Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regina Rázlová

23. 4. 2014

Regina Rázlová,*16.7.1947 - herečka, podnikatelka

 

 

Regina Rázlová je česká herečka a podnikatelka.

Život
Jejím otcem byl první předseda vlády České socialistické republiky během sovětské okupace ing. Stanislava Rázla.

Studium
Vystudovala Střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicích a herectví dále studovala na Divadelní a múzické akademii (DAMU) u profesora Miloše Nedbala.

Herecká kariéra
Svou hereckou dráhu začínala v divadle Jaroslava Průchy v Kladně, kde působila v letech 1969 až 1972. Pak následovalo Divadlo E. F. Buriana, ve kterém hrála v letech 1972 až 1980. V roce 1980 se stala členkou činohry Národního divadla v Praze.

Zlom v její kariéře nastal v devadesátých letech, kdy byla vyhozena z Národního divadla (údajně kvůli politické minulosti jejího otce). Po té se živila různě: prodávala chlebíčky či dělala uklízečku. Pak byla oslovena lidmi ze Skloexportu, kde zastávala pozici předsedkyně představenstva.

Trestní stíhání
V roce 1998 byla zadržena policií kvůli zneužití informací v obchodním styku a škodě za 400 miliónů korun. Podle obžaloby se tak měla podílet na tunelování firmy Skloexport. Strávila rok ve vazbě, za který v roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na České republice odškodné. Soudní spor skončil v roce 2007 bez určení viníka.

Současnost
Dnes je invalidní důchodkyní. Již řadu let totiž trpí roztroušenou sklerózou. Ve svém volném čase maluje krajinky a váže věnce.

Soukromý život
Regina Rázlová je potřetí vdaná.Jejím prvním manželem byl herec Petr Štěpánek.
Z druhého manželství s hercem Petrem Olivou má dvě děti, syna Lukáše (*1973) a dceru Adélu (*1977). V roce 1999 se provdala za Jindřicha Santara.

Autor: dg

zdroj Osobnosti,cz

23. dubna 2014 • 05:00

Herečka Regina Rázlová (66): Bude se počtvrté vdávat?!

Regina Rázlová promluvila o další svatbě.
Regina Rázlová promluvila o další svatbě. (Foto: Aha! - Petr Novotný)
 
Třikrát provdaná herečka Regina Rázlová promluvila o možnosti čtvrté svatby. Patřila mezi nejkrásnější české herečky a zlomila srdce nejednoho muže. Oblékne na prahu důchodového věku ještě jednou svatební šaty?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regina Rázlová si v prvním filmu zahrála už v roce 1969 a naposled ji měli diváci možnost vidět v detektivce Případy 1. oddělení po boku Bolka Polívky . V seriálu to mezi nimi pěkně zajiskřilo, ale co se týče mimo natáčecí plac, herečka smýšlí spíše realisticky.

První dvě manželství zkrachovala, třetí svazek ukončila smrt. Byl to právě Santara, kdo ji držel nad vodou, když skončila ve vězení, kde si odpykávala trest za spojitost s tunelováním Skloexportu.

Autor:  hoh, mpa

zdroj Aha,cz

 

Regina Rázlová stále bojuje s nemocí: Přesto vypadá fantasticky!

5. června 2014 13:46

Herečka Regina Rázlová (66) trpí roztroušenou sklerózou a bipolární poruchou. I přes tuto těžkou nemoc se po sedmnácti letech vrátila k filmu a včera měla poslední natáčecí den ve filmu Modelky s.r.o.

"Báječně si to užívám. Moc mě to těší a baví. Učení je ale tak těžké, to si neumí nikdo představit. Samozřejmě to hůř leze do hlavy," řekla Super.cz šestašedesátiletá herečka, která vypadá skvěle a za svůj dobrý zdravotní stav prý vděčí především lékařům.

"Hlavní roli v mém životě hrají lékaři, kteří musí dobře vyvážit medikaci. V klidovém režimu je jiná než v tom, který nyní prožívám. To vyžaduje dobrého diagnostika, kterého naštěstí mám, a dobré snášení léků," vysvětluje.

Regina je plná života i díky svým vnoučatům, která ji prý nenechají chvíli v klidu. "Mám sedm vnoučat, ty mi vynahradí jednoho partnera. Vždycky je nějaké v posteli a marně hledám místo pro sebe," dodala s úsměvem. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

  13. června 2014 • 12:00

Rázlová se diví: Proč Oliva nemá zájem o vnoučátka?

Děde Petr Oliva o svá vnoučata zřejmě zájem mít nebude. Vlastní dceru viděl naposledy před 34 lety.
Děde Petr Oliva o svá vnoučata zřejmě zájem mít nebude. Vlastní dceru viděl naposledy před 34 lety. (Foto Aha! – Alexander Malachovský, ara, ČT, koláž Ahaonline.cz )
 
 

Babička Regina Rázlová (66) má pořádný důvod k radosti! Po několika letech života v zahraničí se k ní nastěhovala její dcera Adéla Oliva (36). A to rovnou s manželem a třemi vnoučaty!

 

Celá rodina bydlí v domě ve Strančicích u Prahy a kromě dcery Adély přivítala v domě herečka také jejího manžela-geologa z Francie a tři dcery, které manželé předtím vychovávali v jižní Francii.

Autor:  mpa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regina Rázlová s vnučkou Avou

Regina Rázlová s vnučkou Avou Hermína

Regina Rázlová poprvé ukázala nejmladší vnučku: Bude z ní také herečka?

9. září 2014 15:36

Herečka Regina Rázlová se při každé příležitosti ráda rozpovídá, jak si užívá svoji životní roli babičky. Ale svá vnoučata na veřejnosti moc neukazuje. Chce jim dopřát klidné dětství bez blesků fotoaparátů, je jen na nich, zda se v budoucnosti rozhodnou jít v babiččiných stopách.

Tentokrát ale sedminásobná babička Rázlová udělala výjimku a poprvé na veřejnosti ukázala nejmladší vnučku s exotickým jménem Ava. "Je pojmenována podle hollywoodské divy Avy Gardner, která byla manželkou Franka Sinatry," vysvětlila herečka. Regina Avu vzala na autogramiádu krasobruslaře Tomáše Vernera, který už 20. září startuje turné Jen počkej, zajíci na ledě.

Regina Rázlová momentálně zažívá herecký comeback - vrátila se na jeviště i na obrazovky, zahraje si v seriálu Policie Modrava na Nově a v Nevinných lžích na České televizi. 

Saša Šeflová, Super.cz

Regina Rázlová trpí bolestí: Naštípla si kotník!


 
17. října 2014 ● 06:22

Chtěla být dámou i za cenu velkých bolestí! Regina Rázlová (67), která si naštípla kotník, odmítla vyjít na jevišti karlínského divadla o francouzské holi.

 
 

"Šla jsem po pražském Václavském náměstí, na vlhkých dlažebních kostkách se mi smekla noha a neštěstí bylo na světě,“ prozradila Rázlová, jak přišla ke zranění. Diváci koncertu však nic nepoznali. Regina před ně nakráčela jako dáma, dokonce na vysokých podpatcích!

V divadelním klubu pak ale svého rozhodnutí hořce litovala a okamžitě se přezula do kotníčkových tenisek s logem basketbalové legendy Michaela Jordana (51). „Doufám, že brzy budu zase běhat jako mladá holka! Teď je to ale ještě velmi bolestivé,“ zoufala si.

 
 
Autor: dat

zdroj Blesk,cz

25. dubna 2014 • 12:00

Rázlová při natáčení Zemana: V moři se topila těhotná!

1976 Herci padají ze člunu do studeného moře... a vodou nasáklé zimníky je táhnou ke dnu!
1976 Herci padají ze člunu do studeného moře... a vodou nasáklé zimníky je táhnou ke dnu! (Foto pro Aha! – dokument ČT Třicet návratů, ara)
 
 

Poté, co jsou Hanka Bízová a Arnold Hackl postřeleni Rosemarie Fantovou, spadnou ze člunu do moře. Zimní oblečení obou protagonistů ale nasáklo vodou a táhlo je ke dnu! „Regině a Jirkovi šlo fakt o život.

Vše ale dopadlo dobře. Regina na rozdíl od Hanky, která v chladných vlnách našla smrt, přežila natáčení Majora Zemana bez újmy na zdraví. A za pět měsíců se jí narodila krásná, zdravá holčička.

Z dcery Reginy Rázlové (66) je dnes malířka, žijící ve Francii. Přestože Adéla Oliva (37) jezdí domů poměrně často, s otcem, hercem Petrem Olivou (71) se nevídá. Představitel komunisty Karla Mutla, zastřeleného v díle Vrah se skrývá v poli, totiž odešel od Reginy, když byl Adéle pouhý rok!

 

Autor:  tos, man

zdroj Aha,cz

I desetiletí po Majorovi Zemanovi je pořád kočka: Mrkněte, jak to Regině Rázlové sluší ve společenské róbě

16. prosince 2014 7:55

Potkat ve společnosti herečku Reginu Rázlovou (67) je poměrně vzácností. Dokonce nedorazila ani na premiéru filmu Modelky s.r.o., v němž hrála jednu z hlavních rolí. O to víc nás překvapilo, když jsme herečku potkali na premiéře nového muzikálu.

 
 
 

"Byla jsem pozvaná, promotérem je Janis Sidovský, který se stará i o mne, a navíc jsem se těšila na Pavla Vítka, mého oblíbeného žáka, který tady hraje. Dnes ale bohužel nehrál, protože ho zradily hlasivky. Možná bude muset i na operaci. Je mi to moc líto, protože je to jeho životní role," řekla Super.cz.

Herečce to na slavnostní premiéře slušelo stejně jako ve zmiňovaném filmu, v němž hrála. Stylistu a vizážistu ale prý nemá. "Když je potřeba, pomůže mi moje dcera výtvarnice, která mi také dělá doprovod," svěřila. A proč vlastně před dvěma týdny na premiéře Modelek chyběla? "Měla jsem povinnosti v rámci charity, byla jsem v dětském domově," vysvětlila.

Další premiéru ale Rázlová chystá, a to divadelní. "Budeme hrát v Divadle Ungelt, s jeho ředitelem Milanem Heinem a krásnou a skvělou herečkou Jitkou Čvančarovou (36). Hrát se to bude od března nebo od dubna a určitě stojí za to přijít," zve Rázlová. 

 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 15. března 2015 • 12:00

Nevydařené manželství se Štěpánkem Rázlovou poznamenalo: "Nevěrní šmejdi" herečce vzali iluze!

První velkou negativní zkušenost s muži udělala Regina Rázlová s Petrem Štěpánkem. Půl roku po svatbě už běhal za jinou...
První velkou negativní zkušenost s muži udělala Regina Rázlová s Petrem Štěpánkem. Půl roku po svatbě už běhal za jinou... (Foto: Aha! - Pavel machan, Marek Pátek, koláž Ahaonline.cz)
 

 
 
 

V souvislosti s někdejší "femme fatale" Reginou Rázlovou se většinou řeší její kontroverzní podnikání a následný pobyt ve vězení, kde jí lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Naštěstí po opuštění vězeňské cely nejtěžší příznaky ustoupily a ani bipolární porucha nezabránila herečce k návratu ke své profesi. V lásce však takové štěstí neměla. Nebýt posledního manžela, který ji pojal za choť během pobytu v kriminálu, zatrpkla by vůči mužům ještě víc, než tomu je...

 

Rázlová prožila celkem tři manželství. To první s Petrem Štěpánkem (66) se nevydařilo, protože již krátce po svatbě začal "brousit" za mnohem starší režisérkou Vlastou Janečkovou (†77). "Moc se mi líbil. Byl to krásný, jemný, něžný muž," zavzpomínala Regina v Blesku. "Vzali jsme se a pak už… Asi po půl roce odešel za jinou." Spekulace, že by byl dnešní manžel Zlaty Adamovské otcem syna Lukáše, herečka popírá s dodatkem, že jeho jméno nikomu neprozradí. Zřejmě stál také za starou bačkoru.


O nic lépe nedopadlo manželství s hercem a dabérem Petrem Olivou (72), který společnou dceru Adélu (36) viděl naposledy ve dvou letech. "Narazila jsem většinou na muže, na které nebylo spolehnutí. Byli i nevěrní šmejdi a já byla obvykle poslední, kdo na to přišel. O to víc jsem si vážila Jindřicha, byl to úžasný člověk, spolehlivý, zábavný, inteligentní. S ním jsem prožila krásných třináct let," řekla pro Novinky.cz před časem. Třetí manžel, architekt Jindřich Santar (†81) zemřel bohužel v roce 2013 na rakovinu, a tak nemohl napravovat reputaci mužského plémě v očích herečky dostatečně dlouho.
Názor na muže si Rázlová tvořila, i když vychovávala sama dceru se synem. "Ženám, které poctivě živí a vychovávají své děti, už nezbývá moc času na hledání těch správných mužů. Přinejmenším proto, že každá taková žena už roli onoho správného muže vykonává sama. Pak jsme celé upachtěné a děláme chyby. To je ale pořád stejný. Jen se kolem sebe rozhlédněte. Z pěti ženských to tak mají určitě tři. Řekla bych, že za moc nestojí ti muži. Trpí ztrátou odpovědnosti. Zdá se, že je opravdu lepší neztrácet čas marným hledáním," rozpovídala se babička sedmi vnoučat pro změnu v Blesku pro ženy a nezapomněla si na adresu mužů přisadit: "Oni za to ti naši broučci nemůžou, že se narodili jako jiný živočišný druh. Už jako miminka křičí víc a vydobudou si větší pozornost. Bohužel jim to většinou zůstane."

Trable Reginy Rázlové: Po naštíplém kotníku zápal plic!

Regina Rázlová bojuje podle informací Blesku se zápalem plic, kvůli kterému ruší svůj pracovní program. V ohrožení je i její divadelní premiéra!
11. dubna 2015 ● 06:11

Tak to je nepříjemné! Regina Rázlová (67) bojuje podle informací Blesku se zápalem plic, kvůli kterému ruší svůj pracovní program. V ohrožení je i její divadelní premiéra!

 

To, jestli se filmová a divadelní legenda léčí doma, nebo v nemocnici, není známé. „Kvůli onemocnění musela paní Rázlová přesunout některé pracovní závazky,“ řekl Blesku bez bližších podrobností hereččin manažer Janis Sidovský (47) s tím, že podrobnější informace bude mít až dnes.

V úterý 21. dubna má Rázlová odehrát premiéru představení Mezi úterým a pátkem v pražském Divadle Ungelt. Všichni její kolegové, mezi které patří např. Jitka Čvančarová (37), doufají, že se do té doby její zdravotní stav zlepší a bude moci vystupovat. Jinak je s premiérou amen a čeká ji odklad!

Momentálně také Rázlová kvůli zápalu plic neučí na Mezinárodní konzervatoři v Praze, kam nedávno nastoupila jako šéfka hereckého oddělení a udělala v něm pořádný vítr. Přinesla svůj koncept výuky, který někteří učitelé těžko rozdýchávají.


 

 

Autor: Luboš Procházka
zdroj Blesk,cz

Rázlová si rýpla do starých otců Gotta a Menzela? Ze svých dětí dělají sirotky!

Regina Rázlová se nebojí říct, co si myslí
18. dubna 2015 ● 06:19

Herečka Regina Rázlová (67) se až moc nechala unést novou hrou, kde hraje manželku muže, jež ji podvádí s mladou milenkou. Navezla se do mužů, kteří si v pokročilém věku s mladičkou milenkou pořídí potomka.

 

Rázlová sice nikoho nejmenovala, ale bylo jasné, že má na mysli slavné muže, kteří se stali otci. Gott, Menzel, Šíp, Saudek...

"Média nám nastolila takový názor, že vztah staršího muže s mladší ženou je strašně fajn. Ale v těch konečných důsledcích to taková pohádka není! Lidé by si měli uvědomit, že tyto páry dělají ze svých čerstvě narozených dětí budoucí sirotky! Mít v osmdesáti dítě s mladičkou milenkou je podle mě nezodpovědné a bohužel, naše společnost se tváří, že je to v pořádku," rozohnila se Rázlová v Ungeltu.

"Nemám právo strefovat se do někoho konkrétního, do toho mi nic není. Dobře, já neříkám, celebrity možná jsou finančně zabezpečené a tyhle své potomky uživí. Normální lidé je ale mají za vzor a tohle jejich chování přebírají. Co potom s těmi dětmi bez tatínků a bez finančních prostředků bude," pokračovala v litaniích Regina, která si zahraje ve hře Mezi úterým a pátkem.

V připravované hře si manžela Reginy zahraje ředitel Ungeltu Milan Hein, jejich dceru Petra Nesvačilová a jeho milenku Jitka Čvančarová. Premiéru má hra 21. dubna.

Autor: lara
zdroj Blesk,cz

29. dubna 2015 • 12:00

Zhrzená Rázlová se vdala: Kdo je ten šťastný?

Regina Rázlová
Regina Rázlová (Foto Aha! – Marek Pátek, Petr Kurečka, Pavel Machan, Facebook, Mezinárodní konzervatoř Praha)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

Herečka Regina Rázlová má za sebou dvě nepodařená manželství, ale za všechny ty roky už je nad věcí a klidně si s gustem zahraje zhrzenou manželku.

 

Herečce se na podium podařilo dokonce vytáhnout i ředitele Divadla Ungelt „Regina mě chtěla vidět na jevišti. Prohlásila, že jsem chlap a že nám diváci uvěří, že jsme manželé. Já se netajím tím, že jsem homosexuál, Regina se ale chtěla přesvědčit o tom, že budu mít dar působit dobře na dámské publikum,“ říká překvapený Milan Hein.

A Rázlové se s novým kolegou hraje velmi dobře. „Je úžasný, hraje se s ním dobře. Ženy v mém věku moc dobře vědí, o čem ta hra je, a že je dobré o tom hrát. Je bezva, že muži, které si berou mladé milenky, vyvolávají smích, že staré ženy, které to nechápou, vyvolávají smích a mladé milenky vyvolávají smích,“ řekla herečka v Barrandovské Sedmičce. Sama má za sebou nevydařené manželství s Petrem Štěpánkem a Petrem Olivou. Své děti vychovávala sama. Štěstí našla až u architekta Jindřicha Santara, který ale bohužel v roce 2013 zemřel na rakovinu.

autor mpa

zdroj Aha,cz

29. května 2015 • 12:00

Exmanželé Regina Rázlová a Petr Oliva: Nenávidějí se celých 36 let! Odpustí si při setkání na place?

Exmanželé Rázlová a Oliva se nenáviděli 36 let.
Exmanželé Rázlová a Oliva se nenáviděli 36 let. (Aha! - Petr, Novotný, Jovan Dezort)
 
 
 
 

Nemůžou se ani cítit, a přesto se brzy objeví bok po boku. Řeč je o Regině Rázlové (67) a jejím bývalém manželovi Petru Olivovi (72), kteří spolu už léta nemluví. Rázlová totiž nemůže svému ex odpustit, že ji opustil kvůli jiné ženě, když byl jejich společné dceři Adéle (38), pouhý rok. Teď spolu bývalí partneři stanou na placu při natáčení filmu Tajemství pouze služební. Dojde k velkému smíru? 

 
 
 
 
 

Setkali se v kladenském divadle, Oliva byl tehdy ženatý. Krásné Regině však nedokázal odolat, a proto se rozvedl. Byla slavná svatba, v roce 1977 se narodila dcera Adéla. Když oslavila rok, přišel rychlý rozvod, který zpřetrhal všechny vazby. Rázlová si prý nepřála, aby se Oliva s dcerou stýkal, on se o styk s dcerou nijak nesnažil, už měl oči pro jinou ženu, herečku Dagmar Čárovou (56), s níž s později oženil. Zájem o dceru nejevil ani v době, kdy už byla dospělá, nezná ani její tři děti, tedy svá vnoučata. Teď znepřátelení expartneři přijali roli ve stejném filmu. Co je za tím? Peníze, nebo touha se po letech usmířit? 

autor Marie Nečasová

zdroj Aha,cz

 

 

 

Regina Rázlová

Regina RázlováMichaela Feuereislová

Herečku Reginu Rázlovou zradilo zdraví: Embolie plic!

19. dubna 2017 11:13

Herečka Regina Rázlová (69) má od začátku roku vážné zdravotní problémy. Léčila se ze zápalu plic a její stav se minulý týden bohužel výrazně zhoršil. Ve čtvrtek byla převezena do nemocnice, kde jí diagnostikovali embolii.

 

Naštěstí na léčbu její tělo dobře zareagovalo a Rázlová je z nejhoršího venku. "V nemocnici byla od čtvrtka a dnes ráno ji propustili. Před pár minutami jsem s ní hovořil, je doma a má se dobře. Všechno se včas zachránilo," řekl Super.cz manažer herečky Janis Sidovský.

Nyní bude odpočívat doma. Práci na duben zrušila. "Dopřává si zdravotní přestávku, na divadelní scénu by se měla vrátit v květnu. Za dva týdny by měla opět začít natáčet Ohnivý kuře na Primě," dodal Sidovský. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
 

Regina RázlováSuper.cz

Při embolii plic málem zemřela: Regina Rázlová se nepoučila a nedodržuje lékařské rady

23. května 2017 5:55

Ještě před měsícem byla na hranici života a smrti. HerečkaRegina Rázlová (69) od začátku roku bojovala se zdravotními problémy. Po prodělaném zápalu plic ji skolila plicní embolie. Teď už je v pořádku, ale měla by dodržovat klidovější režim. To se nám na představení nové divadelní hry Miss Dietrich lituje moc nezdálo.

 

"Ještě pořád musím brát léky, velice děkuji všem v Nemocnici Na Homolce, že mě z toho dostali, zvlášť panu profesoru Neužilovi, který se stává oblíbeným lékařem českých herců a hereček. On to ale opravdu umí a tahá nás hrobníkovi z lopaty," řekla Super.cz herečka. "Plicní embolie není úplně zábavná příhoda," mínila.

"Měla bych dodržovat nějaký odpočinkovější režim, což asi nedodržuji," přiznala, že nazkoušet novou divadelní roli, kde celou dobu nesleze z jeviště, rozhodně nebylo na lékařské doporučení. "Pan profesor to ještě neví," krčila rameny s tím, že se bojí, že až přijde na kontrolu, možná ji za to vytahá za uši.

Roli Marlene Dietrich ale herečka nemohla odolat, protože ji celoživotně obdivuje. "Ta paní se mi vždycky jednak líbila fyzicky, svým zjevem. A pak mě zajímala její cesta životem, co všechno dělala, a jak se k věcem, které ji potkávaly, stavěla. Pro herečku by byla kterákoli část z jejího života úžasně inspirující, ať by to byla Marlene mladá, ve středním věku anebo jako budu hrát já, úplně stará paní," myslí si Rázlová.

Ta sice hraje Dietrichovou jako osmdesátnici, sama ale oslaví letos sedmdesáté narozeniny. Jak to prožívá? "V té roli hraju starou paní a já jsem taky. A s tím nic neudělám, ani kdybych si vzala tři čepice," smála se Rázlová, když nás zvala na premiéru 26. května a na následná čtyři červnová představení.

Ani potom ale odpočívat nebude, žádné divadelní prázdniny pro ni neexistují, protože bude hrát na letní scéně Ungeltu a také na hradě Karlštejn paní Ofku v muzikálu Noc na Karlštejně. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář