Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šárka Ullrichová

6. 6. 2014

Šárka Ullrichová,*10.12.1974 - herečka

 

Už odmalička byla velmi aktivní, a tak se po hlavě vrhala do všeho možného, aniž by tušila, že se tak vlastně připravuje na budoucí náročné přijímačky na pražskou DAMU. Jako malá totiž závodně tancovala a lyžovala, chodila do pěveckého i recitačního kroužku či na gymnastiku. K tomu všemu zvládala také maličké role v ochotnickém souboru pod vedením režisérky oblíbených dětských filmů Věry Šimkové-Plívové. Ta desetiletou Šárku poprvé přivedla i před kameru, a to ve snímku Nefňukej, veverko. O dva roky později ji obsadila do svého dalšího filmu Houpačka.

Herectví, zvláště to filmové, Šárku nadchlo natolik, že si ho nakonec vybrala jako svoji budoucí profesi. Už během studií na DAMU se několikrát objevila na televizních obrazovkách, ať již v soutěži O poklad Anežky české, v seriálu Hříchy pro diváky detektivek, v pohádkách Kouzelnice, O třech ospalých princeznách a Tom v kozí kůži nebo v inscenaci Venušin vrch.

Po absolutoriu byla Šárka rok v angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Zde si zahrála například v představeních Peer Gynt, Ostře sledované vlaky, Hrdina západu nebo Maloměšťácká svatba. Poté odešla do Prahy, kde vystupovala s divadelním sdružením CD 94. Současně moderovala na rádiu KISS vlastní life magazín Šárky Párky a na ČT magazín Game Page. Kromě toho ztvárnila také několik rolí před filmovou kamerou, mimo jiné v seriálu Strážce duší, v televizní pohádce O kouzelné krajce nebo ve filmech Jak básníci neztrácejí naději a Hezké chvilky bez záruky.

Zlomem v kariéře pro ni byla role Zuzany Hrubé v seriálu Ulice, která ji proslavila. Vedle natáčení dnes hraje například v Divadle Radka Brzobohatého v představení Bóží dopuštění.

Ve svém volnu si ráda chodí zatančit do některého z pražských tanečních klubů, protože tanec je pro ni tou nejlepší terapií na odbourání stresu. Relaxovat jezdí nejčastěji k rodičům do Podkrkonoší.


2007 :
ČT – „Rodina, škola a já“ – maminka – režie A. Lederer
TV NOVA – seriál „Ulice“ – feťačka Zuzana – režie Klein, Kosek, Deák,…
TV NOVA – „To nevymyslíš“ – režie M. Zábranský

Divadlo: Divadlo R. Brzobohatého – „Bóží dopuštění“ – cikánka

2006:
TV NOVA – seriál „Ulice“ - Zuzana

2005:
Film: „Hezké chvilky bez záruky“ – režie: V. Chytilová

2005 - 2004:
Film: „Jak básníci neztrácejí naději“ – režie: D. Klein

Divadlo:
„U hasičů“ – „Lekce lásky“ – režie: V. Postránecký
„Nosticova divadelní společnost“ – „Broučci“ - režie M. Gulyáš

Asset Management PA pro Stillking Production při natáčení filmu „DOOM“

2004 – 2001:
Moderování pořadu „Game Page“ (ČT) , téma: počítačové hry.

2003:
Film: „Jak básníci neztrácejí naději“ – režie: D. Klein

TV:
„Strážce duší“ – režie: D. Klein
„O poklad Anežky české“ – režie: A. Vomáčka
„O kouzelné krajce“ – režie J. Chlumský

Moderování na rádiu Kiss fm. - „Šárky Párky“- pětihodinový life přenos na téma house a elektronická hudba

Externí spolupráce s časopisem „The compass Prague“ – interwiev s VIP.

2002:
Divadlo:
„CD 94´“ – „Jak je důležité mít Filipa“ – režie: P. Svojtka
„Com Factory“ – „Seven years of luck“ – režie: N. Zawisic

Film: „My beautiful deamon“ – režie: D. Vilfried

2000-2001:
Divadlo:
„F.X.Šaldy“ – „Peer Gynt“ – režie: P. Palouš
„Maloměšťácká svatba“ – režie: R. Meluzín
„Ostře sledované vlaky“ – režie: P. Palouš
„Hrdina západu“ – režie: P. Palouš
„Kocourek Modroočko“ – režie: J.Untermuller
„CD 94“ – „Jak je důležité mít Filipa“ – režie: P. Svojtka

TV: „Tom v kozí kůži“ – režie: D. Klein

2000-1996:
Studentka DAMU – obor herectví.

TV:
„Venušin vrch“ – režie: I. Pokorný
„O třech ospalých princeznách“ – režie: V. Janečková
„Kouzelnice“ – režie: V. Janečková
„Hříchy pro diváky detektivek“ – režie: D. Klein
„O poklad Anežky české“ – režie: A Vomáčka

1987:
Film: „Houpačka“ – režie: V. Šimková-Plívová

1985:
Film: „ Nefňukej veverko“ – režie: V. Šimková-Plívová

Autor: lassenka, guigne, 000123dan

zdroj Osobnosti,cz

Skončila s alkoholem a drogami, ale stejně má smůlu v lásce: Brunetka z Ulice už je zase sama

6. června 2014 9:55

Šárka Ullrichová (39) sice v seriálu Ulice hraje HIV pozitivní ženu, přesto v něm má, aspoň co se vztahů týče, větší štěstí než v soukromém životě. Když jsme ji po delší době potkali, svěřila se, že už je zase single.

Se Šárkou jsme se setkali ve zkrášlovacím salonu, kde se nechávala omladit za pomoci různých procedur. "Ráda bych vypadala aspoň na svůj věk. Myslím, že je kontraproduktivní říkat, že je mi míň, protože tomu by stejně nikdo nevěřil. Takže já říkám, že mi je dvaačtyřicet, i když je mi třicet devět, a všichni pak koukají, jak dobře vypadám," překvapila nás herečka. "Byla jsem i na botoxu, ale snažím se o přírodní cestu a dodávat pokožce třeba přírodní bio kolagen," dodala.

A je nějaký muž, kvůli kterému si chce hodit kontury obličeje výš? "Kvůli muži jsem si to na Vánoce opravdu málem hodila. Byl takový pěkný dramatický rozchod. Neuměl dávat najevo city a já jsem hodně pudová a řekla jsem si, že do Vánoc to vydržím. Nic se nezměnilo, a tak jsem to na Štědrý den ráno rozsekla," svěřila Šárka.. "Nedělám to schválně, ale dokážu se rozejít v ten nejdramatičtější čas," upřesnila.

S posledním partnerem byla tři měsíce a od té doby je sama. "Jsem opatrná, protože rozchody mne vždy zraní, a většina chvil, kdy mi nebylo dobře, souvisela s muži. Mám v sobě vybudovaný pud sebezáchovy, a když se mi někdo líbí, ani to nemůže poznat, protože dělám pravý opak. Nevím, jestli takhle někoho potkám," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Šárka Ullrichová

Šárka Ullrichová Foto: Archiv Pepa

Dostala se z tvrdých drog, a teď zase šokuje: Hvězda seriálu Ulice stráví dovolenou s přítelkyní svého expartnera

30. června 2014 17:55

Že se sneseme s bývalými partnery, je v dnešní době ještě docela běžné. Umíte si ale představit, že byste se kamarádili se současnou přítelkyní vašeho bývalého? Herečka Šárka Ullrichová ano.

"My herci máme divadelní prázdniny. Já pojedu do Krkonoš, protože odtud pocházím. Pojedu vlastně tam, kde mám svoje kořeny a kde člověk může načerpat co nejvíce energie. Stoprocentně pojedu do Českého ráje a s největší pravděpodobností pojedu i do Itálie navštívit přítelkyni mého bývalého přítele, se kterou jsme velmi zadobře," prozrazuje Šárka.

"Nějak se to tak stalo a jezdím za ní na jedno z nejstarších míst v Itálii, je strašně romantické - je tam krásný hrad a podhradí. Lidé tam sice mají zavedenou vodu a elektřinu, ale jinak to tam už 2 000 let vypadá stejně," těší se Ullrichová. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Šárka Ullrichová

Šárka Ullrichová Foto: Tuzexík (2x)

Hvězda seriálu Ulice je bez peněz? Oblečení si kupuje na úvěr

27. listopadu 2014 15:57

Že na tom finančně řada herců není zrovna nejlépe, není tajemstvím. Výplaty v divadlech jsou pořádně nízké, většinu z nich zachraňují seriály. Nyní hvězda seriálu Ulice Šárka Ullrichová (39) přišla na to, jak ukojit svoji závislost na nakupování oblečení ve finanční tísni.

 
 
 

"Já jsem hadrářka, to přiznávám. Když vidím kousek, který mě něčím osloví, obvykle neodolám. A tak mám doma nejenom plnou skříň, ale pořídila jsem si i štendry, kam věším, co už se do skříně nevejde," svěřila se herečka.

Taková záliba ale leze trochu do peněz. "No tak to určitě, pokud jde o nákupy oblečení, vždycky jsem byla, mírně řečeno, velkorysá. Takže mě úplně nadchla možnost, kterou můj oblíbený obchod nabízí ne zrovna zazobaným slečnám a paním, které se chtějí hezky oblékat. Můžou si tam totiž nakoupit šatečky na úvěr. Kdekdo takhle financuje třeba vybavení domácnosti, ale u oblečení je to novinka, která se mi moc líbí," vysvětluje Šárka.

"Vždyť oblečení je pro ženu naprosto stejně důležité vybavení jako lednička nebo pračka, ne? A existovat tahle možnost v době, kdy jsem studovala, byla bych módní ikonou DAMU!" dodává se smíchem.

Momentálně by si ale Šárka mohla v případě nouze přivydělávat i jako živá socha. Od figurín v obchodě byla totiž chvílemi k nerozeznání. A to už za měsíc oslaví čtyřicáté narozeniny. Jak se jí daří udržet kila a špeky na uzdě? "Nikde v posilovně nedřu, ačkoli by moje tělo tu a tam zpevnit rozhodně potřebovalo. Ale snažím se zdravě jíst a teď jsem třeba skoro přestala jezdit autem. Tím prospívám nejenom sobě, ale i životnímu prostředí," dodala Ullrichová. 

 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář