Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabina Rojková

Sabina Rojková,*12.6.1997 - herečka

 

S herectvím začala v 6 letech, kdy se rozhodla navštěvovat hodiny tanečního divadla. Od svých 9 let navštěvovala v Krušnohorském divadle Teplice hodiny herectví. Od roku 2008 se účastní letních a zimních hereckých soustředění s profesionálními umělci.

Jejím prvním velkým divadelním úspěchem bylo přijetí do divadla ABC v Praze, kde získala dětskou roli Adélky v představení Jana Eyrová. Tímto představením se herectví začala věnovat profesionálně. Od února 2010 hrála také v pražském divadle Rokoko v představení s názvem Krvavá svatba.

Sabina má zkušenosti nejen s divadelním, ale také s filmovým herectvím. Její první klapka padla v dubnu 2010, kdy začala natáčet český oblíbený seriál Ulice. V roce 2012 byla přijata na státní konzervatoř v Praze.

Od ledna 2013 začíná zkoušet nové divadelní představení Růžové brýle v divadle Ungelt, ve kterém bude hrát se Zuzanou Bydžovskou a Hanou Maciuchovou. V roce 2013 začíná natáčet novou českou pohádku Jana Svěráka.

Zpěvu se věnuje už od svých 3 let, kdy začala chodit do školky. Byla doporučena na ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy, kterou začala od 1. třídy navštěvovat. V té době vystupovala na různých koncertech v dětském pěveckém sboru Poupata.

Od 6. třídy studovala na Gymnáziu J. A. Komenského, ale zpěvu se věnovat nepřestala. Do svého absolvenství navštěvovala paní učitelku Galinu Proklovou v ZUŠ. Chvíli dojížděla do Prahy na soukromé hodiny zpěvu k profesionální skladatelce Nikol Davídkové. Nyní se ve zpěvu zdokonaluje na státní konzervatoři v Praze.

Od svých 6 let navštěvovala Taneční divadlo Teplice. Dříve se kratší dobu věnovala mažoretkám. V roce 2008 tančila v Krušnohorském divadle Teplice ve Styl-Dance, kde se věnovala standardním a latinskoamerickým tancům. V roce 2010 se vrátila zpět do ZUŠ, kde začínala tancovat v 6 letech. Tam se pravidelně zdokonalovala s MgA. Renatou Kiršnerovou a Jakubem Henzlem. Momentálně se tanci věnuje na státní konzervatoři v Praze, stejně jako herectví a zpěvu.

Autor: danrojek, d9r

zdroj Osobnosti,cz

Sabina Rojková na křtu soundtracku k filmu Tři bratři, v němž si zahrála Marušku.

Sabina Rojková na křtu soundtracku k filmu Tři bratři, v němž si zahrála Marušku. Hermína

Filmová partnerka Dyka umí být za femme fatale, ve skutečnosti vypadá jako děvčátko

13. září 2014 9:53

Sabina Rojková (17) dostala příležitost, o které spousta mladých hereček jen sní - podílet se na filmu, v němž se potkala s nejednou hereckou hvězdou. V případě pohádky Tři bratři se jedná především o Jiřího Lábuse, Ivanu Chýlkovou, Oldřicha Kaisera či o generaci mladšího, ale velmi talentovaného Vojtěcha Dyka. Navíc pod režijním vedením oscarového Jana Svěráka (sošku získal za Kolju). V pohádce Rojková hraje Marušku, partnerku právě Dyka.

Kdo se orientuje ve změti postav seriálu Ulice, i tam ji mohl zahlédnout. A taky v divadlech - na Vinohradech, v Rokoku, ABC či teplickém.

Nedávno jsme vám ji také představili v trochu jiné roli. Zapózovala před fotoaparátem a předvedla, že i s tím, nejen s kamerou, si moc dobře rozumí. Spolu se šminky, ať už divadelními či kvůli fotografování, ale vždy smyje i léta, která jí výrazné líčení přidává, a působí zase jako děvčátko. Jako na křtu soundtracku ke zmíněné pohádce. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Sabina Rojková stále chodí s Vincentem Navrátilem.

Sabina Rojková stále chodí s Vincentem Navrátilem. Foto: Avon (2x)

Láska hvězdy Ulice s pěkným synem Žilkové jen kvete. Společné chvíle tráví střídavě u ní v bytě a v jeho domě

10. února 2017 15:34

Je známá díky rolím v seriálu Ulice a v pohádce Tři bratři. O soukromí Sabiny Rojkové se toho ale příliš neví. Když byla sympatická herečka představena společně s Jitkou Schneiderovou jako tvář známé kosmetické značky, tak jsme využili příležitosti a vyzpovídali ji.

Pochopitelně nás zajímalo, jestli představitelka Viki Horákové z nekonečného seriálu Ulice stále chodí s Vincentem Navrátilem, synem Veroniky Žilkové „Stále spolu chodíme. Už je to rok a tři čtvrtě,” culila se Sabina. Před dvěma lety pobýval Navrátil několik měsíců v Anglii, kde se zdokonaloval v angličtině. Už v té době to mezi herci jiskřilo. „Ještě jsme spolu nechodili, ale randili jsme spolu,” vysvětluje herečka.

Sabina nevidí problém v tom, že je se svým partnerem z jednoho oboru. „U nás to není problém, právě naopak, hodně si rozumíme a podporujeme se.”

Po téměř dvou letech vztahu spolu pár ale neobývá společnou domácnost. Není kam spěchat. „Nebydlíme spolu, ale prakticky to vypadá tak, že spolu trávíme hodně času. Buď jsme v mém pražském bytě, kde bydlím se svým bráchou, nebo jsme ve Vincentově domě, který zdědil. Tam je to soukromější,” usmívala se herečka, která se se svým přítelem v březnu chystá na hory lyžovat. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář