Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tereza Pokorná

Tereza Pokorná,*10.5.1960 - herečka, tanečnice

 

Tereza Pokorná, rodným jménem Terezie Pokorná, provdaná Terezie Herzová, uměleckým jménem Tereza Pokorná-Herz je česká herečka a tanečnice, manželka režiséra Juraje Herze. V roce 1979 debutovala coby studentka tanečního oddělení pražské konzervatoře ve známém poeticko-psychologickém filmu režiséra Karla Kachyni Lásky mezi kapkami deště, čímž vstopila do povědomí nejen českých diváků ale i režisérů. Její drobná postava, a někdejší útlý, jemný a něžný dívčí profil vedl později k tomu, že se stala jednou z hereckých představitelek českých televizních princezen. Po šest let působila coby tanečnice a sólistka baletu v pražské Laterně magice. V roce 1985 ji režisér Juraj Herz obsadil do jím natáčeného západoněmeckého filmu Galoše štěstí. V roce 1987 už se svým manželem Jurajem Herzem odešla z Československa do Spolkové republiky Německo. V Německu si zahrála, mimo jiné, také se Ctiborem Turbou, působila zde i jako asistentka režie a vykonávala zde i další filmové profese. Po sametové revoluci se vrátila zpět do Čech, společně s manželem od 90. let střídavě působí v Německu a v České republice.

zdroj Osobnosti,cz

Tereza Pokorná-Herz

Tereza Pokorná-Herz Michaela Feuereislová

Podívejte, jak mladistvě vypadá hvězda filmu Lásky mezi kapkami deště 35 let po jeho vzniku

26. ledna 2015 8:02

První velkou, a možná zároveň nejznámější roli dostala Tereza Pokorná-Herz ve filmu Karla Kachyni Lásky mezi kapkami deště. Bylo jí 19 roků a byla překrásná. I dnes, navzdory jejím čtyřiapadesáti letům, působí velmi svěže a mladistvě.

 
 
 

Osudové byly pro Terezu Pokornou-Herz nejen ‚Lásky‘, které ji proslavily a zajistily další filmové nabídky, ale také pohádka Kouzelné galoše (či Přezůvky štěstí), již režíroval její pozdější manžel a otec dcery Annelie Juraj Herz. Dnes jsou již rozvedeni.

Pokorná-Herz, kterou jsme naposled potkali na sklonku loňského roku v pražské Lucerně na koncertě Hany Zagorové, se dnes věnuje publicistice a také své galerii. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář