Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soňa Jányová

Soňa Jányová,*2.1.1980 - herečka

 

Anjeli, ktorých stretávamSoňa Jányová, sympatická herečka a zpěvačka se stálým úsměvem na rtech, se narodila 2. ledna 1980 v Dolnom Kubíne na Slovensku. Soňa začala středoškolské studium na Obchodní akademii v Dolnom Kubíne. Tu ale pak vyměnila za gymnázium se zaměřením na matematiku v Žilině. Po maturitě si podala přihlášku na VŠMU, kde se dostala až do třetího kola, ale nepřijali ji. Nastoupila tedy na pedagogickou fakultu, kde si zvolila učitelství pro první stupeň. Ale věděla, že tam nepatří, tíhla k umění. Za rok znovu zkusila přijímačky na VŠMU a také na brněnskou JAMU, kde ji přijali do ateliéru muzikálového herectví. Studium si ze čtyř let prodloužila na šest, po dvou letech začala od začátku v ročníku Jany Janěkové. JAMU absolvovala roku 2005. Na škole účinkovala mj. v inscenacích „Oz“ (Pes Toto), Vznešené vášně (Anna Boleyn) nebo v koncertním představení Kéž slunce svítí.

Už během studia hostovala v MdB v několika inscenacích, např. Libuša (Česká dívka), Koločava (5. žena, Rusínka), Manželství na druhou aneb Barillonova svatba (Kankánová tanečnice), Muzikály z Broadwaye, Cabaret (Nataša), Máj (Běta), Hair (Emmareta) a Bouře (Víla, žnečka, duch).

Do angažmá MdB nastoupila 1. 8. 2005 a následně na prknech hudební i činoherní scény ztvárnila role v těchto inscenacích: Oliver! (company), Jesus Christ Superstar (Soulgirl III), Šumař na střeše (Obyvatelka městečka), Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (2. žena), Labyrint světa a ráj srdce (VI. obraz, Postava v labyrintu), Markéta Lazarová (Filoména, Jeptiška), Červený a černý (Mathilde de la Mole) a zpívá i v koncertním představení Jazz Side Story a v Muzikálech z Broadwaye. Její nejvýraznější rolí je prozatím postava krásné cikánské vědmy Rady z muzikálu Cikáni jdou do nebe.

Červený a černýSonička už na JAMU účinkovala v inscenacích Divadelního spolku Slawjena (např. v …Pohádce) a nyní uvádí pod křídly Slawjeny v brněnském G-studiu svůj recitál s názvem Anjeli, ktorých stretávam, kde zpívá spolu se svými hosty písně Dady Klementové a dalších.

Sonička ale neúčinkuje pouze v Česku. V roli Jeanie vystupovala v Německu na turné s muzikálem Hair, na Nové scéně v Bratislavě si v témže muzikálu zahrála roli Sheily a ztvárnila roli Maureen v muzikálu RENT, uváděném v bratislavském Istropolisu a následně na turné po Slovensku.

Byla členkou tanečního divadla Maximvs. V roce 2008 se zúčastnila československé televizní pěvecké soutěže s názvem Elán je Elán, kde vybojovala krásné druhé místo.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář