Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teresa Branná

Teresa Branná,*24.5.1980 - herečka

 

Teresa Branna je česká herečka a členka činohry Jihočeského divadla.

Říká o sobě: Můj vztah k divadlu se zrodil již během školních let, kdy jsem vystupovala na Polské scéně Těšínského divadla a po maturitě tam byla dva roky v angažmá jako nápověda a elévka. Hrála jsem mimo jiné Hermii ve „Snu noci Svatojánské“ a hostovala na České scéně v muzikálu „Starci na chmelu“.

Čtyři roky poté jsem získala titul MgA na varšavské Divadelní akademii. Mou absolventskou rolí byla titulní role v „Ivoně, princezně Burgundské“. Během studia jsem hrála v několika seriálech a ztvárnila jednu z hlavních postav ve filmu „Mistrz“ („Mistr“, režie P. Trzaskalski). V Jihočeském divadle jsem čtvrtou sezónu a mezi mé nejoblíbenější role patří: Jenny v „Žebrácké opeře“, Barbora v „Saturninovi“, Ofélie v „Hamletovi“, Olga v „Proroku Iljovi“ a Ufon v komedii Sajns Fikšn.

zdroj Osobnosti,cz

 
 
Narodila se v Karviné roku 1980 ve znamení blíženců, jako druhá z dvojčat. Její vztah k divadlu se zrodil již během školních let, kdy vystupovala na Polské scéně Těšínského divadla a po maturitě tam byla dva roky v angažmá jako nápověda a elévka. Hrála mimo jiné Hermii ve Snu noci svatojánském a hostovala na České scéně v muzikálu Starci na chmelu. Čtyři roky poté získala titul MgA na varšavské Divadelní akademii. Absolvovala titulní rolí v Ivoně, princezně Burgundské. Během studia hrála v několika seriálech a ztvárnila jednu z hlavních postav ve filmu Mistrz (2004). V letech 2005-2011 ztvárnila celou řadu drobných rolí v televnizních seriálech. Výrazně na sebe upozornila v roli Alenky v Soukromých pastech v epizodě Smím prosit o lásku (2008) a princezny Beatrice v pohádce O království z nudlí a štěstí bez konce (2009). V současné době ztvárňuje jednu z hlavních rolí ve studentském filmu Perfidia (2011). V Jihočeském divadle je osmou sezonu. Výběr z rolí – Ofélie (Hamlet), Olga (Prorok Ilja), Markýza de Merteuil (Nebezpečné vztahy), Abigail (Čarodějky ze Salemu), Jeannie (Tlustý prase), Nonna (Slepice), Célie (Jak se vám líbí), dvojrole Laura a Helen (Fuk), Jennifer (Misantrop).
zdroj Divadlo ČB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář