Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vanda Karolyi

Vanda Karolyi,*5.1.1972 - herečka, moderátorka

 

Vanda Konečná Narodila se 5. ledna 1972 v Prešově. Vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Košicích, při studiu působila v divadle v Košicích. Moderovala dětské a zábavné pořady ve slovenské televizi, uváděla společenské akce, objevila se v televizních inscenacích a pohádkách.

Třináct let hrála v divadle v Košicích, ale uvědomila si, že nechce být herečkou jen jedné scény. Na Slovensku moc příležitostí nebylo, zatímco z Čech začaly chodit zajímavé nabídky. Česky mluví  perfektně, protože její otec pochází z Čech. Začínala dabingem, pak dostávala role v televizních seriálech. V seriálu Znamení koně si zahrála nešťastnou veterinářku, objevila se i v sérii Soukromé pasti a Nevinné lži.

Často vystupuje v muzikálech -  vidět jsme ji mohli v muzikálu Jeptišky, Pomáda, Monte Cristo, Dracula, Adéla ještě nevečeřela či Cikáni jdou do nebe, kde na sebe upozornila rolí cikánky Rady. Účinkuje v úspěšné divadelní hře Tančírna v Divadle Radka Brzobohatého. Věnuje se dabingu a namlouvání reklamních spotů. Byla vdaná za právníka Alexandra Karolyiho, se kterým má dceru Lauru.

Eva "anitae" U.

zdroj ČSfd,CZ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář