manželství s režisérem Jaroslavem Brabcem, s nímž má dvě dcery, Terezu (* 1987) a Markétu (* 1994). V roce 2008 se rozvedli.
Od roku 2013 je jejím manželem architekt Vladimír Bouček (* 14. srpna 1955).

zdroj Osobnosti,cz

24. března 2015 • 12:00

Veronika Freimanová (59) a důchodkyně? Dneska se rovnou umírá!

Veronika Freimanová by do důchodu šla ráda.
Veronika Freimanová by do důchodu šla ráda. (Aha! – Alexandr Malachovský, Marek Pátek, David Kundrát)
 
 
 
 
 

Patří mezi stálice domácí divadelní a filmové scény. Zároveň patří k těm výraznějším tvářím současné televizní tvorby, která se jinak poměrně často vykazuje pochybnými hereckými výkony a tuctovým pojetím. Ve svém věku už by se pomalu cítila na odchod do důchodu. Asi proto, že by si chtěla užívat manžela, za kterého se provdala před dvěma lety.

 
 
 
 
 

Veronika Freimanová má s bývalým manželem režisérem Jaroslavem Brabcem dcery Terezu (27)a Markétu (20). V devětapadesáti letech a po dvou dětech by už herečka mohla pomýšlet na odchod do důchodu. Co si o tom myslí? "Začínám po tom toužit!," prozradila se smíchem před časem v rozhovoru pro Květy. "Možná jsme na odchod do důchodu v tomhle věku nastavení. Nebo propadám deziluzím a mám chuť se vším seknout, jít do lesa, uvařit dobré jídlo. Představa důchodu se mi začíná nebezpečně líbit."

Doba se ale mění a nějaká penze není příliš v kurzu. Každý se snaží vydělávat, dokud může, protože na nějaké sociální jistoty ve stáří se člověk při pohledu na živořící seniory spolehnout nemůže. Dnes se žije úplně jinak, než třeba před dvaceti lety. "Žije. Ale opravdu líp? Dneska se do důchodu nechodí, rovnou se umírá. Už mi zemřeli tři spolužáci z konzervatoře. Vladimír Dlouhý, Michal Pešek a Martin Kolár. Všichni byli podstatně mladší než já, to si setsakra uvědomíte krátkost života… Dojde vám, že vůbec „užít si“ život je neskutečný přepych a dar," říká oblíbená herečka.
Díky tomu, že se ve svém věku mohla znovu zamilovat a po zpackaném manželství se znovu provdat za stejně starého architekta Vladimíra Boučka, má důvod k optimismu. I proto, že o práci dvojnásobná vítězka ankety TýTý nouzi nemá. "Já jsem spokojená. Opravdu. Beru život, jaký je, a snažím se nekomplikovat ho sobě ani svému okolí. A nemyslím, že bych se někam šíleně hnala," uzavírá Veronika Freimanová.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář