Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tereza Bebarová

Tereza Bebarová,*8.7.1975 - herečka

 

Od dětství zpívala a tancovala. Vystudovala herectví na ostravské konzervatoři. Již během tohoto studia hrála v Divadle Petra Bezruče, po absolutoriu školy byla v angažmá v ostravském Divadle Aréna, později i v Národním divadle moravskoslezském. Po přesídlení do Prahy hraje a zpívá v nuselském Divadle na Fidlovačce.

Jedná se o dobře hlasově disponovanou herečku, která působí také v dabingu.

Ve čtvrtek 14. června 2012 ve 22.00 hodin[zdroj?] v porodnici v Podolí se jí a jejímu příteli Ivanu Kotmelovi narodila jejich první dcera Klaudie.

Dabing

V českém znění svůj hlas propůjčila postavám Třináctky ze seriálu Dr. House, Gabrielle Solisové ze seriálu Zoufalé manželky, Kate Austenové ze seriálu Ztraceni, Anně Boleynové v seriálu Tudorovci, Vicky Robertsové ze seriálu Událost, Debře Morganové ze seriálu Dexter, Kelly Baileyové ze seriálu Misfits nebo Sáře Sidleové v seriálu Kriminálka Las Vegas.

Ocenění

zdroj Wikipedie,cz

19. června 2012 • 15:00

Tereza Bebarová z Ulice: Klaudinku už má doma!

Tereza Bebarová s partnerem a dcerou Kaludinkou
Tereza Bebarová s partnerem a dcerou Kaludinkou (TV Nova)
 

 
 
 

 

Herečka Tereza Bebarová (36) a její přítel Ivan Kotmel si dnes z porodnice v Podolí odvezli svou
prvorozenou dceru Klaudii, která se narodila ve čtvrtek 14. června ve 22 hodin. 

 
 
 

Tereza v těhotenství přibrala jen 12 kilo a na žádné velké hubnutí se nechystá: „Hubnout teď nebudu, protože jsem slyšela, že při kojení to jde samo, tak uvidíme. Navíc se mi zdá, že už se váha začíná rychle vracet do normálu,“ svěřila se a dodala o svém porodu: „Klaudinka měla vlastní názor na to, kdy přijít na svět a dlouho se jí do toho nechtělo."

U porodu byl i její přítel Ivan Kotmel, po němž Klaudie podle rodičů podědila pusu. Jestli se nakonec bude podobat představitelece Světlany Nyklové se ale uvidí až časem.

Bebarová si teď bude užívat mateřské povinnosti, ale do Ulice se chce určitě vrátit. Tvůrci tak s její postavou počítají i do budoucna.

autor cam

zdroj Aha,cz 

18. května 2015 • 12:00

Tereza Bebarová (39) na hraně kvůli dítěti: Vědmě nevěřila!

Tereza Bebarová dlouho dítě nechtěla.
Tereza Bebarová dlouho dítě nechtěla. (TV Nova)
 

 
 
 

 

 

S přítelem Ivanem chodila od sedmnácti let a dnes téměř tříletou dceru Klaudii si pořídili až po dvaceti letech společného soužití. Sympatická herečka, kterou si většina lidí spojuje s televizní postavou Ukrajinky Světlany ze seriálové Ulice, se dlouho otěhotnět bránila. Nakonec změnila názor a dnes je šťastná. Jak se na mateřství dívala dříve a jak ho vnímá dnes?

V minulosti byla Tereza Bebarová tak zažraná do práce, až se zpětně označuje za workoholika, u kterého byla práce jednoznačně na prvním místě. "Dlouho jsem řešila mateřství, protože mi připadlo nefér, že ho ženská musí stihnout, aby zbytek života nelitovala, že si děti nepořídila. Je to fatální rozhodnutí na celý život," prozradila herečka v rozhovoru pro Sedmičku, která si ani kvůli zodpovědnosti nedokázala sama sebe jako matku představit.


Než v jejím životě padlo ono zásadní rozhodnutí, byla velmi skeptická a dokonce odmítla uvěřit vědmě, která jí dítě předpověděla. "Naznačovala, že se kolem mě objevuje děťátko. Říká se, že děti si své rodiče vybírají. Tehdy jsem ještě nebyla rozhodnutá pro mateřství, tak jsem se cynicky ušklíbla, že to má teda děťátko blbý. Můj problém byl strach mít děti, bála jsem se toho rozhodnutí, nevyspání, ztráty práce a materiální jistoty, ohrožení vztahu," přiznává Tereza.


Někdy si chce člověk logicky odůvodnit něco, co vlastně ani nejde. Špekulovala jsem nad tím až moc a nechtěla jsem, abych v životě něčeho litovala. Je to hrana, kdy nevíte, jestli je jedno nebo druhé správně. Netušila jsem, jestli půjde zkombinovat mé sobectví - nebo lépe řečeno touha pracovat - s mateřstvím. Když už jsem se pro dítě rozhodla, příroda zařídila, že mi práce přestala připadat tak důležitá. Uvědomila jsem si, že můžu mít to i to."

Autor moc

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář