Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petra Pyšová

Petra Pyšová,*19.11.1967 - herečka, moderátorka

 

Odmalička projevovala herecké sklony. Ve čtrnácti letech se přihlásila na konkurz filmu Bota jménem Melichar režiséra Zdeňka Trošky, ale nevzali ji. O rok později když se začal připravovat první díl trilogie z jihočeských Hoštic, vzpoměl si režisér, že zná dvě děvčata už z předešlého konkurzu, takže jedna bude Blažena Škopková a druhá servírka Miluna. První z nich hrála Veronika Kánský a postava její intrikánské sokyně v lásce Miluny připadla P.Pyšové ve všech třech bláznivých situačních komediích Slunce seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika.

Mezitím vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK a stala se redaktorkou, zpravodajkou a moderátorkou zpráv a publistických pořadů ČST a ČT.

Po mateřských povinnostech se vrátila roku 1998 na obrazovku, tentokrát TV Prima, kde uváděla politický diskusní pořad Nedělní partie.

Od roku 2000 využívá zkušenosti z mediální sféry ve vysokých manažerských funkcích finančního a energetického sektoru (jako tajemnice představenstva v Komerční bance, vedoucí projektu nastavení Public Relations a komunikace eBanky a ředitelka Nadace Duhová energie společnosti ČEZ).

Autor:terka-alyson

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra Pysova

(Foxy459, 27. 3. 2016 10:45)

chtela bych jsem potkat petru pysovou protoze je moje nejoblibenejsi postava ze slunce sena .