Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petra Němcová

Petra Němcová,*24.6.1979 - modelka

 je současná česká modelka.

Narodila se v Karviné. Její otec byl zedník a matka učitelka. Po základní škole studovala obor Oděvnictví na SPŠ chemické v Ostravě. Odmaturovala s vyznamenáním v roce 1997. V roce 1995 vyhrála českou soutěž Elite Model Look. Poté odjela do Milána. Získala titulModel roku 2003 časopisu Sports Illustrated. Jako modelka pracovala mj. pro Victoria's Secret, jakož i pro další společnosti zaměřené na dámskou módu. Dne 3. června 2004 byla jedním z porotců na 53. ročníku Miss Universe v ekvádorském hlavním městě Quito.

Během tsunami, které 26. prosince 2004 postihlo jihovýchodní Asii, utrpěla zranění, ze kterého se úspěšně vyléčila. Její tehdejší přítel, britský módní fotograf Simon Atlee, však při neštěstí zahynul. Dalším jejím přítelem se poté stal populární anglický zpěvák James Blunt, se kterým se však rozešla v únoru 2007.

V roce 2005 po své zkušenosti s tsunami založila nadaci Happy Hearts Fund (Nadace šťastných srdcí). Tato nadace pomáhá dětem, které při zemětřesení nebo tsunami přišly o rodinu a základní věci k přežití. Od roku 2007 je vegankou.

Zdroj: Wikipedia.org 

Petra Němcová

Petra NěmcováProfimedia.cz

Vyrazila do společnosti rovnou ze sprchy? Petra Němcová tentokrát svou krásou příliš neoslnila

21. září 2017 10:12

Úspěšná modelka si ve světě získala renomé, díky němuž se už místo mol prochází po červených kobercích na nejprestižnějších společenských událostech a je ozdobou charitativních akcí. Petra Němcová (38) tentokrát polevila s líčením, ulízla si vlasy a výsledek byl o poznání slabší, než je u české krásky zvykem.

 

Petra se v New Yorku zúčastnila charitativní akce organizace Fashion 4 Development, již kromě ní trvale podporují významné osobnosti jako Annie Lenox, Charlize Theron (42), Naomi Campbell (47), Natalia Vodianova (35) či Victoria Beckham (43). Slavná česká rodačka je mezi americkými celebritami jako doma a pokaždé se prezentuje jako dáma s vytříbeným vkusem. Teď to ale vypadalo, jako kdyby měla naspěch a nestačila se pořádné upravit.

Hlavní činností už pro Petru dávno nejsou módní kampaně, ale filantropie. Svou tvář nyní využívá k podpoře bohulibých projektů. Před pár dny navštívila charitativní ples pořádaný Rihannou, kde projevila zájem o spolupráci se zpěvačkou. Obě mají s pomocí lidem v nouzi bohaté zkušenosti, takže by jejich spojenectví bylo oboustranně prospěšné. 

Adam Chromý , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář