Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tereza Šefrnová

Tereza Šefrnová,*4.5.1980 - herečka

 

 

 
 
 

Oblíbení autoři a knihy:
Cokoli naučného, či poučného nebo alespoň zábavného. Poslední dobou jsou to skripta do školy. Od Kazana (Tichá dohoda) přes Nabokova (Lolita) až po Churchillovy válečné spisy. Čtu hodně a ráda. Když na to přijde, nepohrdnu ani telefonním seznamem.

Oblíbená hudba:
Beat, rock, opera, latino. Hudba mě musí chytit, pak na škatulce nezáleží.

Oblíbený moderátor, herec?
To je každý, kdo něco umí. Nemusí to být zrovna celebrita. Na špici stojí Eddie Murphy se svou one man show. Z hereček mám takový trojlístek Stivínová – Špalková – Vilhelmová. Ovšem nejvíc si vážím, a tím je pro mě i nejoblíbenější Táňa Medvecká.

Oblíbení výtvarníci a díla:
Dalí je bezkonkurenční, Turner je snová lahůdka a Monet se mi zamlouvá nejen dílem, ale i životem. Nepotřebuju bezpodmínečně klasiku. Dokážu se nadchnout i pro projekty Davida Černého, i když opakuje jiné (růžový tank, miminka apod.) nebo je přetváří.

Domácí mazlíček:
Teď už mi zůstala jen jedna rybička. Má slíbeno, že když bude hodná, dostane kamaráda. Chtěla bych mít ještě koně, psa, velrybu, slůně a velblouda, ale zatím je nemám kam dát.

Které lidské vlastnosti si nejvíc vážíte?
Všech hezkých. Nejvíc schopnosti lásky a zamilovanosti. Touhy nezištně pomáhat bezbranným.

Která vás naopak nejvíc zlobí?
Všechny špatné. U jiných mi vadí závist, zášť a zbytečná sprostota. U mě žárlivost, na kterou jednou asi umřu.

Co vám dělá největší radost?
Cokoliv milého. Zářivý úsměv mých blízkých. Schválení státního rozpočtu. Když můžu seznámit dva lidi, kteří se do sebe zamilují.

Co vám dokáže zkazit náladu nebo vás rozčílit?
Představa, že po jídle musím umýt nádobí. Lidská hloupost, omezenost a hrabivost.

Máte zkušenosti v médiích, před kamerou? Jaké?
Moderovala jsem v rádiu noci, rána, zábavné pořady atd. Pracovala jsem pro noviny, točila videoklipy, pak i filmy. Před kamerou jsem byla poprvé v šestnácti letech. V Čechách jsem moc netočila. Jsem atraktivní typ pro Němce a Američany, takže mě využívali víc, než čeští režiséři. Styl jejich práce je odlišný, ale vyhovuje mi. Němci jsou přesní a Američani mají vždy na všechno dost času. Nejvíc jsem se věnovala divadlu, už od dvanácti let. Je to moje slabost i láska, moje všechno. Živost reality show mi to dost připomíná, i když je to pochopitelně každé o něčem jiném.

Jak nejraději trávíte volný čas?
Spaním, jídlem, tancem, přáteli, knihou. Našlo by se toho víc, ale realita je taková, že když už mám volný čas, pak doháním, to co jsem kvůli Balírně trošičku zanedbala ve škole.

Životní krédo:
Pokud nám byl dán dar, pak naší povinností je starat se o něj, rozvíjet ho a hledat mu plnohodnotné uplatnění.

Autor: TV PRIMA

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář